Ferda Mravenec

847
15.10.06 16:15

Ferda Mravenec

Nutně potřebuji sehnat plyšového Ferdu. Moje dcera žije jen pro něj.. :lol: Ačkoliv by chtěla živého, aby se mohli vzít, tak by jí snad stačil i ten plyšový. Bohužel po Ferdovi se slehla zem a my ho nemůžeme sehnat. S tím Ferdou to není jen takový flirt, ale trvá to už asi rok......

Jestli někdo víte kde ho sehnat, nebo byste vlastního Ferdu chtěli prodat, tak mi dejte vědět. Prohledala jsem celý internet, ptala jsem se ve velkých i malých hračkářstvích, ale Ferda nikde.

Díky Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.10.06 17:07

http://www.dracek.cz/default.asp?…

Zkus se mrknout tady, třeba místo plyšáka pořídíš prozatím něco jiného s motivem ferdy a uvidíš, zda-li touha tvé dcery ještě potrvá …

• Nahlásit
  • Citovat
250
15.10.06 18:31

Hledala jsem na stránkách Moravské ústředny Brno (www.mubrno.cz), šijou postavičky z Večerníčků (máme třeba Rákosníčka), ale Ferda nic 8O
Nabízejí i zakázkovou výrobu, třeba by ušili Ferdu speciálně pro Vás :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.10.06 01:36

Hele a víš, že se dají mravenci chovat i doma (pšššt ochránci to nemaj moc rádi, ale není to nic proti ničemu). Když měl synek obdivovací mravenčí období, tak jeho tatík udělal dřevěný rám s plastovým dnem, část osel trávou, sklo bylo asi 20 cm nad kořeny, část se přikryla sklem hned na rašelinu - aby bylo vidět část chodbiček, tam vpustil dvě matky a pár dělnic, které našel po rojení kousek od originál lesních mravenišť - tyhle podrobnosti moc nevím, speciálně si kvůli tomu kromě odborných knih přečetl i celého Sekoru. Byly tam samozřejmě nějaké větrací otvory, svítili jsme jim UV zářivkou, aby se mravencům i trávě dařilo, dokrmovali jsme je jak cukrem, tak mrtvým hmyzem nebo třeba i pranepatrnými kousky masa či pečiva. A skuteně jsme byli odměněni nádhernou spletí chodbiček na té části se sklem a krásným trávníkem tam, kde byla akvarijní část - dokonce se nám tam objevili i další broučci z té rašeliny, ale mravenci s nimi záhy zatočili. Zní to možná bláznivě, ale Filda neustále vyhlížel, kdy se ukáže ten s puntíkatým šátkem a myslím, že se tehdá o mravencích naučil hodně. Ale chce to nadšení a systematičnost, tím moc neoplývám, takže po roce a půl už jsme přešli na savce a mravenci byli vysypáni včetně královny a travního drnu do přírody.
ahoj
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.10.06 08:38

Ahojky, není to tak dlouho a plyšoví Ferdové i brouci Pytlíci byli prodávání v Tescu i Hypernově. Tak zkusit ještě tam…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama