Jak vymazlit koťátko?

1928
8.11.19 21:06

Jak vymazlit koťátko?

Všimli jsme si, ze se u sousedů asi 3 týdny toulá malé kotatko-sousedi teprve staví a nebydlí tam ještě. Jeho stari odhadujeme asi na dva mesice. Začali jsme ho krmit, nejdrive jsme mu nosili granule k nemu. Teď už mu je nechavame na terase, vodu a občas nějakou kapsicky. Plus jsme mu udělali zateplenou boudu. Od te doby tam spinka každý den, a běhá jen po naši zahradě.
Ale kotě je hodně vystrašené, bazlive. Jakmile se přiblížíme okamžitě utíká pryč a trvá třeba hodinu než přijde zpět. Napr když mu sypu granule a vidí mě přicházet okamžitě leti pryč. Asi ho všude vyhaneli. Původně jsme další kocku nechteli, ale za prve se vůbec nedá odchytit a za druhé ho ani nemame kam dat. Venku zůstat muže, ale jak se k nemu přiblížít? Třeba ho odblesit, naockovat? Pomazlit aby nemělo strach?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

564
8.11.19 21:10

To chce čas, u nás to vypadalo podobně :) dejte mu čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10485
8.11.19 21:11

@Emisis musíte pomaličku postupovat, být tam, kde mu podáváte stravu, ať si na vás zvyká, u kotěte to nebude dlouho trvat, nejlíp se kočky lákají na syrové maso

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
8.11.19 21:20

@stinga tak to zní pozitivně. Myslis ze se dá vymazlit, Jo? Je u nás necelý tyden, takže zatím dostává to co naše dospělé kočky Ragdollky.. ale asi ji koupím kotěcí granule. Je to fakt prcek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10485
8.11.19 21:27

@Emisis jo u koťátka převládne taková ta přirozená hravost a i důvěřivost, já když ochočují plaché kočky, vždycky venku dřepím, abych pro ně nebyla tak velká a ze začátku dávám masíčko do misky, postupně dojdu k tomu, že ho držím na dlani, kotě pohladím jen po zádech, a pak jednoho dne ho odchytím a hladím, pak už jde všechno i odchyt kvůli veterině,
jo granule kotěcí budou lepší, ale i ty, co dáváš, jsou určitě dobré
to maso je jako pochoutka kvůli tomu ochočení, ale granule normálně do misky, ať si sní, kdy chce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
710
8.11.19 21:40

Jak píše @stinga, při krmení dřepnout poblíž misky a den po dni se postupně přibližovat, chce to trpělivost, může trvat i několik týdnů, než se postupně nechá třeba pohladit jedním prstem po hlavě, ale časem si zvykne… Mě zabíral i „výrobní salám“ - levnej měkkej salám, kterej se používá např. do vlašáku, není v něm moc mouky a koření, takže kočkám chutnal… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3903
8.11.19 21:47

Tohle je hodně o genetice stejně jako u lidí povaha, inteligence a agresivita je u koček určena povaha jednak rasou a potom na ní mají vliv konkrétní rodiče a jak se nemixují geny do konkrétního potomka, vychova a prostředí ovlivní maximálně 10%

Pokud je kotě takhle plaché tak nemůžeš očekávat že z něj vyroste mazlík fixovaný na člověka bude žít vedlé vás a nechá se krmit. Další problém je věk pokud mu jsou opravdu jen 2 mněsíce tak přišel předčasně o matku a to ho psychycky poznamenalo.

V podstatě se o něj jen můžeš starat a sledovat jak roste ale tvůj přistup ale neovlivníš jeho povahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10485
8.11.19 21:56

@MartinKa36 jestli má kotě cca 2 měsíce, tak ještě vymazlit půjde, mám s tím bohaté zkušenosti, s dospělou kočkou už je to jiné, ale i ty se často dají vymazlit, i když to zpočátku vypadá beznadějně
já znám problém spíš obrácený, že se kočky chtějí mazlit moc a pořád
ale zase zakladatelka nepotřebuji úplně vymazlenou kočku
@Emisis pochopila jsem správně, že byste rádi, aby kotě bydlelo v té vyteplené boudě a stačí, když se nechá chytit a pohladit, nemusí se mazlit celý den?
takové kočky jsme také měli, pohladit, pomazlit, ale žily venku u domu a byly šťastné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
591
8.11.19 22:10

Pokuste se kotě odchytit a umístit někde, kde bude mít jídlo a budete ho moct hladit. My jsme kdysi dávali divoká koťata do králíkárny a postupně ochočovali. Kotě se dá nalákat hrou - třeba větvičkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3903
8.11.19 23:32
@stinga píše:
@MartinKa36 jestli má kotě cca 2 měsíce, tak ještě vymazlit půjde, mám s tím bohaté zkušenosti, s dospělou kočkou už je to jiné, ale i ty se často dají vymazlit, i když to zpočátku vypadá beznadějně
já znám problém spíš obrácený, že se kočky chtějí mazlit moc a pořád
ale zase zakladatelka nepotřebuji úplně vymazlenou kočku
@Emisis pochopila jsem správně, že byste rádi, aby kotě bydlelo v té vyteplené boudě a stačí, když se nechá chytit a pohladit, nemusí se mazlit celý den?
takové kočky jsme také měli, pohladit, pomazlit, ale žily venku u domu a byly šťastné

No není to tak, kotě jehož rodiče žijí nekolik generaci venku nemůžeš prevychovat na mazlíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
8.11.19 23:42

Asi jsem to napsala špatně, spis jsem myslela ji ochocit, zbavit ji toho strachu z lidi, aby věděla ze u nás se ji nic nestane a nevyzenem ji. Taky ze tu máme malé děti, které si s ni radi pohraji..
Na mazelni už tu dvě starší kočky máme.. je mi ji proste lito.. je to malinke kotatko. Spis jsem jen myslela aby byla v pohodě a jak toho docílit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10485
9.11.19 23:34

@MartinKa36 no já kotě, které by se nedalo převychovat neznám, ale asi když jak píšeš, několik generací žije venku, tak to nejde
ale většinou nenajdeš takové kotě, ale kočka je domácí, lidé nekastrují, protože je to podle nich proti přírodě a drahé :cert:, kočka porodí a oni koťata vyhodí
takové kotě se vymazlit dá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3903
10.11.19 01:07
@stinga píše:
@MartinKa36 no já kotě, které by se nedalo převychovat neznám, ale asi když jak píšeš, několik generací žije venku, tak to nejde
ale většinou nenajdeš takové kotě, ale kočka je domácí, lidé nekastrují, protože je to podle nich proti přírodě a drahé :cert:, kočka porodí a oni koťata vyhodí
takové kotě se vymazlit dá
@stinga píše:

Náš kocour je tak vymazlenej že chodí vedle nohy, aportuje a když sexujeme tak musí mezi nás. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
710
10.11.19 08:06
@stinga píše:

Já kdysi vymazlil kotě polodivoké kočky. Kolem baráku mi courala kočka se smečkou koťat, jednoho dne zmizela a zůstalo jen jedno malé kotě… Asi měsíc jsem ho krmil a postupně krotil, až si mě kotě/kočka adoptovala… Měl jsem právo jí krmit, hladit /když chtěla/ a živit a rozdávat její koťata 3× ročně. Ale když jsem jí chtěl ve velkých mrazech poskytnout azyl v temperovaným kumbálu, řádila tam jak tajfun, musela prostě ven… Jen občas, když čekala další várku koťat, se mi občas nepozorovaně vloudila otevřenými dveřmi do krámu a snažila se uhnízdit buď v hromadě prázdných krabic, nebo v regále za limonádama… :mrgreen: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10485
10.11.19 19:59

@bse.pedro aha, a o kastraci koček jsi v životě neslyšel, že? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu