Jakou máte pánev?

27
26.5.20 06:28

Jakou máte pánev?

Ahoj, vybírám novou pánev a upřímně už mě nebaví kupovat co dva roky novou. Nevadí mi zainvestovat, ale ráda bych šla na jistotu. Proto bych ráda jakoukoliv radu, s jakou pánví jste vy spokojené? Ať už materiál (teflon, nerez, litina,..), značka, nebo konkrétní typ. Děkuju moc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

876
26.5.20 06:35

Teflonky mám Lagostinu, Ikea 365 a červenou řadu od Tefalu, obojí mám moc ráda a mám je léta. Nerezovou mám nějakou letitou no name, už asi 15 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4193
26.5.20 06:42

Ty kameninový od Tescomy, máme dlooouhy roky a pořád fungují bez závad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23235
26.5.20 06:46

Teflonky už neberu, nevěřím jejich zdravotní nezávadnosti při vysokých teplotách (bez ohledu na atest).
Mám jakousi kameninovou i s poklicí, přírodní kámen, stála kolem tisícovky v Orionu. Zatím dobrý, budu ještě asi přikupovat jiný formát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4498
26.5.20 06:47

Já mám WOK a dvě pánve (20 a28 cm) od Tefalu, červená řada. I když mám doma i jiné, nejčastěji vařím na nich, nejčastěji využívám asi WOK. Taky je mám už několik let, rozhodně víc, než dva. Jistěže jsou i kvalitnější, ale tyhle jsou vítěz v kategorii cena-výkon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
26.5.20 06:48

Ahojky já mám pánve od firmy baf a nedám na ně dopustit. Vydrží mnohem víc než jaké jsem měla od tescomy, a to jí považuji za dobrou firmu. A to samé od Tefalu jsem už měla jich dost a jsou dobré, o tom žádná, ale nevydržely tolik fo baf. Ale asi záleží na zkušenostech. Mamka má zase od firmy gerti gundel a je to litinové a podobné bafu a taky super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4498
26.5.20 06:49
@pe-terka píše:
Teflonky už neberu, nevěřím jejich zdravotní nezávadnosti při vysokých teplotách (bez ohledu na atest).
Mám jakousi kameninovou i s poklicí, přírodní kámen, stála kolem tisícovky v Orionu. Zatím dobrý, budu ještě asi přikupovat jiný formát.

A vajíčka se na tom nechytaji? Jestli ne, taky si takovou pořídím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
26.5.20 06:55
@Betty MacDonald píše:
Já mám WOK a dvě pánve (20 a28 cm) od Tefalu, červená řada. I když mám doma i jiné, nejčastěji vařím na nich, nejčastěji využívám asi WOK. Taky je mám už několik let, rozhodně víc, než dva. Jistěže jsou i kvalitnější, ale tyhle jsou vítěz v kategorii cena-výkon.

Taky tak a jsem s nimi maximálně spokojená. :palec: Ve Woku vařím snad všechno je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23235
26.5.20 06:55
@Betty MacDonald píše:
A vajíčka se na tom nechytaji? Jestli ne, taky si takovou pořídím.

s vajíčkama není problém. Jediné, na co není ideální jsou palačinky, páč má lehce zdrsnělý povrch a nebyly by hladké. Ale já je stejně skoro nedělám, takže tohle mi nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4498
26.5.20 07:00
@pe-terka píše:
s vajíčkama není problém. Jediné, na co není ideální jsou palačinky, páč má lehce zdrsnělý povrch a nebyly by hladké. Ale já je stejně skoro nedělám, takže tohle mi nevadí.

Dik, hned se na to kouknu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20154
26.5.20 07:08

Už jsem asi mimo, tady je samé téma o dusich, tak jsem si myslela, že se někdo ptá na pánev kvůli porodu :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2152
26.5.20 07:24
@vokishka píše:
Už jsem asi mimo, tady je samé téma o dusich, tak jsem si myslela, že se někdo ptá na pánev kvůli porodu :mrgreen: :mrgreen:

Nejsi sama :mrgreen: Az napodruhy jsem to rozklikla, abych zjistila, o kterou panev se vlastne jedna, protoze tuhle taky resim :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4498
26.5.20 07:28
@vokishka píše:
Už jsem asi mimo, tady je samé téma o dusich, tak jsem si myslela, že se někdo ptá na pánev kvůli porodu :mrgreen: :mrgreen:

Ale to je nás takových víc, neboj :mrgreen: Taky jsem myslela, co nových poznatků o ženském těle se tu nedozvím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
26.5.20 07:32

Taky se nechám inspirovat. Nám vydrží pánvička sotva dva roky (teda kromě WOKu ten využívám málo). Měla jsem Tescomu, Tefal a ať stála přes tisíc nebo tři stovky stejně brzy odešly. U nás jede pánvička denně a i přes dřevěné/plastové obracečky a vařečky, rozpalování pánvičky přes nižší teplotu stejně ten povrch po roce začne odcházet… Netuším kde děláme chybu, pokud někdo poradí ráda se poučím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
26.5.20 08:08

Super, díky za rady! :-) Bylo by prima, pokud jste s nějakou pánví opravdu spokojené, připsat konkrétní typ, jestli víte. Protože evidentně to není o značce ani povrchu, ale o konkrétní pánvi :/ (plus samozřejmě také o tom, jak se s ní zachází)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama