Jak vyrobit šipku?

12071
5.2.11 16:36

Jak vyrobit šipku?

Mám na karnevalové úkoly (hlavní téma karnevalu - Cirkus) připravit Vrhače nožů. Nože pochopitelně vynecháme :lol: ale řeším problém, jak je nahradit. Jasno už mám, že živá krasavice bude nahrazena malbou na kartonu, na kterou se bude vrhat. Ale teď čím. Jeví se mi dvě varianty - buď šipky, které ale nemám, pořizovat je nejradši nechci. Má někdo tip, jak něco obdobného, ale ne moc nebezpečného vyrobit?
Nebo - pingpongáč olepit proužkem sucháče a vrhat na chlupatější látku nalepenou kolem krasavice.
Zvlášť starší kluky by ale určitě mnohem víc bavily ty šipky…
Dík za jakýkoli tip!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2443
5.2.11 16:46

Ahoj, nevím kolik toho potřebuješ, ale co třeba špejle- na jednom konci naříznout a vložit papírek ve tvaru trojuhelníhu a na druhý (špičku) udělat kuličku z modelíny. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
5.2.11 16:57

Hanulínku, mělo by to tam v tom kartonu zůstat vězet.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2443
5.2.11 17:11

Aha, tak to nevím.
Co zkusit tu špičku teda nechat na té špejli volnou (max. ji na ořezávátku přiříznout) a aby měla zátěž, tak tu modelínu pošoupnout kousek za tu špičku.
Ale asi by to chtělo vyrobit ,,prototip" a vyzkoušet to. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
5.2.11 17:21

To myslíš udělat předem v kartonu díry, ve kterých by špejle zůstala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
5.2.11 17:31

Existují specializované šipkařské prodejny, většina posílá i na dobírku, no a jinak šipky koupíš ve sportovních potřebách. Já bych si doma poradil - mám brusku i kulatinu z nástrojové oceli :lol: - ale každý nemá ty možnosti. Jednodušší je koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.11 18:06

Juro píše nechci kupovat :mrgreen:
Já bych udělala jednoduše hřebík přilepit izolepou k tyčce a máš šipku,ale bezpečná moc není a nebo olepila tu kuličku suchym zipem,to se nikdo nepřizabije :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2443
5.2.11 18:12
Eliška píše:
To myslíš udělat předem v kartonu díry, ve kterých by špejle zůstala?

Ne, myslela jsem tu špejli- na jedné straně udělat ořezávátkem nebo nožem špičku, která by se mohla zapíchnout do toho kartonu, ale chtělo by to nejspíš raději vyzkoušet.
Ten papírek na druhém konci by byl spíš pro ozdobu a ta kulička z modelíny jako zátěž aby to letělo a mělo to trochu váhu.
Ale fakt předem vyzkoušej!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
5.2.11 18:24

Hanuli, pochybuju, že by špejle propíchla karton :think:
Kamčo, větší hřebíky doma mám, zkusíme, ale trochu se bojím, aby to nebylo nebezpečnější než ty šipky :-? Snažíme se snižovat náklady, jak to jde, proto se snažíme vyrábět samo domo. A pro malé děti udělat tedy alternativu kuličku se sucháčem.
Juro, díky, třeba to nakonec obchod jistí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2443
5.2.11 18:30

Tak přeji pevné nervy při výrobě, nebo koupi a karneval si užijte!!
Ještě mne napadlo- my jsme po sobě kdysi ve škole házeli propisky a ty teda do kartonu (polystyrenu) dírku určitě udělají- nedrží tam, ale dirka je. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8937
5.2.11 18:34

Jak ti holky radily s hřebíkem nebo špičatou špejlí, není to špatné, my jsem si kdysi vyráběli šipky tak, že jsme nějak (už přesně nevím) do konce tužky jsme připevnili spendlík, ale občas se to vyndávalo. Nejlepší by bylo házet to do něčeho měkkého, takže buď více vrstev kartonu, nebo polystyren. Ale možná bych zkusila zjstit, kolik stojí nejlevnější šipky, vím, že jsi psala že kupovat nechceš, ale aby tě ta vlastnoruční výroba nestála více peněz (a to nepočítám čas) než šipky, které ti navíc zůstavou pro příště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
5.2.11 18:47

Díky moc za veškeré rady všem :kytka:
Po zkouškách s hřebíkem - do kartonu se nezapíchne - to vidím na koupené. Ten polystyren mě napadl taky, ale nemám ho. Bude asi potřeba ten karton, teda lepenku polepit kobercem nebo něčím, aby to nebylo tak hladký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama