Jak odeslat malý předmět?

Anonymní
15.6.20 10:04

Jak odeslat malý předmět

Můžu odeslat kosmetiku (řasenku nebo rtěnku) normálně v malé obálce, ve které se posílá dopis? A normálně nalepit známku nebo jak zaplatit? Váha 30 g.. trapný dotaz, já vím, ale vůbec s tím nemám zkušenosti, tak třeba mi poradíte ???? díky???? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3332
15.6.20 10:08

Jestli to posíláš, jako že to někomu prodáváš, tak bych to určitě neposílala jako obyčejné psaní, protože jak se to ztratí (nebo to příjemce zapře, že mu přišlo) nemáš nic v ruce. Takže pak bych volila službu „Doporučená zásilka“, která nejlevnější je za 26 kč, která nesmí mít přes 0,5 cm výšky a do 50 g. Pokud se do toho nevleze, tak tu druhou doporučenou zásilku, za 34 kč, ta už může být větší a vážit do 100 gramů.
Pokud to posíláš třeba kamarádce, tak bude stačit jako normální dopis (dáš do obálky, nalepíš známku, hodíš do schránky…), ale zas to musí být do 0,5 cm výšky a 50 g hmotnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3479
15.6.20 10:09

Dej to do bublinkove obalky a posli doporucene… takhle to snad prezije

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3332
15.6.20 10:10

Jo, zapomněla jsem napsat, že u toho obyčejného je to známka B (levnější, pomalejší) nebo A (dražší a s trochou štěstí rychlejší).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 10:24

@klamonožka děkuji mockrát :mavam: no je to 2×11 a nevím kolik si mam říct za poštovné.. :D protože to posílám poprvé

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.20 10:27

@klamonožka
Takže když je to na výšku 2 cm tak asi to dražší že?

• Nahlásit
  • Citovat
3332
15.6.20 10:35
@Anonymní píše:
@klamonožka
Takže když je to na výšku 2 cm tak asi to dražší že?

Ano, to pak nejde jako verze „standard“, ta musí být do 0,5 cm. Ale jako ta za 34,–. Tady máš přehlednou tabulku:
https://www.ceskaposta.cz/…b267af9f43f7

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 10:46

Já jsem právě našla toto :? Tak asi to dražší platí, že? :lol: jinak moc díky

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu