Jak psychicky snášíte neplodnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Thomassss
Povídálka 30 příspěvků 24.03.19 19:51
Jak psychicky snášíte neplodnost?

Ahoj holky,

chtěla bych vědět, jak se psychicky vyrovnáváte s neplodností běhěm několikaleté neuspěšné snahy o miminko.
My miminko chceme téměř 5 let, teď nás čeká další IVF.
Poslední dobou ztrácím úplně chuť do života, byla jsem vždycky veselá, chodila jsem s kamarády na různá posezení, hodně jsem cvičila… ale teď nemám z ničeho radost, společnosti se vyhýbám, nemůžu se donutit k žadné aktivitě a když už, tak mi to stejně radost nepřináší.
Byla jsem jednou na sezení u psycholožky, která mi řekla, že si mám najít aktivity, které mě budou bavit :nevim: :zed: to je rada tedy :)

Tak by mě zajímalo, zda jste některá podobné problémy řešila a zda se to zlepšilo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
splendis
Kecalka 299 příspěvků 24.03.19 19:59

@Thomassss ahoj pamatuji si te… co ta změna caru? A změna protokolu?

Thomassss
Povídálka 30 příspěvků 24.03.19 20:04
@splendis píše:
@Thomassss ahoj pamatuji si te… co ta změna caru? A změna protokolu?

Nakonec jsme CAR nezměnili (manžel je konzervativní a nechce další testy podstupovat znovu a jinde) a doktor nás přesvědčil, ať ještě zkusíme IVF, pokud budou nějaká vajíčka, tak se půl na půl oplodní manželem a dárcem, a tím zjistíme, zda je chyba v kvalitě vajíček nebo spermií. Tak uvidíme.
A protokol změní na dlouhý.

Adela.92
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 24.03.19 20:09

Ahoj,

Je to těžké.. nekdy mam pocit optimismu a snazim se verit ze to vyjde, nekdy je to zas uplne na nic, takove pocity vzdy vetsinou prichazi s dalsi ms, po dalsim neúspěšném pokusu ivf, pri kazdem oznameni tehotenstvi stylem my jsme ani nechtěli :zed: .. nyni jsem treba po biochem. tehu a sbiram sily do dalsiho ketu, ale i diky praci jsem se rozhodla ze to necham az tak kveten-červen . Takze ted jsem se rozhodla, ze zkusim shodit hormony nabrana kila, zacala jsem zase cvicit, chci začít chodit plavat a tak… proste zamestnat nejak hlavu,…i kdyz co si budeme povidat. Myslet na to prostě budeme porad :( :zed:

splendis
Kecalka 299 příspěvků 24.03.19 20:20

@Thomassss do dlouhého nechod je to zbytečně drahé a budeš do sebe zbytečně cpát hodně hormonu. Mas nižší amh tak stejně z tebe víc nedostanou. Já mám 1.87 a měla jsem z 15 folikulu jen 3 vajicka. Já ti rozumím jsem na tom podobně, ale dobrý car je základ. Hlavně bych si stala za vyšetření embrya.

Thomassss
Povídálka 30 příspěvků 24.03.19 20:24
@splendis píše:
@Thomassss do dlouhého nechod je to zbytečně drahé a budeš do sebe zbytečně cpát hodně hormonu. Mas nižší amh tak stejně z tebe víc nedostanou. Já mám 1.87 a měla jsem z 15 folikulu jen 3 vajicka. Já ti rozumím jsem na tom podobně, ale dobrý car je základ. Hlavně bych si stala za vyšetření embrya.

Vyšetření embrya bude možné, pokud se bude vyvíjet déle, nám ta embrya vždycky zastavila výboj 3.den a tak se nic testovat ani nedalo.
A ta tři vajíčka jsi měla při krátkém nebo dlouhém protokolu? A lišil se u tebe výsledek v závislosti na protokolu?
Někde říkají, že tou délkou protokolu právě dokáží ovlivnit kvalitu vajíčka.

potvurka89
Závislačka 3415 příspěvků 24.03.19 20:36

@Thomassss Jak se s tím vyrovnat ? No 4 roky jsme čekali až se po IVF zadaří a když už si člověk myslel že má vyhráno jsem přece těhotná tak jsem musela v 21tt na ukončení . Pak teprve si člověk uvědomuje jak je štěstí vrtkavé. Prostě člověk musí jít a žít dál . Po půl roce od :andel: když jsem koukala na účet a měli jsme tam peníze na výbavičku atd tak jsem šla koupila si hodinky fitbit a eliptický trenažér. Po hormonech ze stimulky jsem dost přibrala ale říkám si že tento rok 2019 se nedám a buď zhubnu nebo otěhotním ale ať jedno nebo druhé bude to cesta ku předu :)

quanavera
Kecalka 446 příspěvků 24.03.19 20:36

Tak snasim to blbe, ale ted mi po 5 letech konecne svitla nadeje, spermio je pry lepsi pristi tyden jdem k doktorovi ktery navrhne dalsi postup.

Thomassss
Povídálka 30 příspěvků 24.03.19 20:41
@potvurka89 píše:
@Thomassss Jak se s tím vyrovnat ? No 4 roky jsme čekali až se po IVF zadaří a když už si člověk myslel že má vyhráno jsem přece těhotná tak jsem musela v 21tt na ukončení . Pak teprve si člověk uvědomuje jak je štěstí vrtkavé. Prostě člověk musí jít a žít dál . Po půl roce od :andel: když jsem koukala na účet a měli jsme tam peníze na výbavičku atd tak jsem šla koupila si hodinky fitbit a eliptický trenažér. Po hormonech ze stimulky jsem dost přibrala ale říkám si že tento rok 2019 se nedám a buď zhubnu nebo otěhotním ale ať jedno nebo druhé bude to cesta ku předu :)

To je teprve hrůza, to co píšeš :( to mě moc mrzí.
Tak to je fajn, že máš motivaci,, buď miminko nebo zhubnout :pankac: snad bude mimčo s potom hubnutí :)
Ja se taky mam teoreticky na co tesit, zitra vyroci s manzelem, vecere, za mesic zacne kompletni rekonstrukce bytu, v lete vylet do Paříže atd. Jen se musim proste zacit tesit :) snad to půjde :)

potvurka89
Závislačka 3415 příspěvků 24.03.19 20:41

@splendis ahoj já kdybych neměla dlouhý protokol který začínal decapeptylem který utlumil endometriozní cysty a + ještě doktor prodlužoval stimulaci tak bych tam zas nic neměla . Takto ze mě vyndali z 13 folikulů 11 vajíček . Pak mi i doktor říkal že to tedy byla kličkovaná ale dali to. Mám špatně přístupné vaječníky a na utz byli vidět jen 4 folikuly ,doktor se bál co tam najdou . Jinak amh jsem měla 1,7 před 4 lety . Novou hodnotu amh budu vědět v dubnu .

potvurka89
Závislačka 3415 příspěvků 24.03.19 20:46

@Thomassss no jasně žij pro to co bude . Máte naplánované hezké výlety. Já doufám v to mimčo a hubnout s kočárkem :D Teď čekáme na výsledky genetiky a imunologie a tak i když jsem si mylela jak změním car a hned se půjde do dalšího ivf tak nás dr. překvapila že nás poslala na testy ať máme vše zkouknuté :D
Pokud bys přesla do nového car a měla jsi výpis z karty tak jim to v novém car stačí a nebudou dělat vše znova mě se jen nechtělo čekat 3 měsíce než mi je vydají a stejně hormonální profil a spermiogram to je otázka měsíce . :)

Lujza031
Kecalka 315 příspěvků 24.03.19 21:20
@Thomassss píše:
Ahoj holky,

chtěla bych vědět, jak se psychicky vyrovnáváte s neplodností běhěm několikaleté neuspěšné snahy o miminko.
My miminko chceme téměř 5 let, teď nás čeká další IVF.
Poslední dobou ztrácím úplně chuť do života, byla jsem vždycky veselá, chodila jsem s kamarády na různá posezení, hodně jsem cvičila… ale teď nemám z ničeho radost, společnosti se vyhýbám, nemůžu se donutit k žadné aktivitě a když už, tak mi to stejně radost nepřináší.
Byla jsem jednou na sezení u psycholožky, která mi řekla, že si mám najít aktivity, které mě budou bavit :nevim: :zed: to je rada tedy :)

Tak by mě zajímalo, zda jste některá podobné problémy řešila a zda se to zlepšilo.

Známá od maminky z práce se snažila 10 let. Už s tím moc nepočítali, když ve 38 otěhotněla. Mají malou, zdravou Marušku.
Jinak, kamarádka se taky snaží 5 let :( nevím jestli se už na to nevykašlali, raději se neptám (jsem navíc těhotná) tak mi to přijde nemístné :?

splendis
Kecalka 299 příspěvků 24.03.19 21:41

@Thomassss teď jsem mela dlouhy protokol prý aby ze mne dostali víc vajicek a kvalitnější. Jelikož mi bylo řečeno ze mám špatná vajicka. No a měla jsem ještě min vajicek než při krátkém. Pak partnerov udělali nějaký rozsáhlejší spg a zjistilo se ze má nějaký deformace tak jsme použili metodu macs poslali embryo na pgs a jedno je zdravé. Zatím nevím jestli vše mělo smysl, čekám na poslední ket. Tím nechci říct ze to bude u tebe jinak, ale většinou to tak holky mají s nižším amh. A taky ty doplatky za léky no des :roll: a úplně rozhazeny cyklus, až teď jsem to dostala po 84 dnech

splendis
Kecalka 299 příspěvků 24.03.19 21:51

@potvurka89 ahoj předem ti chci říct ze mne z celého srdce mrzi co te potkalo :hug: to si říkám radši nikdy nezažít těhotenství než zažít tohle neumím si to ani představit. Určitě tím nechci říct ze dlouhy protokol je spatny jen bych se zaměřila určitě na ten spg a vyšetření embrya. Jen ze většina holek s nižším amh má větší úspěch s minimalkou nebo krátkým protokolem. Mě ten dlouhy totálně zhuntoval ( decapeptyl) menstruace až po 84 dnech a ti jak mi bylo ani nemluvím. Přes deset tisíc doplatek za léky a dvanáct vajicek totálně nepoužitelná jen tři dobra jednoho čekatele máme ještě v mrazacku tak nevím jak to dopadne, ale já už doufám a věřím v úspěch nebo to sama nedám. Už je to moc dlouhy a upřímně mi dochází síla.

Uživatel je onlinekaiserin
Nováček 9 příspěvků 24.03.19 21:59

@Thomassss Ahoj, nám se už zadařilo, po 4 letech jsme se dočkali před 14 měsíci chlapečka. Hodně mi pomáhalo zaměřit se na něco jiného - cvičení, práce. V létě 2016 nevyšla vůbec stimulace při IVF (jinak manžel děsný spermiogram, před tím ve 12tt potrat), takže to vypadalo, že už to moc nikdy neklapne, načítala jsem informace o adopci atd.. V tý době jsme si prostě dali pauzu, měla jsem před atestací v práci, takže jsme další pokus odložili, pak jsme chytli začátkem roku chřipku a nakonec se to celé posunulo, že jsme šli vlastně až po roce. Myslím, že nám to pomohlo si odpočinout, ačkoli samozřejmě jsem to celý rok v sobě řešila a přemýšlela o tom…teď pomalu začínáme řešit druhé, takže to bude celé znovu, i když už samozřejmě v menší míře.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama