Ibalgin vs Aulin

barrbucha
15.5.18 14:36

Ibalgin vs Aulin

Ahojte, já vůbec nejím prášky na bolest, jenže se mi klube osmička a mám oteklou dáseň okolo zubu i tvář zevnitř a bolí mě to, u zubaře jsem byla hned, ale prý s tím nejde nic dělat. Že mám jako z toho podrážděnou pusu a trochu zánět dásně, vydesinfikovala mi to, dala mezi dáseň a zub nějaký dren s lékem. To pak bolelo celkem fest, ovšem za 3-4 hodiny se mi dren uvolnil a já ho vyplivla (říkala ať se snažím ten dren mít aspoň hodinu) tak mi řekla že cca týden mě to bude bolet a zlobit, ať si vyplachuji desinfekci atd. Po každém jídle si inzulinkou vystříkám okolo zubu peroxiden a pak nějakou šalvějovou tinkturou. Ale ta bolest už mě třetí den štve, začínám být nervózní, a moje otázka zní, jak dlouho můžu brát ibalgin a můžu si třeba na noc místo ibalginu vzít aulin? Mám ho doma jako sypký prášek do vody. Léky normálně neberu, tak si nejsem jistá a nechce se mi volat do lékárny.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
914
15.5.18 14:45

Nekteri lide prasky na bolest zobou jako lentilky, takze myslim, ze kdyz si to parkrat zkusis vzit, nic se ti nestane. Praskovy Aulin ucinkuje dost rychle, brala jsem ho na zada a zadne vedlejsi priznaky jsem nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16627
15.5.18 14:57

Aulin je silnější a na noc bych ho klidně vzala. Jinak tahle bolest je pěkně protivná. Já to měla taky. Vždycky jsem zkoušla chladit a cucat kousek ledu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15542
15.5.18 15:24

Aulin je silnejsi a je to takovy typicky lek pri bolestech zubu, ale ibalgin, pokud ho snasis, bude asi mirnejsi reseni…nevim teda jiste, ale me treba vybavili v porodnici obrovskou flaskou s 600stovkovymi ibalginy, asi se to muze brat delsi dobu (ja teda nevzala ani jeden). :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
15.5.18 15:29

Hele, to je všechno strašně individuální. Jak léky (potažmo účinné látky), které komu na bolest zabírají, tak to, kolik se jich dá sežrat.
Ibalgin je ibuprofen, aulin nimesulid, takže teoreticky to asi kombinovat můžeš. Mně třeba brufen nezabírá skoro vůbec, na zuby mám slušnou zkušenost s ataralginem (paracetamol, stejně jako paralen) a ještě lepší s nalgesinem (naproxen). U těch posledních dvou dodržuju doporučené dávkování (a stačí), brufeny a paralen jsem v dobách mládí byla zvyklá docela přepískávat a žiju :D Pokud máš v pořádku játra, jednorázová „vylomenina“ ohledně dávkování tě nezabije. Mně kdysi bolest osmičky nejlíp vyléčil brufen (klasika, sobotní noc, nic jiného po ruce) zapitý rumem. No jo, nemá se to, ale to se nemá spousta věcí.
Přesnou dávku, čeho kolik, ti asi nikdo neřekne, ale nad dávky z příbaláku se určitě jít dá.
Jo a když zazněl led, bezvadné je taky obyčejně studenou vodu do sklenice, druhou sklenici na plivání a vyplachovat. Minimálně to pomůže, než zaberou prášky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
barrbucha
15.5.18 16:59

Děkuji všem :mrgreen: pokusy asi na sobě dělat nebudu, na podzim jsem dostala právě ten Aulin na bakerovu cystu v noze a vzala jen pár prášků a pak už ne, protože to přestalo bolet a na krabičce mám dávkování dva prášky denně po 12 hodinách, takže si dnes v 8 večer vezmu aulin a zítra ráno…a uvidím. Každopádně nemám zkušenosti s léky na bolest, většinou umím bolest potlačit, nebo si na ni zvyknout, nevím jak to vysvětlit ale vlastně třetí den mě bolí čelist, pant a dásně a k prášku jsem se uchýlila až dnes…

• Citovat
  • Nahlásit
barrbucha
15.5.18 17:01

Jinak to chlazení dělám, dokonce jsem včera i žužlala hřebíček :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama