Poradna pletení

30.1.20 10:01

Poradna pletení

Zdravím všechny pletařky a zakládám tuto diskuzi pro dotazy ohledně pletení. Já jsem se naučila plést hladce ve 12 letech, to je už téměř 20 let. Potom jsem pletení na dlouho nechala, pak jsem občas pletla v sezoně jen hladké šály, čelenky, až vloni v říjnu jsem se dala více do pletení, naučila jsem se některé vzory, pletu ponožky a čepice na 2 jehlicích a samozřejmě šály a čelenky atd.
Teď k dotazu co momentálně řeším. Ještě jsem nepletla svetr, ale chtěla bych uplést příbuzné pro novorozence a nejsem si jistá, na kolik ok mám plést, jak přesně dělat výstřih, rukávy. Návody na internetu a v časopisech jsou často psané složitě a se složitými vzory. Já klidně budu plést jednoduché, jen bych potřebovala poradit v těch obecných věcech jako počet ok na velikost, výstřih atd. Poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20577
30.1.20 10:17

@PerličkaM.
Jako ze umis jen hladce a obrace ne nebo..?
To se da vymyslet dost pri tom stridani, ale rozmery…zalezi jak velke jehlice i ditete, kdyz to tak reknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 10:18

No a co konkrétně? na kolik oček záleží, jakou vlnu a jak hrubé jehlice používáš, na výstřih si normálně budeš oka ubírat postupně od prostředka a nejlepší máš podle mě sešít zadní a přední díl a pak si normálně rukávy nabrat… nevím, jestli jsem ti pomohla, ale takto se to dost špatně vysvětluje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18070
30.1.20 10:22

Já třeba rukávy dřív přišívala, pletla jsem je z zvlášť ted nabírám v průramku a pletu odshora dolů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 11:07

Umím hladce, obratce, copánkový vzor, pruhované vzory vycházející z hladce obratce a kostičkový vzor. Nic složitějšího bych tam radši nedělala, ať to nezkazím. Klid fakt jen hladce obratce. Chtěla bych použít vlnu Bambino na jehlice č. 4. Dále uvažuji o knoflících uprostřed a nevím, jak bych tam udělala dírky. Vím jen z vlastních zkušeností, že bez knoflíčků se to miminku špatně obléká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 14:50

Tak dírku na knoflíky je nejlepší cca 5 oček ukončit a v další řadě na tom místě 5 nabrat, já udělám pět ok jak u háčkování a do každého píchnu jehlici a hladce naberu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20577
30.1.20 19:33

@PerličkaM. Je to obrace, NE obratce, jen pro úplnost. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24410
31.1.20 08:13

Garnstudio má super návody, plno i v češtině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 08:46

Přesně, garnstudio - nejlepší stránka s návody i videi, jak se co plete. Hlavně krásné moderní modely, ne jak když to někdo vytáhne ze skříně po 30 letech. I když ty staré jsou tam taky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama