Jak mít nárok na tříletou variantu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aliik
Echt Kelišová 8339 příspěvků 12.11.10 14:48
Jak mít nárok na tříletou variantu?

Ahoj maminy,
ted jsem cetla, co nam to schvalili a jako vetsina z vas mam nazor, ze ze ctyrlete varianty se proste vyzit neda.
Ja mam momentalne variantu triletou a temer rocniho prcka. Praci nemam - studuju postgradual, ucila jsem na dohodu o pracovani cinnosti a z te odvadela socialko, proto jsem mohla volit triletou variantu.
Za cca 2 roky (aby to temer navazovalo) bychom chteli dalsi mimco a zajima me, jak dosahnout toho, abych opet mohla volit triletou variantu. Ze zakona jsem pochopila to, ze vpodstate jedinou podminkou je mit placene socialni pojisteni 270dni (nevim, jestli pracovnich nebo vsech) za posledni 2 roky. Da se to resit jako samoplatce? Proste si zacit tu socialku pri stavajici rodicovske dovolene platit?
Dekuju moc za rady :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63588 příspěvků 3 inzeráty 12.11.10 15:04

Nedá.
Buď začít zase na DPČ učit nebo si udělat ŽL ale tam nevím jaké jsou od nového roku podmínky, nemocenské pro OSVČ se taky mění.

me2dova
Závislačka 3142 příspěvků 12.11.10 15:09

Já mám trochu podobný a související dotaz, nevíte někdo jestli bude moci jít formálně na MD manžel, který samozřejmě těch požadovaných x dní sociálního pojištění zaplaceno má a nárok na PPM by mu vznikl (mně ne) s tím, že doma bych samozřejmě byla já. Bývalo to tak, že pokud jsem doma a celodenně se starám o dítě do 4 (?) let věku, tak mám placeno zdravotní.
Zajímalo by mne, jestli to takhle půjde udělat, nebo jestli to má nějaké úskalí, které jsem nedomyslela?
V dubnu čekáme další mimino a déle než tři roky být doma určitě nechci, takže bych se té nucené 4leté variantě ráda vyhla…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63588 příspěvků 3 inzeráty 12.11.10 15:13

Jde to, ale po dobu co bude na PPM, tak musí být opravdu doma… ale zas stačí aby na PPM šel jen na pár dnů.

Ono by to bylo další možné řešení i pro zakladatelku, pokud manžel/přítel nárok na PPM má.

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 12.11.10 15:36

Nejde o sociální, ale nemocenské pojištění…

brumlinecka
Ukecaná baba ;) 2382 příspěvků 12.11.10 15:41

muzu se taky zeptat?ja jsem sice doma,ale zdravotni pojisteni si platim sama,nejsem ani na pracaku,muzu teda volit triletou?

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 12.11.10 15:44
brumlinecka píše:
muzu se taky zeptat?ja jsem sice doma,ale zdravotni pojisteni si platim sama,nejsem ani na pracaku,muzu teda volit triletou?

Musíš si platit nemocenské pojištění…

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 12.11.10 15:53

Zkuste se podívat na diskuzi, kterou jsem kvůli tomuhle „manévru“ zakládala. Je to tam podle mě celkem srozumitelně vysvětlené.

https://www.emimino.cz/…goval-35090/

brumlinecka
Ukecaná baba ;) 2382 příspěvků 12.11.10 16:00
Pipet píše:
brumlinecka píše:
Musíš si platit nemocenské pojištění…

a zdravotni neni nemocenske?

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 12.11.10 16:02

zdravotní je „aby tě ošetřili doktoři“ a nemocenské je aby jsi dostávala sociální dávky (např. když jsi doma nemocná)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63588 příspěvků 3 inzeráty 12.11.10 16:39
Pipet píše:

Jojo, to je pravda, ale vypadá, že od nového roku budou muset OSVČ platit i sociální, aby mohl platit nemocenské, ale 100% to nevím, resp, z toho zákona nejsem vůbec moudrá, jak to tedy bude.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 22.11.10 20:11
j.a.n.i1 píše:
Pipet píše:
Jojo, to je pravda, ale vypadá, že od nového roku budou muset OSVČ platit i sociální, aby mohl platit nemocenské, ale 100% to nevím, resp, z toho zákona nejsem vůbec moudrá, jak to tedy bude.

Sociální pojištění má tři složky - nemocenské, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a důchodové pojištění. POslední dvě složky jsou povinné, nemocenské si OSVČ platí dobrovolně. Nechtějí to tedy změnit tak, že si OSVČ budou muset platit celé sociální pojištění, tedy povinně i nemocenské?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63588 příspěvků 3 inzeráty 23.11.10 11:05
Raduš.ka44 píše:
j.a.n.i1 píše:
Pipet píše:
Jojo, to je pravda, ale vypadá, že od nového roku budou muset OSVČ platit i sociální, aby mohl platit nemocenské, ale 100% to nevím, resp, z toho zákona nejsem vůbec moudrá, jak to tedy bude.
Sociální pojištění má tři složky - nemocenské, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a důchodové pojištění. POslední dvě složky jsou povinné, nemocenské si OSVČ platí dobrovolně. Nechtějí to tedy změnit tak, že si OSVČ budou muset platit celé sociální pojištění, tedy povinně i nemocenské?

Ne to myslím, že ne, ale chtějí to změnit tak, že nepůjde platit pouze nemocenské, což doteď u malých příjmů šlo a hodně se to zneužívalo… a dále že nepůjde platit nemocenské z vyššího základu než sociální.

doudovka
Kecalka 121 příspěvků 24.11.10 20:00
Jak to bude

Ahoj, v roce 2009 jsem vyšla školu, na to se mi narodila dcerka v tom samém roce, vešla jsem se tedy do doby, kdy PPM ještě vyšlým studentům vypláceli, malé bude 16 měsíců, zajímalo by mě, jestli si já můžu zvolit tří letou variantu rodičáku a pokud ano, jestli mi to k něčemu v příštím roce bude, jestli nespadnu do té 4leté, díky

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63588 příspěvků 3 inzeráty 24.11.10 21:23

Jojo, můžeš :-) tím, že si měla mateřskou, tak můžeš tříletou variantu volit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >