Entizol a alkohol

Anonymní
5.5.20 19:16

Entizol a alkohol

Ahojte! Potřebovala bych od vás radu, kdo má s tím zkušenosti :palec:
Beru Entizol 250+vag. tablety entizol 500. Dnes večer si zavádím poslední vag, tabletu a zítra ráno v 11:30 beru poslední antibiotika. V letáku jsem četla, že se nesmí pít alkohol, to je jasné, ale i den po tom že se nesmí. Ve čtvrtek večer kolem 7-8 budu slavit narozeniny a moc ráda bych si dala víno. Myslíte, že už to bude v pohodě a budu moct pít, že uběhne už ten den od dobrání posledního léku?( nějak se v tom nevyznám, takže žádné blbé řeči prosím) Nebo to radši nemám riskovat a přesunout oslavu na pátek třeba?
Díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Mufina
5.5.20 19:27

To už by mělo být v klidu. Brala jsem to před Vánoci a taky jsem měla od dobrání do vánočního večírku lehce přes 24 hodin a bylo to OK. Ale s těmi ATB alkohol nekombinovat, líčil mi tehdy šéf, že si jednou dal alkohol na penicilin a viděl neexistující schody :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
11
5.5.20 19:35

Ahojda,

Pokud máš možnost přesunula bych na pátek, jednou jsem se na to ptala v lékárně, měla jsem ho tenkrát docela častokrát a říkali mi že po tom může nastat silná alergická reakce, vyrážka a tak, samozřejmě se to stát nemusí ale jistota je jistota :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
5.5.20 19:39

Já bych řekla, že v klidu. Když bereš poslední v půl 12, tak ve čtvrtek v půl 12 to máš 24 hodin a do 7 to máš 7 a půl hodiny, takže od dobrání máš skoro 32 hodin, to by mohlo být už v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4294
6.5.20 07:08

Ja bych oslavu posunula, kvuli antabusovemu efektu se doporucuje min 48 hodin po ukonceni lecby alkohol nepit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat