Existuje reinkarnace?

Anonymní
6.6.21 21:41

Existuje reinkarnace?

Zdravím, zaujali mě různé dokumenty, kde jsem se dozvěděl, že lidé po prožitku blízské smrti viděli buď nebe nebo peklo, anebo se na operačním sále hleděli ze stropu na sebe jak je doktoři při zástavě srdce zachraňovali. Anebo svědectví toho, že se z ničeho nic některým podařilo vzpomenout si na svůj minulý život.

Jak to mám chápat. Dobří lidé přijdou do nebe a budou se mít navěky dobře? Ale kde to je. Na nějaké planetě? Jsou to pozemští lidé, jak tam tedy dýchají, potřebují vzduch. Nebo to jsou jenom nějaké energie z těch lidí? Jestliže to jsou lidé a pokračují ve svém životě, potřebují být čisté, kde se myjí, kde berou oblečení. Stravují se? Když člověk zemře, je zpopelněn. Jak se tedy zpět utvoří na tělo, zpět na člověka. A jestliže to má být jenom energie, jak ta energie se má dobře. Já bych se chtěla mít dobře.

Prosím nezlobte se, ale někdy jsem nad tím přemýšlela, co říkají věřící, jakou mají logiku. Nebo je to jenom taková planá víra, ale hezká víra, že lidé žijí i po smrti, ale pravda to i podle nich není. Ale jim tato hezká víra pomáhá k tomu, aby se jim lehčeji žilo dnes - na Zemi?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.6.21 21:47

Nebe, peklo, reinkarnce, materialismus… Ovesné vločky? :) Je toho moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
6.6.21 22:04

Jehovišta-7, ideš!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
6.6.21 22:23

Za seba môžem tvrdiť, že večné nebo či peklo nejestvujú. Karma sa postará o patričnú odmenu aj za hranicou tohto života. Predošlé inkarnácie a skúsenosti z nich sú asi to čo formuje terajšiu osobnosť. Ja tomu moc nerozumiem, len z predošlých životov si niečo uvedomujem a priamo spoznal zopár ľudí s ktorými mám nevyrovnané vzťahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
6.6.21 22:29

Na reinkarnaci nevěřím. Po smrti není nic. Nejsme nic víc, než zvířata nebo rostliny. Tak jako odkvete a uschne kytka, tak skončí i náš život. Nic vyššího v tom nehledej. To si jen lidé vysnili, protože si nechtějí připustit, že nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
6.6.21 22:30

Pro mě je představa věčného života někde v nebi děsivá. Věčnost a nekonečno, není úniku, z toho mrazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
6.6.21 23:04

Podle mě to, co lidi vidí v bezvědomí, je jenom výplod mozku. Pořád funguje, ale ne jako běžně. Když jsem byla párkrát krátce mimo sebe, taky jsem viděla různé věci, ale nepřipisuju jim žádný význam. Byly to takové hodně živé a hodně divné sny. Někde jsem snad i četla, že třeba takové to klasické světlo na konci tunelu je jen typická reakce mozku v určité fázi bezvědomí. Ale k tomu by se musel vyjádřit neurolog, já o tom z odborného hlediska nic nevím.

Že lidi po smrti odcestují na jinou planetu, to už je pro mě level Aštan Šeran - nevěřím tomu ani omylem. Na nebe ani peklo taky nevěřím.

Na druhou stranu tomu, že po člověku někde zůstane duše nebo nějaká energie, bych i věřila.

V každém případě jsou všechno jenom domněnky a teorie. Až umřeme, tak se to dozvíme. Do té doby to nemá cenu řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
6.6.21 23:20
@impossible píše:
Na reinkarnaci nevěřím. Po smrti není nic. Nejsme nic víc, než zvířata nebo rostliny. Tak jako odkvete a uschne kytka, tak skončí i náš život. Nic vyššího v tom nehledej. To si jen lidé vysnili, protože si nechtějí připustit, že nic není.

I když sdílím váš názor, tak třeba bromélie svým způsobem reinkarnuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
6.6.21 23:22

To se každý dozví až přijde na řadu, nikdo nemůže nic dokázat ani vyvrátit, já osobně se nechám překvapit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
6.6.21 23:30
@Jolka86 píše:
To se každý dozví až přijde na řadu, nikdo nemůže nic dokázat ani vyvrátit, já osobně se nechám překvapit.

Jen abyste na to překvapení nakonec nezapomněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.6.21 14:26

Také bych chtěla znát odpověď ohledně reinkarnace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
10.6.21 15:43
@Anonymní píše:
Zdravím, zaujali mě různé dokumenty, kde jsem se dozvěděl, že lidé po prožitku blízské smrti viděli buď nebe nebo peklo, anebo se na operačním sále hleděli ze stropu na sebe jak je doktoři při zástavě srdce zachraňovali. Anebo svědectví toho, že se z ničeho nic některým podařilo vzpomenout si na svůj minulý život.

Jak to mám chápat. Dobří lidé přijdou do nebe a budou se mít navěky dobře? Ale kde to je. Na nějaké planetě? Jsou to pozemští lidé, jak tam tedy dýchají, potřebují vzduch. Nebo to jsou jenom nějaké energie z těch lidí? Jestliže to jsou lidé a pokračují ve svém životě, potřebují být čisté, kde se myjí, kde berou oblečení. Stravují se? Když člověk zemře, je zpopelněn. Jak se tedy zpět utvoří na tělo, zpět na člověka. A jestliže to má být jenom energie, jak ta energie se má dobře. Já bych se chtěla mít dobře.

Prosím nezlobte se, ale někdy jsem nad tím přemýšlela, co říkají věřící, jakou mají logiku. Nebo je to jenom taková planá víra, ale hezká víra, že lidé žijí i po smrti, ale pravda to i podle nich není. Ale jim tato hezká víra pomáhá k tomu, aby se jim lehčeji žilo dnes - na Zemi?

technika vytělesnění se dá naučit, nemusí se ti to stát zrovna na operačním sále či při nehodě. Myslím, že pro tebe by to bylo docela dobrý začátek, a dostaneš hned odpovědi na spousty otázek :-) Člověk - lidská bytost není jen fyzické tělo. Nikdy jsem se nad tímto nezamýšlela, přišlo mi to naprosto automatické. Ale pro tebe by ten prožitek vytělesnění mohl být asi zajímavý. Že to jako jde, a nejsi jen fyzická schránka.
A nejspíš tě to posune dál.

A ano tady na Zemi můžeš být klidně jako energie, duch nebo něco.. ale jaksi to není ono. Proto tady duše, pokud se sem inkarnují mají fyzická těla.. je zde materiální svět. V astrálu nebo dejte si jakýkoli jiný název je to jinak, tam prostě fyzické tělo nemáš.
A kdo kam jde.. to je myslím otázka, podle úrovně vědomí.. hodně lidí to okamžitě háže do dalších vtělení, nemají tam moc nějakou vůli, či spíš žádnou. Dokonce tipuji, že nedojde ani k nějakému vhledu, prostě jedou v inkarnačním kolečku jak zběsilí.. dokud to vlastním vědomím nezastaví.

Hezký film na toto téma je „Náš domov“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat