Jak na atopický ekzém?

207
15.9.21 13:17

Jak na atopický ekzém?

Zdravím, dcera (2roky) má už asi půl roku atopický ekzém(potvrzené od kožní) a nesnaží se nám to nijak zmírnit jediné co nám na to pomohlo je Locoid :(
Dcera má celkově fakt suchou pokožku, ale ještě se mě nepodařilo najít něco co by nám to fakt promazalo. Na kožní mě řekla, že musíme prostě zkoušet dál co ji sedne. Což je jen další investice :nevim:, ale to potěš hlavně ať ji něco zabere, protože se fakt i dost škrábe.
Co se týče jídla tak se snažíme vyhýbat těm potravinám co by to mohlo vyvolávat. Spíše mě celkově zajímá na co se ještě zaměřit? Na internetu je toho tolik, že z toho má člověk v hlavě zmatek takže mě spíše zajímá názor těch co mají zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2014
15.9.21 13:25
@RockFous píše:
Zdravím, dcera (2roky) má už asi půl roku atopický ekzém(potvrzené od kožní) a nesnaží se nám to nijak zmírnit jediné co nám na to pomohlo je Locoid :(
Dcera má celkově fakt suchou pokožku, ale ještě se mě nepodařilo najít něco co by nám to fakt promazalo. Na kožní mě řekla, že musíme prostě zkoušet dál co ji sedne. Což je jen další investice :nevim:, ale to potěš hlavně ať ji něco zabere, protože se fakt i dost škrábe.
Co se týče jídla tak se snažíme vyhýbat těm potravinám co by to mohlo vyvolávat. Spíše mě celkově zajímá na co se ještě zaměřit? Na internetu je toho tolik, že z toho má člověk v hlavě zmatek takže mě spíše zajímá názor těch co mají zkušenosti.

Hlavní cestou není - čím namazat ekzém, ale proč má ekzém?
Na to musíte najít odpověď a pak jej vyřešit
Spíš než se vyhýbat potravinám co by to mohlo vyvolat, je najít tu potravinu co to vyvolá a nebo to něco jiného co to vyvolá
Ptej se tady nebo do SZ. Mám 30 let zkušenosti a teprve před pár lety se přišlo na to co ekzém vyvolává a ekzém začíná mizet :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.21 13:31

Já měla ekzém už jako miminko, Mastičky jsou super, ale neřeší problém, jen zklidňují příznaky. Mě osobně pomohlo se zbavit stresu. Na škole jsem kvůli ekzému skončila i na kapačkách, změnila jsem myšlení, méně stresu a už mám občas jen nějaké ložisko.

Každopádně u 2letého prcka bych se zaměřila na stravu. Sladké, kyselé, slané, to vše vadí. Najít vhodný prášek na praní. Mě osobně nejvíce funguje se umývat gelem na intimní hygienu (mám ten z TIANDE). Ten je tak šetrný, že pokožka po něm není ta suchá. Tohle doporučuji snad každému.

Určitě bych být tebou zkusila i alergologii. Držím palce, je to boj a bohužel i časté a velké investice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
15.9.21 13:31

Najít příčinu, koupit kvalitní probiotika a vyřadit veškerou chemii v domácnosti - a to jak v kosmetice, tak v pracích/mycích prostředcích atd. Naprosto perfektně má problematiku exému zpracovanou FB skupina „Svět non toxic“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19509
15.9.21 13:55

Musíte najít příčinu. Pokud jako mimino ekzém neměla a objevil se až později, musí být něco, co jí to vyvolalo. Zjišťujte, zkoušejte něco vynechat (ať už ve stravě, tak třeba v hygieně, oblečení apod.), mazejte v podstatě čímkoli, doktorka má pravdu, zkoušet, co sedne. Nenechat zpotit!! Na ty svědivé červené projevy nám skvěle fungoval Sudocrem, ale ten hodně vysuší. Pokud má jen suchá světlá ložiska, pak bych zkusila Lipobasi (ale musí vám ji doktorka napsat bohužel), A-derma Exomega (mléko nebo krém) a ovesné koupele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24325
15.9.21 13:57

Hledej tu příčinu, mě to zhoršuje třeba parfemace v aviváži ( takže ji nepoužívám) ale i některé praci prostředky. Pak je to v háji v zimě, to neovlivnim, takže přes zimu mazat, mazat, mazat jinak to jde do krve. Taky mi vadí ty různé dezinfekce, celkově chemie, sprchové gely, oblečení z umělého materiálu, mléčné výrobky. U syna to hodně dělá v čem se koupe, takže nesmí pěny do koupele apod a musí se hodně mazat, nejvíc se osvědčila klasická lipobaze nebo jsou fajn výrobky od linoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4307
15.9.21 14:18

Manžel je atopik a dřív to měl fakt hodně špatné. Co spolu bydlíme, peru v mýdlovém slizu, který dělám ze sody a neparfémovaného kokosového mýdla (samozřejmě bez aviváže), myjeme se též jen tuhým mýdlem (vyrábím si doma od základu z olejů, louhu a přísad - třeba různých bylinek, takže mám kontrolu, co obsahuje), žádné sprcháče atd., šampon kupuju domů přírodní. A dost to pomohlo. Též má vypozorované, že se to zhorší, když si dá někdy najednou víc piv nebo třeba dýmku v čajovně nebo když jí pár dní „prasácky“ (brambůrky, fastfood atd.)… ale to asi nebude případ tvé dcery. :D Zkrátka, tak trochu ho ten ekzém nutí ke zdravému životnímu stylu. Taky to mívá horší v pylové sezóně, ale s tím holt nic nenadělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
15.9.21 14:31

Ahojky můj syn je těžký atopik a já bohužel taky. Atopický ekzém tedy zdědil po mě.
Nečetla jsem celou diskuzi ale první by mělo být vyšetření na alergologii. Jemu tam vyšly vejce, banán a jablko - další potraviny jsem si musela zjistit sama a je jich docela dost.
Pořídila jsem mu jen světlé oblečení, peru ve vlastním domácím prášku - mýdlové vločky.
Samozřejmě dítko nebrat do zakouřených prostoru a můžou vadit i zvířata a stres.
Mažu pocitově 10× za den. Na horší místa máme kortikoidy…jinak používám dexeryl.
Určitě vynechat mýdlo na mytí - super na mytí je Cutosan. Koupíš v lékárně. Je to jediný přípravek po kterým se malý neosypal.
Měl 90% těla ekzém. Teď má už jen dvě malá mista, kde se to pořád objevuje ale to už je krásný, oproti tomu, co tam bylo :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14657
15.9.21 14:51

Mela by pomoci i pritizanetliva strava, tj. vyvazit pomer kyselotvornych a zasadotvornych potravin - pridat ty zadadotvorne. Obecne je to zelena zelenina, nate, listy, co nejvic.

Jinak skvele veci na exem ma Karel Hadek, pouzivam Atopinal.
A jednu dobu dceri pomahaly i koupele v hypermanganu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
15.9.21 20:49
@smajlik345 píše:
Hlavní cestou není - čím namazat ekzém, ale proč má ekzém?
Na to musíte najít odpověď a pak jej vyřešit
Spíš než se vyhýbat potravinám co by to mohlo vyvolat, je najít tu potravinu co to vyvolá a nebo to něco jiného co to vyvolá
Ptej se tady nebo do SZ. Mám 30 let zkušenosti a teprve před pár lety se přišlo na to co ekzém vyvolává a ekzém začíná mizet :-)

To je právě to na co nemůžu za Boha přijít co jí to vyvolává :( :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
15.9.21 20:50
@slivovickapalena píše:
Já měla ekzém už jako miminko, Mastičky jsou super, ale neřeší problém, jen zklidňují příznaky. Mě osobně pomohlo se zbavit stresu. Na škole jsem kvůli ekzému skončila i na kapačkách, změnila jsem myšlení, méně stresu a už mám občas jen nějaké ložisko.

Každopádně u 2letého prcka bych se zaměřila na stravu. Sladké, kyselé, slané, to vše vadí. Najít vhodný prášek na praní. Mě osobně nejvíce funguje se umývat gelem na intimní hygienu (mám ten z TIANDE). Ten je tak šetrný, že pokožka po něm není ta suchá. Tohle doporučuji snad každému.

Určitě bych být tebou zkusila i alergologii. Držím palce, je to boj a bohužel i časté a velké investice…

No mě doktorka na kožní řekla, že do 3let ty testy jsou matoucí že se teprve vyvíjí imunita

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
15.9.21 20:52
@unuděná píše:
Musíte najít příčinu. Pokud jako mimino ekzém neměla a objevil se až později, musí být něco, co jí to vyvolalo. Zjišťujte, zkoušejte něco vynechat (ať už ve stravě, tak třeba v hygieně, oblečení apod.), mazejte v podstatě čímkoli, doktorka má pravdu, zkoušet, co sedne. Nenechat zpotit!! Na ty svědivé červené projevy nám skvěle fungoval Sudocrem, ale ten hodně vysuší. Pokud má jen suchá světlá ložiska, pak bych zkusila Lipobasi (ale musí vám ji doktorka napsat bohužel), A-derma Exomega (mléko nebo krém) a ovesné koupele.

Lipobasi nám kožní právě predepsala a ten Sudocrem taky dávám právě když to má horší ten to krásně sklidni na chvilku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
15.9.21 20:54
@Mysis píše:
Ahojky můj syn je těžký atopik a já bohužel taky. Atopický ekzém tedy zdědil po mě.
Nečetla jsem celou diskuzi ale první by mělo být vyšetření na alergologii. Jemu tam vyšly vejce, banán a jablko - další potraviny jsem si musela zjistit sama a je jich docela dost.
Pořídila jsem mu jen světlé oblečení, peru ve vlastním domácím prášku - mýdlové vločky.
Samozřejmě dítko nebrat do zakouřených prostoru a můžou vadit i zvířata a stres.
Mažu pocitově 10× za den. Na horší místa máme kortikoidy…jinak používám dexeryl.
Určitě vynechat mýdlo na mytí - super na mytí je Cutosan. Koupíš v lékárně. Je to jediný přípravek po kterým se malý neosypal.
Měl 90% těla ekzém. Teď má už jen dvě malá mista, kde se to pořád objevuje ale to už je krásný, oproti tomu, co tam bylo :dance:

Nám doktorka na kožní řekla že do 3 let je alergologie zbytečná že ty testy budou matoucí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat