Reklama

Co na hemeroidy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnnaP
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 28.11.17 08:21
Hemeroidy? Co na ně?

Ahoj holky, mám asi hodně hloupý dotaz, ale nikdy jsem hemeroid neměla, tak vlastně ani nevím zda je mám a co na ně. Už delší dobu, cca tři měsíce mi při stolici vylézal malý uzlíček z konečníku. Bohužel jsem blbá a problém neřešila. Teď mám už třetí den uzlík vylezlý venku. Nezalézá, vůbec, a docela dost bolí. Je to hemeroid? Co s tím? Postačí něco z lékárny? Pokud ano prosím poraďte co… nebo mám už k lékaři…Jsem na toto dost stydlivá, tak bych raději řešila něčím z lékárny, ale samozřejmě pokud to bude nutné k dr. půjdu. Děkuju moc moc všem za radu :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7217 příspěvků 28.11.17 08:27

@AnnaP Taky navstevy lekare odkladam :oops: ale v popsanem pripade bych uz sedela (pokud muzes sedet) v cekarne :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 08:36

Ja bych to zase tak moc neresila. Zatim…Taky to tak obcas mam a vzdycky necim namazu a je klid. Vzdycky me to zlobilo par dni po porodu, to jsem pouzivala bud Hemostop nebo masticku Preparation H. Pomaha i mast nebo cipky Faktu. Vetsinou to boli cca 3 dny a pak je to dobry. Nekdo si chvali i odvary z dubove kury…Zkus neco z lekarny a pokud to nepomuze, tak pak bych sla k doktorovi.

Tichošlápek
Extra třída :D 10086 příspěvků 28.11.17 08:51

Dr by ti napsal nejspíše detralex a mast. Deriváty detralexu jsou volně prodejne, takže bych si je koupila plus nějakou mast. Pokud byto nepomohlo tak leda odstranit operací.

Fima
Nadpozemská drbna 29225 příspěvků 16 inzerátů 28.11.17 09:10

Hemeroid to bude a zašla bych do lékárny. Můžeš koupit čípky, masti a něco na zpevnění žilní stěny. To je to, co psala @Tichošlápek.

Příspěvek upraven 20.03.18 v 10:33

Janli
Kelišová 5685 příspěvků 9 inzerátů 28.11.17 09:20

Dubová kůra v gelu nebo jako sedací koupel. Čípku factu nebo proktoglyvenol. Ale pokud je máš poprvé, měl by to vidět lékař.

Ketris
Echt Kelišová 9353 příspěvků 28.11.17 09:44

Mne se udelal jeden v tehotenstvi, pomohla mi dost dubova kura..

mal.lucie
Stálice 95 příspěvků 28.11.17 10:11

Určitě kup dubovou kuru sypanou a 3× denně si do toho sedej. Já jezdila i do Prahy na kliniky a stejně to mám vylezlé. Na chirurgii by tě to zandali, ale stačí troška gelu a zandšály to také ;). A super je hemagel sice dražší, ale účinej. Vůbec se stydět nemusíš, já v 18 seděla celá červena v čekárně, když jsem viděla kolik lidÍ má stejné problémy, tak stud přešel :lol:

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2332 příspěvků 28.11.17 12:44

@AnnaP po porodu mi na tento problém hodně pomohl gel dubová kůra :palec:

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 29.11.17 14:22

Zkušenosti mám letité, po obou porodech zhoršení, neminulo mě ani chirurgické ošetření, když byla v hem krevní sraženina. Takže základ je hygiena (umýt se po stolici ve sprše nebo bidetu, důkladně), zadruhé strava, která umožňuje vyprazdňování “bez tlačení” - mně třeba pomáhá jíst večer ovoce, někomu dělá dobře lněné semínko, kefír… je třeba odzkoušet, zatřetí pít nejlépe vodu v dostatečném množství, začtvrté mít čípky v pohotovosti a vždy s sebou (už když mám pocit že by se to mohlo zhoršit, začíná pobolívat apod tak čípek po stolici použiju), mně nejvíce pomáhají Preparation H. Když se to ještě zhorší, tak koupelw v odvaru z dubové kůry nebo heřmánku. No a když nic nepomůže, tak chirurgická pohotovost. Ale po druhém porodu jsem měla potíže až pi několika letech, na chirurgii dokonce až po 6 letech. Chce to prostě péči. Držím pěsti ať je lépe.

Luciepucie
Nováček 1 příspěvek 29.11.17 14:39
Pomoc :-(

Holky chtela bych pomoct a radu, udelal se mi maly hemeroid z venku konecniku… Byla jsem s tim na gynekologii a tam mi rekla abych si to makazala mastickou Faktu… Koupila mazi, ale hemeroid ne a ne zmizet ( mazu tri dny) zmizi nekdy? Nebo tam bude porad? Nebo budu muset na operaci? Neboli nepali nic… Vubec o nem nevim, ale dost mi vadi, ze to tam mam uz jeb treba kvuli sexu a pritelem… :oops:

danuska555
Nováček 3 příspěvky 04.09.18 14:32
Kdy začne působit Detralex

Prosím o radu, včera ráno jsem začala brát Detralex, objevil se mi u ritniho otvoru hemoroid velikosti palce. Mate s tímto lékem někdo zkušenosti? Zabral vám a za jak dlouho? Nechci už trpět :,(

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 04.09.18 14:59

@danuska555 je to to jediné co mi zabralo, už po pár dnech úleva ;) a hodně se zmenšily, brala jsem na konci těhotenství. Kdyby tam netlačilo mimčo, asi by zmizely úplně ;)

danuska555
Nováček 3 příspěvky 04.09.18 15:02

@Lainaire8 ok, diky za odpověď. A měla jsi ho taky venku?

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 04.09.18 15:08
@danuska555 píše:
@Lainaire8 ok, diky za odpověď. A měla jsi ho taky venku?

Jojo, já měla boule jako k.áva :lol: neskutečný utrpení, nemohla jsem ani sedět. Natož jít na záchod. Teď jsem zase těhotná a už teď se na ně těším, na zmetky :cert: chci si nechat napsat Detralex už zavčasu, aby to nebylo tak extrémní jako předtím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >