Co to je za flek na krku?

13
2.7.21 21:15

HOLKY, co to je za flek?

Holky prosim pomocte!!
Tohle má naše 3 měsíční na krku, takový červený flek. MÁM HROZNÝ STRACH, co to může byt? Včera při koupáni jsem se jeste ničeho nevšimla a teď jsme přišli z procházky (je to asi 2 hodiny zpátky a furt to nemizi) a všimla jsem se toho. Mám hrozný strach, čím ji to mám mazat, nebo s tim mam jet radši někam na pohotovost?
Je to moje první vysněné dítě, hrozně se bojim, jestli jsem něco nezanedbala.
Poraďte mi prosim :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2.7.21 21:19

@hrub.h nejsem žena ale předpokládám že to bude z nějakýho oblečení, třeba když je něco mokrého z řeky tak to v těhle místech řeže - aspoň mě, a proč nemá to prádlo volnější? Možná to tak má být netuším ale pohodlně to moc nevypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
2.7.21 21:21

Mně to přijde jako zapařené, tím jak je tam ten „faldík“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22455
2.7.21 21:22

Opruzenina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15610
2.7.21 21:26

Taky bych řekla, že zapařené…Jinak je ok? Pokud ano, nic to nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10080

To je normální zapaření/opruzenina na krku miminek, jak mají krátký krček, tak tam mají faldík a uvnitř to moc nevětrá. Je potřeba na to místo dávat pozor, dobře ho vždycky při koupání opláchnout a pak dobře vysušit, aby se to tam neopruzovalo. Na tohle začervenání bych udělala silný černý čaj (1 pytlík do půl hrnku vody) a potom jí to tím čajem potírala. Hezky to vysuší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16059

Zapařenina. Pečovat o to jako o opruzeny zadeček. Umýt, vysušit a máznout bepanthenem nebo sudocremem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
2.7.21 21:27
@Informace02 píše:
@hrub.h nejsem žena ale předpokládám že to bude z nějakýho oblečení, třeba když je něco mokrého z řeky tak to v těhle místech řeže - aspoň mě, a proč nemá to prádlo volnější? Možná to tak má být netuším ale pohodlně to moc nevypadá.

Ono to vypadá, protoze se mnou hodně bojovala, když jsem to fotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1526
2.7.21 21:28

Omyj, osus, namaz a pak si dej dvojku bílého, nic si nezanedbala. Mazala jsem olivakem z lékárny, nebo jako SOS jsem smazala kremem na opruzeniny na zadeček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
2.7.21 21:29
@Kakika píše:
Zapařenina. Pečovat o to jako o opruzeny zadeček. Umýt, vysušit a máznout bepanthenem nebo sudocremem.

Já mažu zadeček Infadolamem, to můžu taky? Jinak Bepanthen Baby taky máme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
2.7.21 21:30

Na pohotovost fakt ne. Ošetřit jako klasickou plenkovou opruzeninu. Pokud se to nezačne časem zlepšovat, zajít k pediatrovi, mohla by to být kvasinka. Ale určitě to není nic vážného-opruzení, zapaření nebo kvasinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1800

To jsem moji starsi taky vyrobila :mrgreen: V klidu, nic to neni. Pouzij to, co mas na opruzeniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
@Sonarka píše:
Taky bych řekla, že zapařené…Jinak je ok? Pokud ano, nic to nebude…

Ano, jenom když ji krček zvedám, hodně se vzteká. Ale jinak jako kdyby o tom nevěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31835
2.7.21 21:31

@hrub.h nic jsi nezanedbala, neboj :hug: Je to jen opruzenina, jak píšou ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 21:32

Nám to doktorka kdysi diagnostikovala jako kvasinkovou infekci a mazali jsme to nějakou mastí, co nám napsala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat