Existuje psí škola?

Anonymní
4.4.21 13:37

Existuje psí škola?

Ahoj, uvažujeme o pejskovi většího plemene. Každopádně nemáme moc zkušenosti z výchovou (opravdovým výcvikem poslušnosti - jinak psy jsme měly oba dva), existuje nějaká psí škola? Nějaký cvičitel, co by si vzal psa pod křídlo? Soused něco takového dělal se svým psem - tzv.cca od půl roku ho dal na výcvik, jezdil tam dávat granule atd.. ale šlo o lovecké plemeno, takže ho spíš učil dovednostem… Nemyslím klasický cvicak kde obihate se psem kolečko s ostatními psy…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7638
4.4.21 13:49

Jakože dáte na půl roku psa někomu cizímu co ti jej vycvičí a zase ti vrátí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
4.4.21 13:53

Já si budu pořizovat štěně německého ovčáka a od štěněte s ním mám v plánu chodít do štěněčí školy. Znamená To, že s ním budu chodít kolem ostatních pejsků aby si zvykl na ostatní od mala. Pak chci pokračovat ještě další půl rok, základní povely zvládnu sama, ale jde o to abych nedělala chyby já ve výcviku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
4.4.21 13:54
@Cenarius píše:
Jakože dáte na půl roku psa někomu cizímu co ti jej vycvičí a zase ti vrátí?

Tak to doufám nemyslela 8o
To není možný, pes si zvykne a bude poslouchat toho, kdo ho cvičí a věnuje se mu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4830
4.4.21 13:57

Existuje psi školka. Tam se jezdí kazdy týden. A učí se jak pan, tak pes.
Ale plemeno si vybírejte podle zkušeností a vašich možnosti.
Vaš soused je blb, který si pořídil lovecké plemeno a dal na výcvik někomu jinemu. Bohužel se to dělá, že někdo třeba vychovava loveckého psa rok a pak ho prodá jako hotový kus pro myslivost atd. :roll: To nechápu.
Chápu výchovu asistenčních psů.
Pokud chci psa, tak se mu musím věnovat a udělat si s ním vztah. Takže se podívejte po psi školce, zajeďte tam a domluvte se s majitelem na schůzce a na tom, zda-li by vybral vhodné plemeno pro Vas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4830
4.4.21 13:59

@Tinunka Bohužel je to tak. :nevim: Majitel si vybere psa a nechá ho třeba rok trénovat. A po roce si vyzvedne hotový kus. :nevim:
Dělá se to tak třeba u psů na myslivost. Bohužel znám takové lidi. :zed:
Nechápu. Jenže jim jde o užitek ze psa a ne o lásku. :zed:
Pak jim ho i bývalý majitel uchovni a jede se dal, :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
4.4.21 14:25
@Anonymní píše:
Ahoj, uvažujeme o pejskovi většího plemene. Každopádně nemáme moc zkušenosti z výchovou (opravdovým výcvikem poslušnosti - jinak psy jsme měly oba dva), existuje nějaká psí škola? Nějaký cvičitel, co by si vzal psa pod křídlo? Soused něco takového dělal se svým psem - tzv.cca od půl roku ho dal na výcvik, jezdil tam dávat granule atd.. ale šlo o lovecké plemeno, takže ho spíš učil dovednostem… Nemyslím klasický cvicak kde obihate se psem kolečko s ostatními psy…

existuje to, ale NEFUNGUJE TO!!! Pes bude fungovat tomu, kdo jej vycvičí a tomu, kdo se bude ke psovi chovat stejně, mít stejné nároky, stejnou intonaci, stejnou razanci povelů… Což nemůže být někdo, kdo se výcviku neúčastní. Většinou to dopadne tak, že pes po návratu z výcviku funguje týdny až měsíce. pak zjistí, že když neposlechne, majitel není schopen adekvátně reagovat, případně reaguje natolik špatně, že psa zradí. a pes příště neposlechne vůbec. Nevím, jak teď, ale ještě pár let zpět jeden z takových „vychovám vám psa“ cvičitelů vychovával psy pomocí biče, železného prutu a silných elektrických výbojů. Videa z takového výcviku stále ještě kolují internetem. Takhle chcete „vychovat“ svého psa? Společníka na dalších 10 - 15 let?

Daleko lepší cesta je cvičit psa sama, pod dohledem zkušeného cvičitele. Protože tak se učí jak pes, tak i jeho pán. Aby fungovali jako společná jednotka.

Myslivecké a jiné pracovní využití psů bych sem nemíchala. Tam to funguje trochu jinak. Pes se neučí zákadní poslušnost/výchovu, ale konkrétní a velmi specifické povely, cviky, práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
4.4.21 14:26
@Maja25 píše:
@Tinunka Bohužel je to tak. :nevim: Majitel si vybere psa a nechá ho třeba rok trénovat. A po roce si vyzvedne hotový kus. :nevim:
Dělá se to tak třeba u psů na myslivost. Bohužel znám takové lidi. :zed:
Nechápu. Jenže jim jde o užitek ze psa a ne o lásku. :zed:
Pak jim ho i bývalý majitel uchovni a jede se dal, :nevim:

Taky jsem to četla od jedné uživatelky. Měli plemeno větší rasy a nevěděli si s ním rady tak ho dali na několik měsíců cvičiteli do kotce. A to byl předtím bytový pes, ještě k tomu do kotce nevhodný. Když si ho za několik měsíců vyzvedli, byl to pro ně cizí pes, který je vůbec neposlouchal, tak to zase reklamovali z cvičitele. Takový lidi fakt nechápu :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
4.4.21 14:34

Já nevím, průměrně chytrý člověk si zvládne psa vychovat sám. Stejně na procházce potkává X psů, časem se seznámí s jejich majiteli a psy si spolu docela vyhraji. Takže podle mě je zbytečné chodit ještě do psí školky, aby si zvykl na psy. Stačí si přečíst pár brožurek, pes je chytré zvíře a brzy pochopí co má dělat a kde je jeho místo. Samozřejmě pokud chce někdo mermomocí chodit na cvičák, tak ať dobře vybírá cvičitele.
U nás chodil rodinný příslušník a natrefil na cvičitele sadistu. Takže na cvičišti jeli solo a cvičitel se nesměl psa dotknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4830
4.4.21 14:51

@jannina1 Přesně tak. Bohužel je to docela časté. Lidi si výhodnou nějakou rasu a pak neví co s ní a buď pes jde zpět chovatelům, nebo je v kotci, nebo v útulku a nebo ho vykopnou. :cert:
A když je to drahý pes, tak zainvestuji do cvicitele, kam psa odvezou na xx měsíců a pak si pro něj zase přijedou jako pro kus nábytku po opravě :poblion:
Bohužel.
Můj názor je ten, že pokus chci psa, musím si vybírat takovou rasu, kterou zvládnu a další věc je ze co rasa, tak to jiná potřeba.
Takže retrívra fakt nejde zavřít na zahradu jako třeba německého ovčáka. Každý pes je tedy originál. To je fakt. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
4.4.21 15:14

Jednou jsem byla na psím táboře, kde majitel toho cvičiště, kam jsme chodili cvičit, takto bral psy do „školy“. Měl je v malých kotcích, kde na ně pražilo slunce. Vodu jim sebral, aby nemlátili s miskami. A dával jim napít jen ráno a večer. 3× denně je vytáhl na plac a tam do nich tloukl poslušnost. O nějakém proběhnutí, pomazlení nebo pozitivní motivaci nebyla ani řeč. Po pár měsících psa předal, ten jak dostal vodítko na krk tak se přikrčil a ťapal u nohy jako hodinky. Nastoupil s páníčkem do auta a nechci vidět, jak to fungovalo dál, když pes zjistil, že tyran je z dosahu a je zas v péči naivního pohodlného neschopy.
Známí měli takhle ovčáka a jeli v rytmu: půl roku u cvičitele, půl roku doma. Ty intervaly doma se začaly zkracovat, protože pes se z péče cvičitele doma oklepával čím dál tím rychleji. V době, kdy pes začal doma řádit po dvou měsících po návratu ze školy, utekl na procházce a zastřelil ho myslivec. Vezměte si, prosím, psa, kterého zvládnete vy sami. Choďte s ním na cvičák, ať se také něco naučíte. Bude to fajn pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 15:21

Díky všem za odpovědi. Asi jsem to špatně napsala, nemyslela jsem strcit psa k někomu cizímu, a vycvičeného ho vyzvednout. Ale opravdu intenzivní výcvik s někým kdo tomu rozumí - tzv více než jednou týdně, než jako klasický cvicak kde je fura psů a vlastně se nic nedozvite. Spíše pravidelná dochazka- cvičitel jen pro nás, respektive našeho psa. A určitě si nebudeme pořizovat plemeno o kterém si myslím že bysme ho nezvládli, proto se takhle blbě ptam. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
7431
4.4.21 15:33
@Anonymní píše:
Díky všem za odpovědi. Asi jsem to špatně napsala, nemyslela jsem strcit psa k někomu cizímu, a vycvičeného ho vyzvednout. Ale opravdu intenzivní výcvik s někým kdo tomu rozumí - tzv více než jednou týdně, než jako klasický cvicak kde je fura psů a vlastně se nic nedozvite. Spíše pravidelná dochazka- cvičitel jen pro nás, respektive našeho psa. A určitě si nebudeme pořizovat plemeno o kterém si myslím že bysme ho nezvládli, proto se takhle blbě ptam. :kytka:

Tak to je přece o domluvě. Najdi si nějakého cvičitele v okolí a zeptej se, jestli na vás bude mít čas několikrát týdně. Ale počítej s tím, že to bude raketa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
4.4.21 15:39
@Anonymní píše:
Díky všem za odpovědi. Asi jsem to špatně napsala, nemyslela jsem strcit psa k někomu cizímu, a vycvičeného ho vyzvednout. Ale opravdu intenzivní výcvik s někým kdo tomu rozumí - tzv více než jednou týdně, než jako klasický cvicak kde je fura psů a vlastně se nic nedozvite. Spíše pravidelná dochazka- cvičitel jen pro nás, respektive našeho psa. A určitě si nebudeme pořizovat plemeno o kterém si myslím že bysme ho nezvládli, proto se takhle blbě ptam. :kytka:

Tak to je jiná :) V tom případě… odkud jste? Pokud budete brát štěně, tak tam se nějaká psí školička vyplatí. U štěnat nejde o výcvik jako takový, ale socializaci. A ne, nedá se to srovnat s potkáváním psů venku, protože u štěňete je třeba, aby se seznamovali s vychovanými přátelskými psy, ne nevychovanými hovady, kteří za sebou vláčí páníčka. A taky, ne všude je plno psů. Dřív jsem žila v praze, jen za cestu do parku jsem potkala víc psů, než za dvouhodinový špacír v okolí menšího města… V psí školičce budou převážně štěňata a nějaký cvičitel, který pomocí hry učí páníčky i pejsky, jak s učením povelů. Klasický cvičákový dril to není. Jak potom dál, to je už na zvážení. Někomu vyhovuje ten klasický cvičák, existuje i mnoho moderněji pojatých cvičáků a v neposlední řadě i soukromých cvičitelů, kteří pořádají jak lekce individuální, tak i skupinové. Co se líbí mě, tak když se cvičí normálně v lese, na louce, ve městě v parku na psí louce… prostě v běžném prostředí. Spousta psů funguje na cvičáku, ale už ne v parku. Gooflete psí bvýcvik ve vašem okolí. A taky recenze na cičitele. určitě pro začátek zaplatit max jednu hodinu a pak zvážit, jak moc mi přístup cvičitele sedí, klidně takto vyzkoušet víc přístupů a porovnat, co bude sedět psovi i vám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16142
4.4.21 16:19
@Anonymní píše:

Jo - to si teda pospasla blbě ;-D. Jasně že kynologové nabízí individuální služby - začni googlit podle toho kam kde bydlíš, hledej spíš někoho, kdo dělá pozitivní motivaci/agility a podobně

A klidně jeho/její služby můžete využít na konzultaci co za psa pořídit a jak fungovat.

Pro začátek mrkni třeba sem

https://www.kosmas.cz/…emperamentu/

nebo

https://www.kosmas.cz/…vychovy-psa/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat