Reklama

Gimp - odbarvování

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jahudka84
Kelišová 6600 příspěvků 03.01.17 15:58
Gimp - odbarvování

Ahojky,
kdysi jsem pracovala s Gimpem a už jsem skoro všechno zapomněla. Našla jsem teď tyhle fotky, které jsem upravovala, odbarvovala části… nevíte náhodou, jak se to dělá? :D

Reklama

Reakce:

Nabot
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 03.01.17 16:35

1. Zkopíruješ obrázek do nové vrstvy,
2. Pomocí nástroje cesty vytvoříš cestu kolem toho, co chceš nechat.
3. V dialogovém okně cesty klikneš na vytvořenou ikonku cesty pravým tlačítkem a zvolíš převedení cesty do výběru.
4. V dialogovém okně pro vrstvy klikneš pravým a ujistíš se, že máš k vrstvě přidaný alfa kanál.
5. Invertuješ výběr. (Ctrl+I)
6. Pomocí klavesy delete smažeš označené (tzn. vše kromě původního výběru).
7. Odbarvíš spodní vrstvu. Barevný tak zůstane jen výřez ve vrstvě nad ní.

Jahudka84
Kelišová 6600 příspěvků 03.01.17 17:00

@Nabot supr díky :-) zkusím

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama