Jaké vitamíny pro novorozence?

246
12.2.21 14:07

Jaké vitamíny pro novorozence?

Ahoj, jsem prvorodička, momentálně dávám dohromady výbavičku a řeším téma vitamínů pro novorozence. Mohly byste mi doporučit nebo říct, co jste svým miminkům dávaly a osvědčilo se, naopak co byste už nepodaly?
Stejně jako nějaké kapičky na bolení bříška.
Rovněž bych ocenila i tipy na kosmetiku.
Názory se různí - někdo radí bepanthen, někdo ne, někdo espumisan, někdo ne. Čert se v tom vyznej. Moc vám děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6486
12.2.21 14:09

Vitamíny jsem žádný nedávala kromě Vigantolu. Kapky i kosmetiku si musíš vyzkoušet co bude miminku sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
12.2.21 14:11

Přesně tak, hlavně D.
Co se týče kapek, náš satan prděl do osmého měsíce, vyzkoušeli jsme asi tak úplně všechno a k ničemu, přešlo to samo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
12.2.21 14:12

@nikive na co vitaminy? Pokud budeš kojit bude mít vitaminy z MM a i když by bylo na UM tak tam vitaminy jsou. Dávej jen to co ti pak doporučí pediatr, pravděpodobně Ti dá jen Vigantol (vit. D). S kosmetikou není nutné to přehánět. Také si nechej poradit od pediatra. Nám doporučila Cutosan, bepanthen, ale uvidíš co bude sedět miminku. Na bolení bříška jsem používala Babycalm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
12.2.21 14:13

Mateřské mléko. Na všechno :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10108
12.2.21 14:14

Vitamíny má novorozenec z mléka, ať už umělého či mateřského. Vitamin D se dává Vigantol, pokud bude způsobovat bolesti, pak je možné ho vyměnit. Já dávám třeba Vitamín D od Terezie. Kosmetiky čím méně, tím lépe. Zadeček preventivně nemažu, jen když je problém, většinou jsme si vystačila s jakoukoliv(Penaten, Weleda ale i obyč), která obsahuje zinek. Když to bylo horší, pomohl krém z lékárny s Nystatinem(v ČR se používá Imazol). Na mytí jsem používala Penaten Sensitive a později Biodermu Atoderm, děti mají sklon k ekzému. Kapičky na prdíky bych řešila ve chvíli, až je bude mít. Každému dítěti zabírají jiné. U syna jsem používala BabyCalm jen výjimečně, u syna SabSimplex pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4732
12.2.21 14:16

Novorozeně žádné vitamíny nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
12.2.21 14:20

Děkuji za komentáře, všude čtu, jak je potřeba doplnit vitamín D, proto se na to ptám. Nehodlám do něj cpát žádné kapky s vitamínovým koktejlem navíc. Rovněž vám všude řeknou, že dítě má užívat vitamín K, proto se ptám, zda jste ho dávaly svým dětem i vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
12.2.21 14:24
@nikive píše:
Děkuji za komentáře, všude čtu, jak je potřeba doplnit vitamín D, proto se na to ptám. Nehodlám do něj cpát žádné kapky s vitamínovým koktejlem navíc. Rovněž vám všude řeknou, že dítě má užívat vitamín K, proto se ptám, zda jste ho dávaly svým dětem i vy.

vitamin D ti napíše pediatr na 14 denní kontrole. Zatím nic nekupuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10585
12.2.21 14:27

Materske mleko. Jediny nejlepsi vitamin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
12.2.21 14:28

Žádné extra vitamíny nejsou třeba. Malému jsem dávala jen Vigantol (Vit. D) a nějaký kapky s Vit. K. Oboje jsme dostali na předpis od pediatra, takže dopředu netřeba nic pořizovat. S kosmetikou u miminek se řídím heslem čím míň, tím líp. Pokud budeš mít miminko bez sklonu ke kožním problémům, tak ti bude stačit koupit krém proti opruzeninám, olej do koupele a po koupeli. U nás vítězí značka Weleda. Dokonce jsem koupila balíček všech 3 produktů v Benu lékárně v akci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
12.2.21 14:55

Vitamín K většinou dají miminku ještě v porodnici, pak už jen D. Kosmetika klidně žádná. Na opruzeniny je skvělé Robátko od Cannadermu nebo sprej ( ideální u velkých opruzenin, že na ně nemusíš sahat) Bébé od Uriage.
Jo a na prdy SAB simplex, ale to musíš taky vyzkoušet co mu sedne.

Příspěvek upraven 12.02.21 v 15:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
12.2.21 14:57

Na prdy jedině Infacol :palec:

Edit: Jinak používám švýcarský Skincode sprchac a krém. Mají i super zinkovou mast, ta pomohla malému na vyrazku. Na opruzeniny Sudokrém :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
12.2.21 15:04

No a přesně takhle se dělají ze zdravých dětí nemocné bez imunity, cpát do nich umělé vitamíny pomalu při porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
12.2.21 15:06

Vitamín K se dával v porodnici tak se kdyžtak vyptej jestli je to tak pořád. Jinak jsem dávala jen D. Co se týče kosmetiky tak za mě „méně je více“ ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat