Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
ahojky holky prosím vás máme v obývacím pokoji červeno vínovou sedačku a nevíme jakou barvou vymalovat,aby se to k ní hodilo měli jsme béžovou takovou do vanilkova,ale byla už oloupaná tak jsme seškrábali a uvažujeme že asi necháme jen bílou aby vynikala.Co vy na to?Děkuju ![]()
Bílou, šedou nebo žlutou.. záleží co ostatní nábytek, podlaha a vybavení (barvy..)
nábytek je barva buku,podlaha tmavší něco jako ořech doplnky ještě nemáme ale naproti sedačky bych chtěla vymalovat stejnou barvou jako má ale o něco světlejší jako že jedna stěna bude za sedačkou bílá a u telky světle červená nebo cihlová asi:) ![]()
Zkusila bych sedou, myslim, ze s cervenou pekne ladi a trosku ji ztlumi… http://www.stylainterier.cz/…ytek-392.jpg http://i.idnes.cz/…rakovnik.jpg http://www.stylainterier.cz/…esla-520.jpg
@barbora21 píše: …naproti sedačky bych chtěla vymalovat stejnou barvou jako má ale o něco světlejší …
Pokud chces malovat cervenou, drzela bych se barvy sedacky.
Šedá, bílá…rozhodně bych se nepokoušela malovat barvou sedačky, za prvé to nikdy netrefíte a za druhé už by to bylo moc červené. Ale to je jen můj pohled no.. ![]()
Mě by se k červené líbila meruňková (lososová) známí to tam měli a bylo to moc pěkné. Kamarád teď rekonstruoval obývák a má stěny červený, taková ta echt červená nevím čemu bych to přirovnala a k tomu má sedačku taky červeneou,ale o něco tmavší a taky to nevypadá zle
@RyBANA píše: Šedá, bílá…rozhodně bych se nepokoušela malovat barvou sedačky, za prvé to nikdy netrefíte a za druhé už by to bylo moc červené. Ale to je jen můj pohled no..
Pokud by meli vzorek latky, tak uz existuji skenery, ktere naskenuji barvu se vzorku a namichaji podle toho barvu na malovani. Mozna to neni 100% stejna barva, ale urcite hodne podobna. Delaji/delali to napr. v Bauhausu.
Máme k červené sedačce světlounkou takovou béžovou, bílá káva asi ![]()
Vzhledem k té tmavší podlaze bych volila barvu na stěny nějakou světlejší - jak už tu holky psaly - šedou, smetanovou, bílou…
My máme meruňkovo oranžovou sedačku a k tomu jsme vybrali jednu stěnu světle béžovou s kávovým pruhem (v kuchyni to máme naopak - kávovou se světlým pruhem).
Ta vaše červená bude dost výrazná, tak bych volila určitě něco světlejšího, jemného. Nejlíp, jestli si můžete někde půjčit vzorník barev, i když něco jiného je malý čtvereček a celá plocha.
my taky meli k cervene sedacce sedo-bilo vymalovano,muzou byt i prouzky…