Hrnec Ikea

Anonymní
2.6.13 12:03

Hrnec Ikea

Ahojte holky :mavam:
Před dvěma dny jsem si koupila v Ikei nerezový hrnec za 299kč/3l. Po dvou vaření se mi na dně udělaly takové skvrnky/viz foto. Myla jsem to v obyčejném jaru ale i přípravku na nerez a nic se neděje. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá taky máte takový hrnec s tímto „problémem“? Předem díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30420
2.6.13 12:12

Já bych řekla, že je to nekvalitní materiál proto ty fleky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
2.6.13 12:28

Ocet a chvilku v tom povařit - vypadá to na skvrny od soli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.13 12:28

@Sati vyzkouším, děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.13 12:37

@Sati tak jsem vyzkoušela, vařila 3minutky a nic, ty skvrny tam jsou pořád… tak to bude asi šmejd, co? :?

Jsem ale jediná co takový hrnec koupila??? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
48977
2.6.13 12:44

Mně se občas fleky dělají po mytí v myčce, ale hrnce mám jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.13 12:48

@MUFICE myčku nemám

• Citovat
  • Nahlásit
15108
2.6.13 13:27

A jakou máte doma vodu? připadá mi to jako usazenina soli z moc tvrdé vody. a jiné hrnce ti to nedělají? případně bych to zkusila vyreklamovat. ale ona celkově kvalita hrnců není v Ikea nic moc. asi to fakt bude nekvalitní materiál.
jo, to povaření zkus dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12783
2.6.13 13:36

Fleky se mi udelaly taky, mame tvrdou vodu, tak jsem usoudila, ze je to z toho a neresim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
2.6.13 13:41

Na těhle hrncích se to dělá, mám z ikey všechny a na všech to je. Nekvalitní určitě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.13 13:46

@Kate92 takže to nemám vůbec řešit a dál v něm normálně vařit, jo? Já jsem z toho byla docela špatná :) ale když píšeš že to je normální :think:
@nozu nemám jiné nerezové, to je můj první takový hrnec… mám doma jen takové ty obyčejné, co se prodávají v celé sadě kolem 400kč, jsou z takového tenkého plechu a na nich to není.

• Citovat
  • Nahlásit
1039
2.6.13 14:19

Já z toho byla poprvý taky vyděšená, tak jsem se ptala mamky a ta říkala, že to je úplně normální u těhle hrnců. Vařím v nich normálně a vše ok :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
2.6.13 14:27

My tyhle hrnce máme a pro nerezový hrnce obecně platí, že sůl se do nich má dávat až když voda vaří, dřív ne… :nevim: Jestli to jsou teda takový bílý tečky (nic jinýho jsem na těch fotkách nepoznala :-D ), ty se mi dělaj na hrncích z ikey stejně jako na hrncích od Kolimaxu (kde celá sada stála nějaký tři nebo čtyři tisíce… :-D )… Ale mně to jde z obou těch „typů“ hrnců umejt normálně houbičkou… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
2.6.13 16:32

My to samé reklamovali v Ikea.
Jsou to skvrny od soli, pokud se přidává do pokrmu před varem vody. Sůl než se rozpustí, klesne na dno a udělá ty skvrny.
Protože to tenkrát ještě neměli uvedeno v návodu k použití výrobku, tak nám vrátili peníze. Nyní už to uvedeno v návodu je!!! /schválně jsem to hledala/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.13 18:39

@daniela4 já návod vyhodila :oops:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie