Fixování barev na sklo/porcelán/textil

10.2.20 15:58

Fixování barev na sklo/porcelán/textil

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s fixováním barev na sklo, porcelán nebo textil. Na barvách na textil je napsáno, že se má pomalovaný textil dát na 8 minut do trouby na 150 stupňů Celsia. Už jsem to zkoušela, ale bohužel se nepovedlo (bílá taška pak byla celá zhnědlá).
A u barev na sklo a porcelán je zase v návodu napsané, že se to má dát do nepředehřáté trouby na 160 stupňů na 90 minut. Tak mě napadlo, jestli se musí malovat na speciální (třeba varné nebo borosilikátové) sklo, aby to pak v troubě neprasklo. A u porcelánu už vůbec nevím.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli už jste to někdo nezkoušel?

Moc díky za všechny odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.2.20 16:40

Byla ta taška 100%bavlnena? Umim si představit, že takto zhnedne polyester nebo jiná umělá vlákna. Textil jsem v troube nikdy nepekla, vždy jsem barvu fixovala žehličkou. Ale porcelán jsem do trouby dávala, přežil bez újmy. Je potřeba ho dát opravdu do nepredehrate trouby, aby neprasknul. U skla to bude to samé. Většinou praskne teplotním šokem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 20:08

Byla (byla přímo z obchodu, kde nabízejí textil na malování). Zkusím teda taky jen zažehlovat :) A s porcelánem a sklem děkuju za zkušenosti :) A také jsi to měla v troubě tak dlouho (tu hodinu a půl)? Nestačí i míň? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 11:26
@lucka1905 píše:
Byla (byla přímo z obchodu, kde nabízejí textil na malování). Zkusím teda taky jen zažehlovat :) A s porcelánem a sklem děkuju za zkušenosti :) A také jsi to měla v troubě tak dlouho (tu hodinu a půl)? Nestačí i míň? :)

Už si to přesně nepamatuju, ale hodinu jsem tam ty misky měla určitě. Taky jsem se bála, ale přežily. ;) v každém případě bych se držela návodu a pokud máš obavy, dala bych na zkoušku jeden kus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2181
11.2.20 11:31

Někde jsem četla, že se barvy na textil dají fixovat i horkým fénem (byly to plátěné tenisky), ale to by asi chtělo vyzkoušet, jak to bude s trvanlivostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama