Recidivující kvasinkové infekce

Anonymní
1.2.21 02:03

Gynekologické potíže - bolest

Ahoj, od února loňského roku beru moji první HA Ayreen. Někdy v květnu 2020 jsem měla poprvé kvas. infekci, kterou jsem léčila clotrimazolem a po pár dnech léčení jsem měla pocit, že už je vše v pořádku, ale asi 3 týdny na to se mi infekce objevila znovu a tu jsem léčila stejnou mastí. V tom období jsem začala mit bolestivý pohlavní styk. Byla jsem objednána na gynekologii ale bohužel z nešťastných události v rodině jsem nemohla dojít, ale bolest naštěstí vymizela, objevila se jen párkrát. V říjnu se mi bolest vrátila, došla jsem na gyndu a lékař mi dal hydrofemin - po kterém bylo vše naprosto v pořádku a byla jsem konečně ráda za normální sex. Ale na začátku tohoto roku se mi vrátila infekce (začala před ms po ms také) a boles při sexu je zpět ale ne tolik intenzivní. Od té doby co se mi tohle přihodilo mám pocit suchosti při sexu, mám oslabené libido a plánuji vyměnit HA, zítra jdu znovu na gynekologii tak snad se vše vyřeší ale i tak bych byla ráda za odpovědi. :srdce:

• bolest se objevuje při vstupu do pochvy a bez krve, je to jakoby tam bylo něco namoženého.. 8o

Přemýšlím co může být opravdovou příčinou HA, infekce nebo..?? Vím že mnou to nebude..
A hygienu samozřejmě pečlivě dodržuji bez hygieny ani ránu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
903
1.2.21 07:04

Partner byl vždy přeléčen s tebou? Ty se vyléčíš a partner ti to zas předá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1120
1.2.21 08:16

Přesně jak už tady bylo řečeno. Partner se musí léčit s tebou, protože jinak si to budete předávat pořád dokola. Mu třeba nic být nemusí ale tobě to dělá velké problémy.
Jinak na kvasinky se doporučuje vynechat co nejvíc cukr - mají ho rády, takže čím míň ho budeš jíst, tím lépe. Do toho si kup nějaká probiotika.
S partnerem používejte kondom a zkus se ho ještě před návštěvou gyndy zeptat, jestli on nějaké problémy necítí (svědění, výtok atp.) S tím, že bys mohla od gynekologa dostat tip na nějakou mast i pro něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
1.2.21 08:36

Moje zkušenost s antikoncepcí je taková, že když jsem ji brala cca 10 let, tak jsem měla neustále nějaké výtoky, kvasinky atd. pak jsem ji musela vysadit a několik let ji nebrala a od té doby jsem neměla jediný problém. Před loni jsem ji zase brát začala (byla mi doporučena na úpravu cyklu, zeslabení menstruace atd., na to pomohla). Brala jsem ji rok a za ten rok jsem měla pořád nějaké pálení, svědění, bolení… vysadila jsem ji v srpnu 2020 a od té doby opět pohoda. Jinak jak píšou prede mnou, léčit se musíte oba, to že po třech dnech ustoupí příznaky neznamená kobec léčby, většinou je potřeba léčit alespoň týden, aby se to hned nevrátilo. Ta bolest při sexu může být jak slabá infekce, tak i nedostatečné zvlhčení (což může být i vina antikoncepce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 00:36

Děkuji za odpovědi.
Partner se léčí od předvčerejška, i když je bez příznaků.
Gynekologa požádám o výměnu HA, jelikož mi už nevyhovuje, kvůli věcem, který jsem psala v příspěvku a určitě mu sdělím můj problém. :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat