HA a migréna

17.11.15 21:32

HA a migréna

Mátě nějaké zkušenosti jakou HA, když mívám migrénu. Teď mám Lunafem a migréna se mi zhoršila :-(. Děkuji. Před těhu jsem brala HA a měla jsem migrénu pouze v týdenní pauze, ovšem teď ji mám tak 3× do týdne :-(. Máte někdo s migrénou a HA zkušenosti? DDěkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

47705
17.11.15 21:41

Ano mám.
Mi teď na podzim udělala zle antikon. nuvaring. Týden po tom co jsem ji zavedla migrény, krece, mzitky před očima, zle mi bylo, klepa jsem se, bolesti ruk, noh takový ten pocit vycerpani.
To mi dalo víc zabrat pár dni, jak tři porody dohromady.
Takže jsem ten kroužek ani celých 21 dni neměla, neslo to a musela jsem antikoncepci změnit, že mi nesedla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 22:04

A ta druhá už byla lepší s migrénama??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
17.11.15 22:21

Mě po vysazení HA trapí migrény zhruba o 2/3 méně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 22:28

Záleží také na tom, zda je migréna s aurou nebo ne. Obecně by se ha s migrénou brát neměla. Napsala mi varianty antikoncepce, ale kdybych já jen ten papírek našla :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47705
18.11.15 06:31

Novou mám náplasti a ta mi nevadí zatím jsem vedlejší účinek nepostrehla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
18.11.15 08:29

Ono s tou antikoncepcí je třeba zkusit změnu na jinou- pilulku nebo třeba tu náplast. To je můj případ. Dále je možné to užívat v kuse- pokud jsou ty migrény v té pauze. Nebo prostě to úplně vysadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35290
19.11.15 17:07

@Kathy Lostris pokud mas migrenu s aurou, tak bys nemela HA vubec. POkud bez aury, HA muze miogrenu zlepsit i zhorsit, nutno vyzkouset. Vhodnejsi je konntinualni podavani (napr. naplast), nebo zkracena menstruacni pauza. Mas zachvaty vazane na cyklus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 20:37

Tak mě doktorka napsla novou HA a to MYWY, tak jsem zvědavá jak to dopadne. Migrénu mám bez aury a to většinou sjem měla v době menzes, a po nasazení Lunafenu i v průběhu měsíce. Tak zkusím tu MYWY a uvidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama