Hlavička k jedné straně

607
21.4.21 08:34

Hlavička k jedné straně

Jdu si k vám opět pro radu. Malému je sedm týdnu a přijde mi, že převážně při spínání dává hlavičku na pravou stranu. Když ho jdu prebalovat, hlavičku také spíše naklání na pravo. Občas na levé straně také spí, nebo tak, ale přijde mi, že ji nedá až úplně na tu stranu. Začala jsem dávat zabránu na stranu, kam stále strká hlavičku, ale ráda bych s ním nějak trochu cvičila. Nemáte nějaké rady? K doktorce jdeme až začátkem června, tak nevím, zda plasit a řešit to třeba už teď po telefonu, kdyz hlavičku jako otáčí bez problémů, ale preferuje jednu stranu. Nerada bych něco zanedbala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1164
21.4.21 08:36

Plašit. Jdi k doktorce, ať ti dá poukaz na rehabilitaci a začni to řešit dříve, než si slehne hlavu. My jsme v šesti týdnech měli už celkem výraznou deformitu, teď po dvou měsících už predilekce zmizela a hlava je zas pěkně kulatá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
21.4.21 08:42

@Kolicek95 Máš pravdu, lepsi dřív než pozdě. Zajdu tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
21.4.21 08:47

Může se jednat i o kiss syndrom, nějaká blokace. Najdi si tu skupinku na Facebooku. Tam už pak třeba Vojtova metoda nepomůže, musí se odblokovávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8359

To bych asi řešila, do června je ještě docela daleko. Jinak se ho snaz co nejvíc dávat na tu druhou stranu nejlíp k oknu, oni se rádi dívají za světlem. V postýlce polohovat na obě strany. Pokud ho máš na té straně, kterou preferuje tak se prohodte s manželem pokud to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91

Resit hned, vyzadat rehabilitaci. Predilekce jsme si vsimli uz v porodnici, od trech tydnu cvicili vojtu, podkladani hlavy nepomahalo, skoncili jsme s vaznou deformitou a helmickou, bohuzel ani ta to uplne nesrovnala. Zatim můžete zkusit takove to obecne, ze k miminku přistupujete z mene preferovane strany hracky a obrazky mu davate z méně preferovane strany, podlozite srolovanou plinu vedle hlavicky na stranu kterou preferuje. A pak se venovat cviceni, az budete vedet jak. Ale zbytecne to neodkladat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
21.4.21 08:57

Syn to měl doleva - říká se tomu predilekce. Pokud se s tím včas pracuje, není to žádná tragédie. Chce to ale fakt cvičit, takové ty rady podkládat hlavu, to nebylo na nic. My jsme pocvičili 2 měsíce a krásně se srovnal, navíc začal jít hezky kupředu, koníci, přetáčení na bříško atd. Poptej se pediatričky, pokud by nad tím mávla rukou /někteří doktoři toto moc neřeší/, tak se můžeš i sama objednat někam na fyzio. Pokud jsi z Prahy, můžu ti doporučit přes soukromou zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
21.4.21 09:17

Určitě by bylo dobré zajít za pediatrem dřív než v červnu. Zřejmě vám napíše žádanku na rehabilitaci. Při predilekci se cvičí jednoduchý cvik, který zabírá poměrně rychle.

Do té doby bys měla měnit strany v postýlce a motivovat na méně oblíbenou stranu - mluvit na něj zleva, dávat tam hračky a podobně. Můžeš ho i polohovat za pomoci srolovaného ručníku nebo pleny, jestli se nechá.

A určitě pozor na slehnutí hlavičky - stane se to raz dva a náprava pak není jen tak. Doporučuju pořídit speciální polštářek proti slehnutí, opravdu se vyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
21.4.21 09:41

Ja jsem to na malem taky pozorovala, delal to od porodnice, ze vic koukal do prava ale do dvou mesicu se to srovnalo samo, lakala jsem ho koukat i na druhou stranu, ale on byl hodne aktivni miminko od zacatku, porad hybe hlavou, umel se rychle pretacet na boky, takze kdyz jsem ho dala spat a on se prekulil na levy bol, ktery dodnes preferuje, pak zase na zada a dal hlavu treba na chvili do prava, pak rovne, pak doleva. Nevydrzi spat v jedne poloze dyl nez hodku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
21.4.21 14:10

@Drndadvě koukni na Jana Tumova je to dětská fizioterapeutka. Má i e-book s jednoduchym cvičením a dobrými radami. Nám to moc pomohlo se zaklonem hlavičky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
21.4.21 14:14

Ale jinak je normální, ze miminka po porodu více preferuji jednu stranu. Pokud se zvládá koukat a otočí volně hlavičku i na druhou stranu, tak se to srovná. Dávej ho spinkat na stranu o které myslíš, ze se min točí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
21.4.21 14:25

Holky, díky moc. Budu týden pozorovat a pokládat jinak. Snažit se zaujmout z druhé strany a uvidím. Zaměřím se na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat