Jaké je centrum vida

328
20.5.17 18:09

jaké je centrum vida

Dobrý podvečer chtěla jsem se vás zeptat kdo byl v Brně ve vidě. Jak se mu tam líbilo mám dceru 5,5 roku. Jestli je to pro ni vhodný výlet. Nebo je lepší technické muzeum? díky za nápady. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4877
20.5.17 18:32

Je to tam super. Technický muzeum podle.me neni pro tak maly dítě tolik zabavny, jako vida

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
20.5.17 18:43

Vida je pro netechnicky založené dítko lepší. Dětem (kluk 8, holka 5,5) se tam líbí víc než v technickém muzeu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
20.5.17 18:47

Každé má své klady. Pokud dceru zajímá co jak funguje, bude se jí ve vidě líbit. Technické muzeum je taky pěkné, dost záleží co tam je za doprovodné výstavy. Nedávno byla výstava dinosaurů a ta měla obrovský ohlas. Teď je tam tuším lego.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
20.5.17 18:53

Netusite nekdo jestli je vhodne tam jit jenom s detmi nebo jestli by nevypadalo blbe kdyby jsme sli jenom dospeli? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.17 18:53

Mně se to jako dospělému nelíbilo… Ale taky jsem tam byla jakože na otevření pro studenty a vědce a mladé podnikatele… Jsem zdeformována luxusními parky zahraničí, kde jsem dělala aupair (hlavně Amsterdam). Pokud bych dostala lístek zdarma pro svoji sestru, vlastní dítko ještě nemám, asi bych se tam šla podívat…

• Nahlásit
  • Citovat
22113
20.5.17 19:24

My máme v Ostravě něco hodně podobného, pracovala jsem tam a užili si tam moji kluci už od 3-4 let. Je to tam pro všechny, děti i dospělé. Určitě bych prubla, spíš než technické muzeum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22113
20.5.17 19:29
@Krtiinka píše:
Netusite nekdo jestli je vhodne tam jit jenom s detmi nebo jestli by nevypadalo blbe kdyby jsme sli jenom dospeli? :lol:

K nám chodili děti i dospělí, dospělých i víc. Klidně i důchodci. Fakt tyhle " podniky" jsou pro všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
20.5.17 19:32

@loulek vida je naprosto fantastická, prave ze tam si to dite na vse muže sáhnout, pustit, vyzkoušet, pohrát si…je to jedno velikanske uzasne technicko/vědecké hřiště. My tam chodime docela často, i s ročním synem - i tomu se to tam líbí. Všude v expozici se navic pohybují zaměstnanci a cokoli vysvetli a ukážou. A jestli tam budete na cely den, doporucuju tu jejich interaktivní hru za pokladem, tuším příplatek 50,–Kč, ale je to sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
3302
20.5.17 19:34
@Krtiinka píše:
Netusite nekdo jestli je vhodne tam jit jenom s detmi nebo jestli by nevypadalo blbe kdyby jsme sli jenom dospeli? :lol:

Do Vidy? Určitě můžete i bez dětí. Jsou tam různé vědecké a technické pokusy a ukázky, všechno vžducly s vysvětlením, jak se to ovládá a proč a jak to funguje. Rozhodně to není jen pro děti. Mně se tam líbilo.

@loulek píše:
Dobrý podvečer chtěla jsem se vás zeptat kdo byl v Brně ve vidě. Jak se mu tam líbilo mám dceru 5,5 roku. Jestli je to pro ni vhodný výlet. Nebo je lepší technické muzeum? díky za nápady. :)

Pětileté dítě si asi víc užije Vida centrum než Technické muzeum. Technické muzeum je klasičtější, až na parní stroje dole a technickou hernu nahoře, je většina prostě klasika - exponáty ve vitrínách a za provazy, na které se nesmí sahat, suché popisky. Pokud vaše dítě není vyloženě technický typ, asi ho to brzo přestane bavit. Vida je interaktivní, všechno si lze vyzkoušet a jsou tam i věci přímo pro děti. Jenom teda nedoporučuju tamní bistro, to je dost tragédie. Radši svačinu s sebou nebo se zajít najíst někam ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22113
20.5.17 19:37

Jj, s jídlem jsme měli v Ostravě problém taky. Děcka tam vydržely od 10 do 16:30, nadšeně, takže jídlo a pití s sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
20.5.17 20:01

VIDA je výborný nápad, samozřejmě jsem tam mého malého synovce o prázdninách taky zavlekla a letos zajdeme znova. A jak se tu někdo ptal - ne, určitě není nic špatného na tom, když se tam půjdou mrknout i samotní dospělí.

• Citovat
  • Upravit
28
20.5.17 21:31

Vida centrum doporučuji! Byla jsem tam před 14 dny se skoro pětiletým synem a byl úplně nadšený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6769
20.1.18 17:13

Chystám se zítra do VIDA v Brně s pětiletými dvojčaty, takže mám pár dotazů

1. je ta hra „Pevnost VIDArd – hrací balíček“ vhodná pro tak malé děti, nebo bych si ji užila jen já :oops: ale oni by na to byli moc malí?

2. jak je tam teplo, vydrží jen v tričku, nebo jim vzít i mikinu?

3. souvisí s (2.) je tam šatna, nebo skřínky na věci? přece jen se mi nechce celý den nosit v rukou 3 zimní bundy :roll:

Případně jakoukoliv radu, co sebou vzít, nebo co si tam jak užít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
20.1.18 18:23

@subsomi 1. nevím :mrgreen:
2. teplo tam je, v triku vydrží, ale vzhledem k přítomnosti a atraktivnosti vodních atrakcí doporučuju přibalit i náhradní triko
3. šatna tam je
4. nevím jak je to tam teď s jídlem, ale kantýna bývala příšerná (byli jsme naposledy léto 2017), takže možná přibalit nějakou sváču
5. jo a dobré bývají pořady v kině nebo divadle vědy (je součástí vstupného)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama