Jahody do truhlíku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
145
30.9.12 17:08

Jahody do truhliku

Ahoj zahradnice :mavam:. Ja vim, ze jsem ted tak trochu mimo sezonu, ale informuji se na pristi rok. Jake mate zkusenosti s jahodami v truhliku, jaka odruda je nejlepsi, jak dlouho-kolik let v nich plodi, a hlavne co s nimi na zimu atd? Diky moc za kazdou radu a vase ukesenosti :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
145
30.9.12 17:10

Totiz ne ukesenosti, ale ZKUSENOSTI :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5misa6
30.9.12 17:55

Jahody se sadí teď aby ti plodily už příští rok. Chovej se k nim jak obyčejným jahodám. Tak jsem je měla já.

• Citovat
  • Nahlásit
7323
30.9.12 18:00

Nevím, jakou mám odrůdu, jsou to obyč jahody, sázela jsem je na jaře a plodily docela dobře. Co s nima teď na zimu, sama nevím, zkusím je uskladnit v chladu a uvidím, jestli příští rok porostou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Valisneria
30.9.12 18:18

Já sadila v květnu - nevím jakou odrůdu - nejspíš nějakou celoroční, ale ještě tento týden jsme sbírali. Akorát, že taky netuším, co s nimi na zimu.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
zichisek
30.9.12 18:25

My máme měsíční jahody. VYsívala jsem semínka v únoru do truhlíku. Jen se mi chytily všechny semínka, tak jich bylo asi milion :mrgreen: Na zimu je dám dovnitř a na jaře zkusím dát ven do země :think:

• Citovat
  • Nahlásit
145
30.9.12 19:10

@Pomka, kolik sazenicek do 1 truhliku? Mam truhliky 1 metr dlouhe, tak 5,6 ks?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
30.9.12 19:11

@zichisek, a jak ti plodily ze seminek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
30.9.12 19:12

Já mám truhlíky kratší, neodhadnu velikost, mám v nich dvě sazeničky. Nechala bych mezi nima zhruba 15-20 cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
1.10.12 07:58
@Radhe píše:
@zichisek, a jak ti plodily ze seminek?

Plodily hodně, jen jsem měla malé jahudky, protože jsem jich měla v truhlíku asi moc. I když jsem otrhávala listy. Příště dám jen jednu rostlinku do květináče nebo dvě do truhlíku :think: Měla jsem pořád strach, že se nechytnou a chytly se krásně.

• Citovat
  • Nahlásit
145
2.10.12 17:35

Trosku jsem hledala na netu a tak se nejak vsude shoduji, ze truhliky s jahodami se maji nechat venku. Tak nevim, bojim se ze vymrznou :think:, ale zkusim to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4502
11.4.13 10:50

Ahoj, kdy dáváte jahody v truhlíku ven? Myslíte, že už je můžu vynést ze sklepa? Počasí už se snad umoudřilo, tak zmrznout by neměli ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
11.4.13 10:55

No…v noci to jde k nule…nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
612
11.4.13 10:59

Můžu se zeptat…na podzim jsem jahody koupit nestihla, když je koupím teď v zahradnictví, tak letos ještě nebudu mít jahůdky? Až za rok? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
11.4.13 11:05

Budou…kolikrát v květnu/červnu vidím třeba v Hornbachu sazenice k prodeji plné květů, leckdy i s jahodami…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat