Jak probíhá MBA studium

1
3.5.14 14:47

Jak probíhá MBA studium

Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, jak probíhá MBA studium? Celkem se mi líbí University of Applied Management (uniam.us), přímo jsem s nimi mluvila, ale asi dokud to nezažiju, nedokážu odhadnout jak to je náročný… absolvoval jste někto toto či jiné MBA? Kolik času jste strávili učením?…jako chci se něco naučit, ne jen získat titul, takže počítám s ím, že nějaký čas tomu věnovat musím, jen by mě zajmala něčí osobní zkuěšenost či názor. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
126
3.5.14 15:21

@Hannah831 Mám zkušenost s tímto studiem. Absolvovala jsem v roce 2012. Je to velmi individuální, každá škola požaduje a nabízí něco jiného. Jde o to si zvolit, co od toho očekáváš, kolik do toho chceš (můžeš) investovat, zda chceš studovat v cizím jazyce nebo v češtině, jak dlouho… Doporučuji ti navštívit těch škol několik, poptat se studentů (pokud to lze) a pak se rozhodnout. Já můžu říct za sebe, že jsem opravdu hodně dřela, ale dost jsem se naučila. Taky si ověř, jaké má škola akreditace.. je toho hodně, na co je třeba se zaměřit. Přeji ti hodně sil, ale stojí to za to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.14 14:15

Uniam.us znám, studuju u nich dálkově individuálně MBA Ekonominku podniku a docela mi to vyhovuje, je to přístup 1 na 1 s lektorem, všechno online, komplet literatura atd. je v češtině… chce to investovat trochu času, ale stojí to za to, protože co se člověk naučí, to má navždy! Navíc mají (na rozdíl od jiných) kvalitní celosvětovou akreditaci, takže ten titul pak platí i v zahraničí. :)Uniam můžu jen doporučit, pokud se chcete opravdu naučit a ne jen mít papír.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
15.5.14 17:11

Holky můžu se zeptat, jaká věková skupina zhruba tak studuje MBA? Jsou tam také studenti přímo z bakaláře, nebo lidi s několikaletou praxí?
Kdo může srovnat „klasického“ magistra/inženýra s náročností MBA?
Díky :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
16.5.14 17:54

@lacri Za mě: MBA a magisterské (navazující) studium je něco jiného, nebo by alespoň mělo být. Je žádoucí, aby se programu účastnili lidé, kteří už mají něco za sebou, ale nemusí to podle mě být zrovna vrcholový management. Už jen pro to, že MBA by mělo být zaměřeno více na praxi než teorii a čerstvý absolvent by mohl mít problém, protože nebude mít z čeho „čerpat“. Ale dnes probíhá každé MBA trochu jinak. Někde se dělají zkoušky, seminárky, jinde zase jen eseje z minulé přednášky. Je to různé. A co se týče toho věku, tak u nás to bylo tak 25 - 55 let, takže velmi rozmanité ;). Nejvíce lidí bylo tak okolo 30ti. A pak by sis taky měla rozmyslet, co od toho očekáváš. Stojí to spoustu času a peněz, a proto „výstup“ by měl odpovídat vynaloženému úsilí. Pokud jsi třeba studovala ekonomii a vybereš si MBA, které je zaměřené na teoretickou ekonomii, tak ti to asi nic moc nového nepřinese (krom tří písmen za jménem). Ale škol je dneska hromada, podle mě si každý vybere ;). Hodně zdaru :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
25.6.14 08:33

University of Applied Management je rozhodne divna. Uvadene sidlo v USA je dle googlemaps nejaky jednopodlažní domeček, kde sidli jakysi registrator firem. Hadam neco jako u nas zname officehousy. Na vyžádání odmitaji predlozit akreditaci. Seznam lektoru jakbysmet.
Na svych strankach maji smyslene reference jakoby z facebooku.
Smrdi to na hony daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
25.6.14 09:06

@Hannah831
Pokud se chceš něco naučit, nechoď na MBA. MBA je jen koupený titul před jménem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.14 13:16

@davidp100 Díky za info, taky jsem tuhle školu zvažovala, ale asi pudu na normální VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.14 13:00

Ahoj, už se to tu řeší v jiném vlákně - jsou tam komentaře, co uniam chválí, psaly to holky, co tam studují a jsou spokojené. No a jsou tam i negativní komentáře. Takže doporučuju přečíst a rozhodnout se sama :nevim: Jinak jsem koukala, že teď si daly online i reference studentů: https://www.youtube.com/watch?… … (pokud to jsou reální studenti, žejo;) ale presumpce neviny, tak co :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.6.14 09:52

Ale jako stejně, když si to tak vemeš, že někomu říkáš, že jsi mba z Uniam.US, tak to nezní tak dobře jako mgr. z UK. Upřímně mi přijde, že mba je často vnímaný i zaměstnavateli, a vlastně i společností, spíše negativně. Ať už si to mba zaslouží, nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
3.7.14 11:55

Já bych hlavně řekla, že ten boom, co tu byl ohledně MBA před pár lety, už je pryč a lidi si uvědomili, že zas tak „vysoký“ titul to není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.7.14 06:08

Jsou to podvodníci

Tak jsem chtěl studovat na University of Applied Management (www.uniam.us). Když jsem chtěl vidět akreditaci pro obory, které nabízejí, nedostal jsem ji.

A tak jsem napsal přímo na AAHEA. Odpověď byla skutečně rychlá - žádnou akreditaci nemají!!! Jsou pouze členem AAHEA za 99 dolarů za rok, ale to neznamená, že mohou udělovat tituly.

Zde je odpověď AAHEA
http://ulozto.cz/…reditace-jpg

Jsou to podvodníci!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14397
18.3.15 13:18

Tato diskuze mi v létě unikla. Já mám MBA z CZMI a jsem velmi spokojena. Absolvovala jsem v roce 2000. Škola měla velmi vysokou úroveň a zároveň byla víc o praxi, takže jsem se profesně hodně obohatila.

Dnes řeším opět Mastra, ale tentokrát v oboru HR, personalistice, lidských zdrojích… Mátě někdo zkušenosti?

Říká se, že kvalitní je na NY University, ale je v angličtině a to teď nedávám.

Díky za odpověďi a postřehy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.18 04:08

MBA je spíš doplňkový titul, který předpokládá VŠ vzdělání a praxi.
U právníků je titul jiný a jsou tam i úplně jiné nároky.

Takže VŠ je první stupeň, sám o sobě MBA zkusit jde, ale bude to ztráta času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
26.11.20 20:27

Zz

Příspěvek upraven 26.11.20 v 20:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...