Reklama

Jak se projevuje Dyslexie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.16 21:48
Jak se projevuje Dyslexie

Moje dcerka má problémy ve škole. Jak se projevuje dyslexie u vašich dětí? Dcerka měla odklad - špatně mluvila a špatně se soustředí. Teď je v první třídě a není schopná se naučit číst. Vyjmenuje písmena, ale pak řekne úplně jiné slovo. Vůbec jí to nenaskakuje. Nedá to dohromady. Trénujeme, ale je to k ničemu. Zvládá i slabiky, ale nespojí je do slov. Je ambidextr. Nevím, jestli jí to naskočí později, nebo jestli to už nějak řešit. Jak to bylo u vašich dětí?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35304 příspěvků 15 inzerátů 10.12.16 21:51

V téhle fázi - na začátku první třídy je důležitá spolupráce tvoje s paní učitelkou a ideálně i s ppp… na diagnozy je většinou brzy

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 10.12.16 21:53

Na diagnozu tak cca 3.trida.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.16 21:56

Trochu jste mě uklidnily. Já doufám, že je jen „pomalejší“ to já jsem také…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.16 21:57

@Moise v PPP jsme byli kvůli odkladu. Tam právě řekli, že je ambidextr a že má nezralé sluchové vnímání.

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35304 příspěvků 15 inzerátů 10.12.16 22:04
@Anonymní píše:
@Moise v PPP jsme byli kvůli odkladu. Tam právě řekli, že je ambidextr a že má nezralé sluchové vnímání.

to jo, ale ještě před školou… my jsme byli v první třídě tak cca v říjnu/listopadu. Napřed na vyšetření u dětské psycholožky a pak u speciální pedagožky, prohlížela si jeho sešity, písanky atd.. psala pak doporučení pro školu, jak s ním mají pracovat.
A pro nás rady, jak máme pracovat doma plus jsme taky celou první třídu chodili na speciální kurz právě pro děti s výukovými problémy v první třídě

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.16 22:13
@Moise píše:
to jo, ale ještě před školou… my jsme byli v první třídě tak cca v říjnu/listopadu. Napřed na vyšetření u dětské psycholožky a pak u speciální pedagožky, prohlížela si jeho sešity, písanky atd.. psala pak doporučení pro školu, jak s ním mají pracovat.
A pro nás rady, jak máme pracovat doma plus jsme taky celou první třídu chodili na speciální kurz právě pro děti s výukovými problémy v první třídě

A ta speciální pedagožka je v té PPP?

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35304 příspěvků 15 inzerátů 10.12.16 22:15

Ano.
Mluvila jsi s vaší paní učitelkou ze školy?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.16 22:21

@Moise mluvila jsem s ní. Říkala jí, že to trénujeme, řekla mi, že moc a už zase má v notýsku, že má 5-10 minut denně trénovat slabiky. Trénujeme to déle. Nejde jí to. :think:

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35304 příspěvků 15 inzerátů 10.12.16 22:24
@Anonymní píše:
@Moise mluvila jsem s ní. Říkala jí, že to trénujeme, řekla mi, že moc a už zase má v notýsku, že má 5-10 minut denně trénovat slabiky. Trénujeme to déle. Nejde jí to. :think:

tak to nemusí být hned dyslexie :mrgreen:
Učitelky většinou na tyhle děti mají „nos“, že je doporučí dál na vyšetření..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.16 22:32

@Moise jsem z toho trochu nervozní. Snad to půjde. Tady je těžší, že je to na vsi a všichni se tu znají, takže učitelka zná dcerku už ze školky. Dcerka je hodně šikovná na různé výtvarné práce, je dost inteligentní, ale na druhou stranu se nedokáže naučit roční doby, dny v týdnu, hodiny atd. :think: No stále si říkám, že každé dítě je na něco jiného a taky má jiné tempo.

vokishka
Extra třída :D 12281 příspěvků 11.12.16 08:46
@Anonymní píše:
@Moise jsem z toho trochu nervozní. Snad to půjde. Tady je těžší, že je to na vsi a všichni se tu znají, takže učitelka zná dcerku už ze školky. Dcerka je hodně šikovná na různé výtvarné práce, je dost inteligentní, ale na druhou stranu se nedokáže naučit roční doby, dny v týdnu, hodiny atd. :think: No stále si říkám, že každé dítě je na něco jiného a taky má jiné tempo.

dys poruchy se většinou diagnostikují až tak ve druhé, třetí třídě.

alifie
Extra třída :D 12477 příspěvků 12.12.16 12:04

Před dvěmi lety, když byl mladší syn prvńák, jsem psala:

„Včera jsme trénovali první slabiky - MA, MÁ, Ma, Má, ma, má. Pak jsem synovi předhodila slovo máma. Půl minuty na to zíral, a pak něj vypadlo: „Kopr?“ :zed: :zed:

Teď je ve třetí třídě a rozhodně není dys. (Tím chci říct, že tvoje dcera taky nemusí být dyslektik.)

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35304 příspěvků 15 inzerátů 12.12.16 12:26
@Anonymní píše:
@Moise jsem z toho trochu nervozní. Snad to půjde. Tady je těžší, že je to na vsi a všichni se tu znají, takže učitelka zná dcerku už ze školky. Dcerka je hodně šikovná na různé výtvarné práce, je dost inteligentní, ale na druhou stranu se nedokáže naučit roční doby, dny v týdnu, hodiny atd. :think: No stále si říkám, že každé dítě je na něco jiného a taky má jiné tempo.

Dej jí čas, nástup do první třídy je hrozný šok pro děti a každé se s tím pere jinak. Kdyby tam byl náznak něčeho, paní učitelka by vás do té ppp poslala.
Tyhle malé školy jsou naopak mnohem lepší, není tam 30 dětí ve třídě, paní učitelka má větší přehled, může se víc věnovat těm, co to potřebují :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 16:40
@alifie píše:
Před dvěmi lety, když byl mladší syn prvńák, jsem psala:

„Včera jsme trénovali první slabiky - MA, MÁ, Ma, Má, ma, má. Pak jsem synovi předhodila slovo máma. Půl minuty na to zíral, a pak něj vypadlo: „Kopr?“ :zed: :zed:

Teď je ve třetí třídě a rozhodně není dys. (Tím chci říct, že tvoje dcera taky nemusí být dyslektik.)

Děkuji za povzbuzení. U nás je to zatím dost podobné. :mrgreen: 8o :think:

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama