Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky, min. týden jsme byli ve Fetmedu na NT screeningu a dr. nám řekla svůj tip na pohlaví. příští týden se tam chystají dvě moje kamarádky na téže vyšetření a řešíme jakou úspěšnost v odhadu na pohlaví paní dr. má. Ten tip mi řekla že to vidí na 70% dle nějakého pahýlu který se za 2-3 týdny změní na plně vyvinutý orgán. mě pohlaví které si přeji řekla a i tak to nějak cítím že je to pravda, vč. nevolností které mám stejné jako u dcery ale kamarádka si přeje holčičku, je to její první a další dítě prý nechce tak by mě zajímalo zda když jí řekne už tip jako mě zda to vyjde nebo ne. u kolika z vás se dr. spletla a u koho trefila v tom 13 tt ve Fetmedu?
Dobrý den, už je moje reakce pro Vás asi trochu pozdní, ale já stejný problém řeším až teď, kdy jsem ve 13.tt. Včera jsem byla u paní docentky ve fetmed a pohlaví jsme si nechali říct. Bohužel k našemu zklamání, protože jsme si přáli holčičku a paní docentka byla na 90% přesvědčená o chlapečkovi. Někteří lékaři tvrdí, že v tomto týdnu to může být pouze loterie, tak stále ještě doufám. Ukazovala nám cosi, co se jí zdálo jako pindík, ale my na to s přítelem koukali dost nevěřícně
Nevím, jaká je úspěšnost paní docentky, ale pokud byste k tomu někdo měl nějaký postřeh, budu za něj ráda.
@Missaliss Co si takhle raději počkat ještě 3-7 týdnů a raději než spekulovat o tom, co má dítě mezi nožkama, být rádi, že se jeví být zdravé? ![]()
Tak přesně kvůli této reakci jsem psala tento příspěvek
Samozřejmě, že zdraví miminka je a bylo vždy na prvním místě (a i to se může ještě v mnohém změnit), ale to předmětem této diskuze, zdá se, není. Pokud je možnost podělit se o zkušenosti, k čemuž jsem myslela, že tato diskuze má sloužit, tak nerozumím tomu, proč někdo ztrácí čas s podobnou reakcí. Každopádně děkuji za všechny postřehy.
Mě by ani nenapadlo ve 13 týdnu pohlaví zjišťovat
byla bych pak naštvaná kdyby mi řekli jedno a příště to změnili na něco jiného, stává se to často. A tato paní docentka je tím nějak vyhlášená? Jako že se vždy trefila?
Kamarádka, co u ní byla, tak ještě neporodila, takže težko říct
proto jsem právě chtěla zjistit více tady. Vůbec nemám tušení, jaký má paní docentka strefovací percentil nebo tak
ale když tam ležíte a zeptá se Vás, jestli chcete vědět pohlaví, tak je težké říct něco jako, že pokud to neví na sto procent, že raději ne ![]()
Muzu se zeptat, jak to nakonec dopadlo? K paní dr se chystám ve stredu a doma mame uz dva kluky a prejeme si holcicku ![]()