HPP a DPP u jiného zaměstnavatele

K97
121
20.5.21 09:22

HPP a DPP u jiného zaměstnavatele

Ahoj, chci se zeptat když mám HPP u nového zaměstnavatele a teď mi nabízí můj bývalý zaměstnavatel DPP na 3000 Kč měsíčně, tak jak je to s daněmi? Vím, že ten růžový papír mohu mít podepsaný jenom u jednoho, něco jsem četla na netu a jsem z toho jelen.. budu si muset dělat takhle daně sama nebo se to DPP do toho zahrnovat nebude? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9812
20.5.21 09:31

Hlavně s tím musí současny zamestnavatel souhlasit. Udeláš si pak daňové přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77406
20.5.21 09:33
@JancaS84 píše:
Hlavně s tím musí současny zamestnavatel souhlasit. Udeláš si pak daňové přiznání.

Pokud ma ten stary jiny obor, tak nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77406
20.5.21 09:35

@K97 To bude záležet na tobě, pokud bys mela sanci, ze ti budou neco vracet, tak si muzes podat dp, ale povinost to neni, dpp pri tehle castce se dani srazkovou dani, takze nemas povinnost to dal resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
121

@j.a.n.i1 Ano, má jiný obor.. a to daňové přiznání teda budu muset dělat zvlášť? Může mi ho připadně udělat účetní toho zaměstnavatele na DPP (pokud se tak domluvíme) a na HPP na mzdovce taky zvlášť nebo to nejde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24470

Růžový papír podepíšeš jen u jednoho, sama si pak děláš daňové přiznání (není to nic komplikovanýho). Pokud je to práce stejného zaměření, tak bývá, že ten zaměstnavatel na HPP musí souhlasit s tím DPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat