Horečka u dvouleté

Anonymní
29.5.16 10:06

Horečka u dvouleté

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.

Dcera se mi dnes ráno zdála teplá, tak jsem zkoušela teploměr a tím se změřit nenechala. Nakonec se mi to tak nějak povedlo a viděla jsem na teploměru 39,7,pak začala zase zápasit. Nenechá se změřit :nevim:.Chtěla jsem se zepotat. Jestli je na místě hysterčit a jít na pohotovost.Je to poprvé co má horečku…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20740
29.5.16 10:10

Ne, nehysterčila bych, protože na pohotovosti toho stejně asi moc nevykoukají, když má horečku první den a jinak je ok, bez dalších symptomů.
Dej panadol nebo nurofen a přeměřuj, zda to jde dolů - hysterčení nehysterčení, prostě změřit se bude muset nechat, i kdyby jsi měla použít hrubou sílu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
29.5.16 10:11
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat.Dcera se mi dnes ráno zdála teplá, tak jsem zkoušela teploměr a tím se změřit nenechala. Nakonec se mi to tak nějak povedlo a viděla jsem na teploměru 39,7,pak začala zase zápasit. Nenechá se změřit :nevim:.Chtěla jsem se zepotat. Jestli je na místě hysterčit a jít na pohotovost.Je to poprvé co má horečku…

Ano, takto vysoká horečka u dítěte je důvod pro urychlenou návštěvu pohotovosti. Alespoň tedy z toho, co nás učili na zdrávce. Děti jsou náchylnější na febrilní křeče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
29.5.16 10:14
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat.Dcera se mi dnes ráno zdála teplá, tak jsem zkoušela teploměr a tím se změřit nenechala. Nakonec se mi to tak nějak povedlo a viděla jsem na teploměru 39,7,pak začala zase zápasit. Nenechá se změřit :nevim:.Chtěla jsem se zepotat. Jestli je na místě hysterčit a jít na pohotovost.Je to poprvé co má horečku…

ano zajela bch na pohotovost aby na ni koukli protože niky nevis co za tom muze byt však je to 2 letej prcek ;)

• Citovat
  • Upravit
356
29.5.16 10:15

Zatím bych byla v klidu, dala bych něco na teplotu, hlídala hodně tekutin a možná zkusila aspoň kouknout do krku, jestli se necha. Jinak bych pozorovala jestli k horečce nejsou ještě nejake příznaky a zítra ráno zavolala dětské doktorce a domluvila se s ni.
Jinak na pohotovost se dá i jen zavolat pro radu, pro klid tvoji duše ☺ nejezdila bych tam, aby nechytla ještě něco dalsiho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43520
29.5.16 10:16

Jela bych podle toho, jak by dítě vypadalo. Pokud by bylo čilé, tak bych to řešila jenom léky na snížení horečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 10:20

No teď jsem jí měřila v podpaží a tam jsem naměřila 38,13 jinak se jí zkoušela dát snídani a ona se pozvracela. A,že by byla čilá se mi nezdá…

• Nahlásit
  • Citovat
20740
29.5.16 10:26
@Anonymní píše:
No teď jsem jí měřila v podpaží a tam jsem naměřila 38,13 jinak se jí zkoušela dát snídani a ona se pozvracela. A,že by byla čilá se mi nezdá…

Tak bych snižovala teplotu, jídlo nějaké dietní, lehké, po malých kouskách.
Jestli zvracela, může mít jen nějakou žaludeční viozu.

Na pohotovost má smysl jet, pokud to vypadá, že by dítě potřebovalo antibiotika (třeba bolesti krku), má boleti břicha (aby se vyloučil třeba slepák), zvrací nebo má průjem takovým způsobem, že hrozí dehydratace, nebo je-li dítě vyloženě apatické. Plus samozřejmě v případě úrazu.
Ale pokud tam dorazíš s tím, že má teplotu a vyzvracela snídani, tak Ti nic závratného nenaordinují. Maximálně jí vezmou krev z prstu na CRP a dají pro jistotu recept diazepan kvůli předcházení fibrilním křečím. Ale ani to CRP nebude první den teploty asi moc vypovídající.
Pokud Tě návštěva pohotovosti uklidní, tak jeď, ale nějakou závratnou léčbu nečekej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama