Jak na spaní bez kojení?

483
4.8.05 08:37

jak na spani bez kojeni??

Ahoj maminky,
memu chlapeckovi je 8,5 mesice a mam v planu tak do roka nejpozdeji prestat kojit. Ted kojime parkrat pres den spis na zizen po probuzeni atd, ale co je hlavnejsi, tak tesne pred dopolednim, odpol. a vecernim spanim a taky tak 2-3× za nac, kdyz se vzbudi.
Zatim vubec neumi pit z flasky, UM si vzal parkrat z hrnku,ale jen trochu.

Kojenim sice neusne, ale vzdycky se uklidni a pak usne sam v postylce. Mam strach, ze kdyz mu misto toho dam UM z hrnku, hl. v noci, tak nebude moci usnout. A mam vubec v noci nahrazovat MM za UM? Nekdo rika, ze se nema pak davat nic, ale to si neumim predstavit 8O

Jake jsou vase zkusenosti? Odstaveni me zacina pomalu, ale jiste trochu desit. Vim, ze nektere deticky se odstavi samy,ale nevim, jak nas prcek a nechce se mi cekat treba do 15m, jak se to vyvrbi, i aby to pak nebylo treba jeste horsi. :?

Tak moc dekuji za vase zkusenosti a preju krasny den
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
4.8.05 08:52

Ahojky Evko,
napíšu ti, jak to je u nás.
Plně jsem kojila do téměř 8měsíce. Pak jsme začaly s příkrmama. Bohužel je moc nechtěla. Uvědomila jsem si, že to souvisí s tím, že věděla, že bude následovat kojení. Takže kojení se oddalovalo od jídla, aby byl odstup tak hodinky. Navíc jsem už v té době postupně zrušila kojení, kdykoliv jsme byly mimo domov (až na naprosté výjimky). Venku jsem nabízela vodu, šťávičku, čaj (dávala jsem z flašky s bílou hubičkou od Aventu). Postupným přidáváním příkrmů se nám kojení pomalu posunovalo přes den tak, že jsem nakonec kojila 3× za den a 2-3× za noc (pro mě úžasné, protože jsem jinak kojila co 2hodiny).
Pak nějak vyplynulo, že jsem vypustila kojo k odpolední svačince a teď pomalu rušíme snídani. Zůstává mi kojo na večer a na noc.
Momentálně už se učim připravovat si flašku s vodou (čajem) na noc a budu v noci zkoušet nabízet to. Asi se dá čekat, že to malá trochu ořve. Ale ani já nechci kojit nevim do kdy. Vnitřně jsem prostě cítila, že je čas začít, protože malé začaly růst zuby, kojení bolelo, v noci zlobila a jen cumlala, což vedlo k další bolesti a k tomu, že se mi kojení začalo protivit.
Někdo zas praktikuje, že v noci se dítě budí na kojení, tak tu hodinu odsunuje postupně dál a dál i za cenu, že dítě pláče, až nakonec kojí buď ráno, nebo rovnou nekojí.
Můj horizont odstavení je mezi rokem a rokem a čtvrt (řekla jsem si, že maximálně do konce roku).
Chce to pevné nervy. Jinak s UM - no záleží asi i, jestli jste rizikoví alergici. Někdo už po roce zkouší normální mléko. My se na UM snažíme naučit, i když zatim naprosto neúspěšně. Aspoň baští jogurty apod.
Držím palce¨
Gabča a Barča, 10měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
4.8.05 09:48

Ahoj, moje dcerka je od 1m na UM a od te doby veceri ve 21.30h a snída po 8h ten prvni mesic co sem mela cim kojit to bylo v noci kazde 3h. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
4.8.05 09:56

jo, jo, bleda zavist, Sany :cry: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
4.8.05 10:12

Ahoj Evo!

Tak já jsem sice byla rozhodnutá kojit asi do dvou let, ale už pomalu přestávám, jelikož čekáme v prosinci další. Tomu mladšímu bude v té době asi rok a půl.
Náš prďola se dlouho v noci budil na kojení a já pořád odkládala a odkládala noční odstavení, protože se mi prostě nechtělo ho nechat plakat. Ale asi kolem roka jsem si prostě řekla, že dřív jak v pět ráno mlíko nedostane. Samozřejmě večer, když jsme ještě nespali a on se vzbudil, tak jsem mu trochu dala. To bylo hlavně zezačátku. No a když se v noci vzbudil, tak buď já nebo manžel jsme mu dali trochu vody z hrníčku (Tommee Tippee) a dudlík a položili jsme ho. Chvíli trvalo, než si zvyknul, že nic jiného prostě nebude, ale zvyknul si. Teď pokud je horko nebo je nemocný, tak v noci dostane trochu vody a dudu a zase spí. Ráno kojím většinou až kolem šesté a pak ho ještě znovu ukládám a spíme nejméně do sedmi.

Pokud plánuješ odstavení, je fajn, že k tomu chceš dospět postupně. Proto je dobré, vždy po nějakém čase zrušit jedno kojení třeba během dne a na zapíjení nabízet jen vodu (příp. čaj či hodně ředěné šťávy). Samozřejmě záleží, jak dobře jí příkrmy. V noci bych nedoporučovala nahrazovat MM umělým, ale třeba trochou vody (pokud je horko). Jinak v noci by mít hlad neměl, pokud jí dostatečně přes den. Stále bych ponechala být tebou to ranní a večerní kojení delší dobu. A pak zase postupně zrušit třeba to večerní a nahradit ho umělým mlíčkem. Myslím, že si tvůj chlapeček postupně zvykne na láhev. Hlad je hlad.
Uvidíš, že to zvládnete. Hlavně to chce hodně trpělivosti a vytrvalosti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
4.8.05 10:50

…vodu docela pije, tak v noci pak zacnu asi zkouset davat mu cucnout vody. Nema bohuzel dudlika, tak to mame v tomto smeru trochu horsi s uspavanim.
Resim prave i spani pres den. Ted po kojeni usina sam v postylce, ale dneska dopo sem mu zkusila dat UM z hrnku (vypil ho 180 ml, jeho osobni rekord 8O ) a pak ho dala do postylky. No, po 30 minutach place sem to nevydrzela, trochu ho nakojila a usnul pak hned. Je tak prave zvykly i pres den :(

Asi to budu muset proste postupne zkouset a vyzbrojit se trpelivosti, jako ostatne s dedickama porad, ze? :)
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
4.8.05 11:06

Ahoj,

ja som Radecka do 1 roku kojila cez den niekolkokrat a v noci 2-3 krat. V roku som si povedala, ze staci, ze nocne kojenie vypustam bez nahrady. Myslim, ze 1r dieta je uz dost velke, aby v noci vydrzalo bez tekutin, a tiez som potom nechcela do 6 rokov vstavat kazdu noc, aby som mu davala vodu… :roll:

Takze jeden vecer som mu pri kojeni pred spanim niekolkokrat zdoraznila, ze uz sa v noci spinka a nepapa, a on, aj ked sa 2-3krat zobudil, zobrala som ho na ruky, trochu pohojdala, vlozila do postielky a tam po chvili zaspal. A teraz, za mesiac, uz spi celu noc bez prerusenia.

Myslim, ze to vysvetlovanie prve noci je dolezite, deticky chapu o dost viac, ako si myslime. Raz, ked som este v noci kojila, a zobudil sa asi 5. krat, som si proste povedala, ze uz nevladzem a ze uz aj tak ziadne mlieko nemam a ze mu teda napit nedam, to bol priam zufaly narek. Preto ma prekvapilo, ze par dni na to, si po vysvetleni nechal povedat a v noci sa odstavil.

Tolko moja skusenost.

Gabika a Radko 13m

• Nahlásit
  • Citovat
493
4.8.05 14:17

Ahoj,

hlásím se do klubu v noci (resp. už vůbec) nekojících matek. Malého jsem odstavila nedávno, hlavně kvůli tomu, že kojení fakt hooodně bolelo..
Musím říct, že si to nekojení nemůžu vynachválit.. :D
Nejdřív jsem to dělala tak, že jsme vynechali první noční kojení (zhruba o půlnoci). Máme houpací postýlku, takže manžel vždy Ondru uhoupal. Další kojení jsem se snažila nahradit vodou, ale to se setkalo s neúspěchem. Tak jsem buď kojila, nebo dávala Sunar - dle stavu prsu.. Pak jsem si uvědomila, že ani já nejsem schopná pít v noci obyč vodu :oops: - potřebuju něco trochu sladkého. No a tak jsem začala dávat trochu oslazený čajík.. Od té doby nekojíme :D . Je pravda, že Ondráška jsem zvykala na flašku od 6 měsíců a na příkrmy byl a je skvělej, tak přes den problém s odstavováním nebyl.
Velkým pomocníkem navíc byla při odstavování ta houpací postýlka. ondrášek měl veliké problémy s usínáním, ale teď v té postýlce usne bez problémů i bez kojení. Dávám ho tam spát i přes den.. Je to super - zatímco spí, já stihnu spoustu věcí.
Držím palce při odstavování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.8.05 14:40

Holky prosím poraďte mi, už jsem zoufalá. Malému je 5 měsíců, plně kojen, příbývá hodně.
Přes den kojím max. po dvou hodinách, v noci kojím tak 5×. Už jsem fakt chodící mrtvola apotřebuji se vyspat. V 6. měsících chci začít s příkrmy a doufám, že se to tím spraví. Ale máte nějaká trik co vyzkoušet teď. Jsem ochotna zkusit vše i kaše, UM. CHtěla bych úplně přestat kojit do konce roku (záněty, bolavé bradavky), takže kdybych přestala kojit i v tom půl roce, tak by mi to nevadilo.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.8.05 14:55

Evi, když dcera najela na pokračovací UM = dvojkové, tak začala spát 8 či 9 hodin v kuse, pak si nad ránem řekla o mlíčko a pak dochrupkala ještě něco. V těch 8m už spávala až do 6-7, kdy si o první mlíčko řekne.
Takže vydrží 11-12h bez pití, pak hned vytáhne 250ml :-)
Myslím, že až najedete na to vydatnější UM, které obsahuje bramborový škrob, tak to je tak syté, že mlíčko opravdu v noci nebude potřebovat.
Když bude plakat, nebude to hladem, ale prostě že si na prso zvykl a že jej k usnutí apod. potřebuje. Když to ale budeš vědět, tak najdete brzy jiný způsob usínání a bez vody či mlíčka fakt tu noc vydrží až k ránu. Aspoň si ledviny odpočnou a nebudou pracovat 24h denně :-)
Nebo na noc dávat kaši, také zasytí na dlouho a nemusíš jej dávat z té obávané lahvičky či hrnku, když není ještě zvyklý.
E.

• Nahlásit
  • Citovat
2114
4.8.05 15:05

Ahoj Evuleee, snad jeste zijes :wink: Vyzkousej na noc kasi vek uz na to mimi ma nebo UM (Nutrilon Forte) - melo by to zabrat ale nevim jestli se ti nebude budit jen tak kvuli zuzlani prsu ale kvuli hladu 100% ne. Ja kojila jen 1m takze sem si to (sice jen chvili) nalezite uzila, chodici mrtvola mi neco rika. Pak sme museli zacit s UM a svete div se zacla mi spat od 22-8h bez krmeni :P (samozrejme i bez nakych nocnich cajiku nebo vody :! ) :lol: 8) Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.8.05 15:32

Tak já něco zkusím. A ten Nutrilon Forte to je nějaký víc sytící? Mrknu na jejich stránky. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
2114
4.8.05 15:51

Ano, Nutrilon F. je vhodny jako davka na noc a taky pro mimi kterym bezna strava nestaci. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
4.8.05 20:11

Ne ze bych chtela zrazovat od Nutrilonu Forte, ale nas budulinek papa vecer misku kase a stejne se budi :( Spis uz asi hraje roli to, ze chce prso a nebo mozna ani ne, treba se mu jen neco zda, ale neznam zatim jiny zpusob, jak ho znovu uspat (dudlika prave nema, houpaci postylku taky ne :( )
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
4.8.05 20:47

Evczo, to je ono, hlad nemá, ale potřebuje berličku, kterou je to prso..
Zkusit třeba to, že v noci bude chotit pravidleně pár dní manžel, o němž ví, že prso nebude a jen pochovat a položit, bez mluvení a odejit?
Možná prá nocí bude s pláčem, ale podle mne si stejně někdy musí zvyknout na to, že prso už nebude.. Na tobě je, jestli to chceš řešit nyní čik později.. Ale hladem se ti nebudí… to fakt asi ne :-)
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama