Jak naložit s nočníkem?

2114
5.10.06 09:51

Jak naložit s nočníkem?

Ahoj, jelikož si nic nepamatuju jak to bylo se starší, scháním info jak ste učili děti na nočník :?: Od konce měsíce chci s malou začít. Ale nevím jak to udělat s plínou, protože neustálé sundavání a nandavání Pampersky mě děsí… Ale uvítám jakékoli vychytávky :idea: Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2343
5.10.06 10:04

Ahoj Sany,
na tohle jsou dobré natahovací plenky Pull-Ups, jsou to vlastně takové kalhotky. Ale mám zkušenost, že pokud má na sobě jakoukoliv plínu, v klidu to pouští. Takže chodí na ostro s rizikem, že občas se stane nehoda. U nás zrovna tahle fáze probíhá. Akorát jsem teda počkala až Vítek přestane nočník ignorovat a bude ochotný na něm sedět. Dlouho vydržel sedět max. 2 sekundy a najednou začátkem tohoto týdne se vyčůral 8O :lol: Teď ho to hrozně baví, každou chviličku ze sebe vyždíme pár kapek a letí to spláchnout do záchodu. Asi nám zvýší zálohu za vodu :roll:
Hodně úspěchů holčičce!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
5.10.06 10:05

Sany,řeším ten sám problém.Akorát,že Vojtík očník naprosto ignoruje.klidně bude dvě hodiny pokakaný a nevadí mu to :roll: .Občas zahlásí aa a tím to končí.Vydrží na nočníku sedět dvě minuty a nic.Občas ho nechám bez plíny a když se počůrá tak v tom klidně lítá.
Asi to chce čas.

U staršího syna jsem vysazovala pravidelně,když se napil šel po chvíli na nočník.A kolem dvou ,let jsme byli úplně bez pliny.

Ted to vidím na běh na dlouhou trať.

taky uvitam jakoukoliv radu jak na Vojtika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2343
5.10.06 10:11

Holky, já myslím, že to chce čas. Míšu jsem taky posazovala, vždycky se vyčůrala, ale když jsem JÁ zapoměla byla nehoda. Pak to najednou ze dne na den zvládla. Vítek se posazovat nenechal a taky to najednou ze dne na den jde. Víťovi budou 2 roky zítra, Míša to zvládla až o 3 měsíce později. Takže vaše děti mají možná ještě čas. Opravdu si myslím, že tohle je lepší nechat na dětech a moc na ně netlačit. Do školky ty plíny nosit už na 100% nebudou :D
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
5.10.06 12:17

S těmi plenkovými kalhotkami ma spíš špatnou zkušenost, špatně sedí a když se sundají je to boj je zpět natáhnout. Malá nočník neignoruje, vydrží sedět což dřív nechtěla vůbec, ale s pokaděnou plínou taky klidně lítá. Asi to vydím na chození na ostro ale tedy když se počůrá tak to bude asi počůraný i koberec a vše kolem když bude mít kalhoty i kalhotky :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
5.10.06 12:20

kdyz jsme doma, tak ho necham chodit nahatyho, nocnik je pripraven v pokoji a kdyz s e mu chce,tak si na nej sam uz sedne. ze zacatku sjem to delala tak, ze vzdy kdyz sevypsal, najedl, prisel z vychazky sel hned na nocnik a pokud se zadarilo, byl moooc pochvaleny. ted uz si tam sam seda, ale ma-li plinu jde to do pliny. Takze dalsi faze je chodit doma ve slipech bez pleny a proste kdyzs epocura, samotnemu to vadi a cekam( a musim byt velmi pozorna, neb jeste nemulvi, az nahlasi, ze chce curat a pak bezime sundavat slipky a curat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
5.10.06 12:22

To že bude chodit nsahatý a sedne si jsem měla v plánu v létě.U staršího to tak fungovalo něco po roce.Jenže on si ani nesedne.A já jsem potom sbírala hovínka a drhla koberce :roll:

Prostě to nechám uzrát,do školky to snad zvládne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.10.06 12:27

u nás to probíhalo asi takhle. jen co malej uměl trochu sedět (cca 7 měsíců) tak jsme posazovali na nočník. jen na chvilku, aby si na něj zvykl a neutíkal z něho. kolem 11 měsíce už do něj kakal. ne do plínky, vždycky se ozval. teď je mu 20 měsíců a jsme už 2,5 měsíce bez plen. jen na spaní u jí dávám „pro jistotu“. a taky jsme chodili naostro. jak byla plínka, tak jí prostě počůral. a opravdu jsou na učení dobrý ty nasazovací plínky, když si řekne, daj se krásně stáhnout. žádný lepítka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
483
5.10.06 12:41

Ahoj Sany,
ja mam za to, ze pokud ma ditko plenu, at natahovaci nebo normalni, tak se to uci hodne tezko. Ja vyuzila jednoho tydne v cervenci, kdy byl Olik nemocny a byli jsme cely tyden doma a plenku mu sebrala uplne. Nosil ale slipy i teplaky/kratasy. Neslo to vsechno rovnou na koberec a taky si to myslim lip uvedomi, kdyz je nehoda. Taky jsem ale prala jednou i backurky :)
Nehody byli a obcas jsou, ale zvladli jsme to myslim v pohode. :)
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
5.10.06 12:44

…„nehody bylY“ samozrejme… :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
5.10.06 13:10

Koukám, že je to všude podobné. Malá kolem roka chodila na nočník když jsme ji dali my, pokud jsme nedali, klíďo do plínky celý den. . V 16m jsem ji nechala doma jen v tričku, bylo pár nehod, asi tak 2 dny. Na kadění si začala říkat, ale čůrání jí došlo až když ji pár kapek teklo po nohou, ale dočůrala se do nočníku. To bylo asi týden nebo 14 dní, říkala jsem si, že je ještě asi brzy a skoro se na to vykašlala(chtěla jsem využít léta). A najednou si začala říkat včas, ale musela mít nahou prdku, jinak klíďo zas do plínky. No a teď jsme ve stádiu, že jen co přijdem domů, serve kalhoty i plenu a chce kalhotky. Občas ji odmítá i večer na spaní, ale to si ještě prosazuju. Takže u nás kdybych ji nechávala plenu, tak zatím neumíme, takhle jsme doma úplně bez, občas i na malé procházce kolem baráku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
5.10.06 13:31

Ahoj.

Taky jsme ve fázi učení - spíše testování. Radim chodí ve slipečkách - má je moc rád, když je chladněji, má i punčošky nebo tepláčky (sundat si je umí). Problém je v tom, že čůrání neodhadne dopředu, takže každou chvíli hlásí „teče“ nějak nestíhá dobíhat na nočník a když už to stihnul - po:,–(il se i ve slipečkách a pročůral je. Ale v nočníku něco bylo, a tak jsme slavnostně splachovali. :D Kakání hlásí často i dopředu, sedí klidně 10 minut, čte si knížku, ale výsledek v nočníku je nulový. Pokaká se pak po půlhodině do plínky… Takže to zkoušíme a zase dáváme „k ledu“ … Myslím, že to přijdě nenásilně samo. Hlavně, že nočník nebojkotuje a čůrání a kakání si uvědomuje - byť pozdě.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
5.10.06 13:42

Diskuze akorát pro nás :D
Od minulého týdne jsme doma bez plíny, ale je to tak, že si sám neřekne, je to na mně. Když se mu chce čůrat, sáhne si mezi nohy a kouká na mě, vyčká, až ho pošlu na nočník, tam se vyčůrá a jde. Má slipy a punčochy, nebo slipy s teplákama. Jakmile má plínu, vesele čůrá do ní. S kaděním tedy nevím, nějak to stíhá do plíny brzy ráno, nebo přes poledne, než ho vyndám z postýlky.
Krátké prochajdy bez plíny, už se i povedlo čůrat na křovíčko :)
Kdybych zkoušela ty tréninkové kalhotky-plenky, asi by mi ten nočník zavrhl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19587
5.10.06 13:48

Taky bojujeme.
Zatim jsme ve fazi, kdy mi chodi rikat ,ale pozde a na nocniku se trefi jen nekdy. Kakani hlasi dopredu, ale na nocniku ani za pul hodiny nic nevyrobi a pak se v klidu vykaka do pleny. horsi je, ze pleny nechce nosit(asi to vidi v jeslich), ale na nocnik jeste neumi. Takze ja peru porad a backorky jsem uz prala mockrat(u holcicek jsou pocurane vzdycky :lol:

No casem se to nauci. Tohle uz je asi tak ctvrty pokus a vidim posun v tom, ze mi chodi rikat, tak proste vydrzime.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
936
6.10.06 11:12

Ahojky tak my se to taky učíme a nejde nám to a nejde. Chodí jenom v kalhotkách a asi z deseti čůrání se nám to povede dvakrát, jinak lítá klidně v počuraném a je jí to jedno a ani nevím kde to udělala :evil: Začínám panikařit, protože mám strach že to tu bude všude počurané. Aby se vyčůrala musí sedět na nočníku aspoň čtvrt hodiny a to zkoušíme po půlhodinách posazovat. Už opravdu nevím jak na to :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama