Hemeroidy u dospělých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 12:48
Hemeroidy u dospělých

Ahoj, chci se zeptat, přítelovi se udělali hemeroidy, v lékárně mu dali nějaký tablety na polykání, ale vůbec mu to nepomohlo, poraďte prosím co pomáhá? A asi pokud možno žádné čípky, už ho vidím jak si tam něco strká ???????? děkuju moc

Reakce:
Evulina
Neúnavná pisatelka 17185 příspěvků 20.05.19 12:52
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, přítelovi se udělali hemeroidy, v lékárně mu dali nějaký tablety na polykání, ale vůbec mu to nepomohlo, poraďte prosím co pomáhá? A asi pokud možno žádné čípky, už ho vidím jak si tam něco strká ???????? děkuju moc

Záleží na tom, jaké má hemeroidy. Jestli vnější (tam se mohou používat mastičky, sedací koupele z dubové kůry atd.) anebo vnitřní. Já mám např. pouze vnitřní a jediné, co mi vždy pomůže, je doběhnout si na kliniku na ambulantní zákrok - Barronovu ligaci. Ale uvažuji už o druhé metodě - laseru. Na ty vnitřní nic jiného nezabere.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 12:56

@Evulina
Vnější, má je poprvé v životě, a já je také ještě neměla, takže netušíme co na to pomáhá :)

Ou
Echt Kelišová 7756 příspěvků 20.05.19 14:04

Nechat si je u lékaře odstaranit a změnit stravu a sedavý způsob života.

ale pokud není ochotný užívat čípky a nebo si tam mazat třeba proctoglyvenol a nebo jít k lékaři, tak ať trpí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 14:15

Manžel je asi taky měl, nevím přesně, nechtěl se o tom bavit, koupil si mast - dubovou kuru a tim to na noc mazal. pomohlo to, uz nemaze a na nic si nestezuje. nechtel jit ani k doktorce, radeji vyzkousel toto. a zabralo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 14:55

@Ou
Proto se ptám jestli je ještě nějaká jiná možnost, při nejhorším užívat čípky samozřejmě bude, ale když existuje i něco jiného tak proč nutit chlapa si něco strkat do zadku, a že s tím nechce jít hned k doktoru nebo si strkat něco do zadku ho chápu! Ptám se na radu, ne na urážky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 14:57
@Anonymní píše:
Manžel je asi taky měl, nevím přesně, nechtěl se o tom bavit, koupil si mast - dubovou kuru a tim to na noc mazal. pomohlo to, uz nemaze a na nic si nestezuje. nechtel jit ani k doktorce, radeji vyzkousel toto. a zabralo.

No právě, taky moc řešit nechce, což i celkem chápu, a děkuju moc za radu :)

Evulina
Neúnavná pisatelka 17185 příspěvků 20.05.19 19:43
@Ou píše:
Nechat si je u lékaře odstaranit a změnit stravu a sedavý způsob života.ale pokud není ochotný užívat čípky a nebo si tam mazat třeba proctoglyvenol a nebo jít k lékaři, tak ať trpí.

Já třeba mám tyhle problémy dědičné, máma s nima bojuje taky a moje babička prý to měla taky. Já jedla zdravě, cvičila jsem fakt hodně a stejně se to u mě objevilo. Naopak, já s mámou máme zkušenost, že když to s pohybem přeháníme, máme to mnohem horší. Hlavně silové vytížení a tahání těžších věcí a šup, už to tam je zas..Já cca po 4-5 letech vždy jdu na zákrok a mám pak zas chvíli pokoj.

prceek55
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.05.19 07:16

No přítel má sem tam taky hemeroidy.. když jsem mu tenkrát poprvé dotáhla z lékárny čípky na zavádění do zadku tak se na mě koukal jestli jsem spadla z Marsu že to on si tam dávat opravdu nebude.. nakonec zjistil, že bude muset, že nic jiného nepomůže.. buď čípky nebo jít k doktorovi.. takže čípky furt lepší možnost pro něj než aby se mu tam hrabal doktor :lol: teď se mu udělaly hemeroidy podruhé a sám mě poprosil o čípky a tu mast a během 2 dnů to bylo pryč.. fakt ty čipky totiž pomáhají :) :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 10:13

@prceek55
Dobře, tak děkuju moc, milionova :srdce:

Káťa19
Extra třída :D 12595 příspěvků 21.05.19 11:20

Faktu čípky, gel z dubové kůry a kdyžtak tablety od Dr., praktický se mu koukat do zadku nebude, doporučí a když to nepomůže, pošle ho na proktologii

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 11:32

@Káťa19
Děkuju moc :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 06:12

Praktik jeste muzr predepsat detralex, to jsou polyk. tablety a pomahaji.je to na stazeni zil, tj. i hemoroidu.pak je super mast proktis m a cipky, doporuceno proktologem. nicméně velký zaklad úspěchu je mekka stolice, takze hodne pit, vlaknina atd.mam hemoroidy 10 let od porodů a bohate zkušenosti :mrgreen: ted jsem konečně uz snad ok, ma za sebou barronovy ligace, ale uzivala jsem si.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17185 příspěvků 22.05.19 14:40
@Anonymní píše:
Praktik jeste muzr predepsat detralex, to jsou polyk. tablety a pomahaji.je to na stazeni zil, tj. i hemoroidu.pak je super mast proktis m a cipky, doporuceno proktologem. nicméně velký zaklad úspěchu je mekka stolice, takze hodne pit, vlaknina atd.mam hemoroidy 10 let od porodů a bohate zkušenosti :mrgreen: ted jsem konečně uz snad ok, ma za sebou barronovy ligace, ale uzivala jsem si.

Nechci tě strašit, ale já mám ligaci za sebou už 3×. Vždy se mi to po 4-5 letech vrátí. Ale už to beru normálně, dojdu si „na gumičky“, dva dny to teda příjemný není, ale pak mám zase na pár let pokoj..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 12:12

@Evulina Jj, já vím…klasickou operaci to nenahradí, bohužel…ja jdu ted po roce na kontrolu a asi me zas jedna gumicka ceka, zrovna rano zas bolest na wc a kapky krve…

Váš příspěvek
Reklama