Jak se naučit spořit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 13:32
Jak se naucit sporit

Ahoj. Mam takovy problem a nejak to neumim zmenit. Jsem hodne rozhazovacna. Porad si davam za cil aspon neco usetrit ale proste potom na konte zustane 0. Moc me to trapi, myslim, ze kdybych to zmenila citila bych se o hodne lip.
Mame dve deti, manzel hospodari s penezi, aspon ze ten spori na stavebni atd. Ja jsem na materske, mam trochu tisic mesicne pro me. Vzdycky na zacatku mesice si udelam plan, dam neco na stranu ale potom zase povymyslim co zase potrebuju a ze tam jeste neco je a nakonec je to. porad dokola.jsem blazen do kosmetiky a mam uz ji vic nez dost a stejne kupuju. Mozna uz jsem i zavislak nevim ale moc rada bych to zmenila! Moje mama ta je strasne skromna, chodi jen obcas si koupit veci k vietnamcum a ja tohle 8o ja bych chtela mit tu vuli, proste se tech penez nedotknout a byt na sebe hrda. Mel nekdo taky takovy problem a jak jste se motivovali?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9456 příspěvků 11.06.19 13:35

Dát si stranou tak, abys na ty peníze nemohla (jen v případě nouze nejvyšší), to pomáhá mně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 13:37

@debra.morgan : a to je jak?
Jinak moc dekuju za odpovedi :hug:

Helca83
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 11.06.19 13:38

Terminovy ucet treba

Uživatel je onlineTichošlápek
Neúnavná pisatelka 15067 příspěvků 11.06.19 13:39
@Anonymní píše:
Jinak moc dekuju za odpovedi :hug:

Co spořící účet? Tam mám peníze bokem já, nemám k němu kartu, tak minimalne v kamenných obchodech ti to zabrání je utratit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 13:43

@Tichošlápek : na takove ucty jsem.se uz u banky ptala, ale u vsech muzu kdykoliv vybrat penize. Coz na co…

Uživatel je onlineTichošlápek
Neúnavná pisatelka 15067 příspěvků 11.06.19 13:45
@Anonymní píše:
@Tichošlápek : na takove ucty jsem.se uz u banky ptala, ale u vsech muzu kdykoliv vybrat penize. Coz na co…

To se neovladnes ani když to mas na jiném úctě a musíš do banky nebo si to preposilat? V tom případě bych to dala na účet manzelovi, ať tě hlídá on. Nebo si založ stavebko a posílej to tam.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9798 příspěvků 11.06.19 13:50
@Anonymní píše:
Ahoj. Mam takovy problem a nejak to neumim zmenit. Jsem hodne rozhazovacna. Porad si davam za cil aspon neco usetrit ale proste potom na konte zustane 0. Moc me to trapi, myslim, ze kdybych to zmenila citila bych se o hodne lip.
Mame dve deti, manzel hospodari s penezi, aspon ze ten spori na stavebni atd. Ja jsem na materske, mam trochu tisic mesicne pro me. Vzdycky na zacatku mesice si udelam plan, dam neco na stranu ale potom zase povymyslim co zase potrebuju a ze tam jeste neco je a nakonec je to. porad dokola.jsem blazen do kosmetiky a mam uz ji vic nez dost a stejne kupuju. Mozna uz jsem i zavislak nevim ale moc rada bych to zmenila! Moje mama ta je strasne skromna, chodi jen obcas si koupit veci k vietnamcum a ja tohle 8o ja bych chtela mit tu vuli, proste se tech penez nedotknout a byt na sebe hrda. Mel nekdo taky takovy problem a jak jste se motivovali?

Ahoj,

to musíš chtít ty - očividně tě nic netlačí, nenutí a tak nemáš nějakou záklopku, kdy si sama řekneš DOST. :nevim:
Kosmetiku bych probrala, co nepoužíváš, dej pryč, nech si od každého jen něco a prostě si zakaž koupit další kosmetiku - jsi dospělá, tak si to přestan omlouvat, že si ji prostě jen tak kupuješ :nevim:

Je hodně knih ohledně šetření. Taková klasika je asi „nejbohatší muž v Babyloně“ - 10% z příjmu si dej bokem a na to nesahej (tam se pak spoří ještě i na aktivum, to bych ted neřešila). Pokud opravdu nedokážeš ovládnout sama sebe, dej peníze muži, at je spoří on. Nebo si otevři učet, kde nejde vybírat peníze a je to pod pokutou.

Já jsem třeva dřív vymetala sekáče - však je to levný, hezký, kolikrát jsem tam našla i dobré značky za pár kaček. No hader dva zadky, stejně jsem nosila tak 10% a zbytek jsem nevěděla jak kombinovat, až jsem si řekla dost. Mě k tomu tedy inspirovala i kniha „pařížanky“ a aniž bych si to uvědomila, pomalu jsem najela na minimalismus, pak jsem objevila Katku Varhaníkovou a s ní jsem našla bezpeněžní bazary. A jak jsem dřív nevycházela ani s platem, coby bezdětná, najednou i s rodičovskou (kterou mám roztahanou) ušetřím :nevim: Ale ta změna musí jít z tebe.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9798 příspěvků 11.06.19 13:52
@Anonymní píše:
@Tichošlápek : na takove ucty jsem.se uz u banky ptala, ale u vsech muzu kdykoliv vybrat penize. Coz na co…

Jsou nějaké i termínované učty. Vím, že tchýně ted musela vybrat a byla strašně neštastná, že ji odečítali nějaké bonusové uročení, protože vybírala předčasně :nevim: to by tě snad zastavilo, ne?

martites
Kecalka 493 příspěvků 11.06.19 14:06
@Anonymní píše:

u mě zabrala plechová kasička…taková ta za 30,– kterou musíš otevřít otvírákem na konzervy…vybrala jsem si nějakou, která se mi hodně líbila a bylo mi ji líto kvůli nějaké blbosti rozříznout :mrgreen:

Jogo-Bela
Stálice 100 příspěvků 11.06.19 14:17

Ahoj, u nas sporim ja, mam sporici ucet, vzdycky, kdyz prijde vyplata, poslu tam urcitou castku a se zbytkem proste musime vyjit… jen kdyby byla nejaka nouze, ze se neco pokazi atd, by se z tama vzalo, ale jinak me to ani nelaka… bez dostatku vule to asi nepujde, leda to treba posilat partnerovi, at spori on nebo si zaridit ucet uplne mimo a bez karty? Aby jsi k tem penezum nemohla… :nevim: me treba tesi sporit, kdyz mame nejaky cil, na ktery setrime, to muze taky pomoct, na nekterych uctech jdou vytvorit obalky, do kterych si sporis na urcite veci, myslim, ze air bank to tak ma napr.

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 11.06.19 14:29

Vyber si v hotovosti penize, ktere muzes minout a nenos sebou kartu, nebo si nastav nejake nizke minimum, pokud ti to ucet dovoluje…ja to tak nekdy delam, pomaha to pred impulzivnimi nakupy.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 11.06.19 14:45
@Anonymní píše:
Jinak moc dekuju za odpovedi :hug:

Dat manzelovi, at je on dava nekam bokem na sporak a je to. Nebo rovnou jak prijdou je rovnou odeslat na stavebko apod. Od tama je jen tak nedostanete.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9456 příspěvků 11.06.19 14:52

Teď už máme jen spořící účet bez karty, ale jednu dobu jsme měli pokladničku, ke které byly dva klíče, jeden jsem měla já a jeden manžel, společně jsme se teda museli rozhodnout jestli je opravdu nutné peníze vybrat… Taky je možnost třeba schovávat peníze u rodičů, pokud máte dobré vztahy… Nebo je dávej jen manželovi, jestli on je spořící typ víc jak ty…
Edit ty klíče byly dva různé a oba byly potřeba k otevření…

Ou
Echt Kelišová 8126 příspěvků 11.06.19 15:59

Začni tím, že si stáhneš appku do telefonu a začneš si zapisovat svoje výdaje - všechny a vždycky v neděli si projdeš útraty za poslední týden a vždy na konci měsíce za celý měsíc.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama