Jakou šetrnou antikoncepci? Kroužek?

Anonymní
16.5.16 10:13

jakou setrnou antikoncepci? krouzek?

Ahoj. Jsem 3roky po porodu. Pred tehotenstvim jsem brala chloe, katyu, yaz a mela jsem nezadouci ucinky…psychicka(uzkost), spatne citeni rukou a nohou, vysoky tlak ktery normalne nemam, spineni atd. Premyslela jsem o telisku ale za 2roky bych chtela dalsi mimco a dr mi ho nedoporucil kdyz mam bolestivou ms. Pouzivat kondom to neni ono jiste to chapete…
Premyslela jsem o nejakym krouzku ale mam strach ze ze me vyklozne nebo zda ho dobre nasadim. :think: A jaka je jeho spolehlivost take netusim… Vim ze 100% je abstinance ale to u nas nejde :mrgreen:. Doporucil by nekdo nejaku nehormonalni/hormonalni antikonceci? Proste neco setrneho treba ten krouzek a zkusenost? Diky za rady.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

917
16.5.16 10:28

Na kroužku je dobré to, že hormony vypouští pouze lokálně a ne do celého těla jako pilulky, injekce nebo náplasti. Má účinnost 91%, což je stejně jako hormonální antikoncepce pilulková. Ten kroužek (jestli teda myslíš Nuva Ring) se nenasazuje, jen se zavádí dovnitř na 3 týdny a na jeden se vytahuje. Taky je možné ho na sex vytáhnout (jen ho člověk nesmí potom zapomenout zavést) a účinnost by měla být zaručená (myslím, že to je až na 3 hodiny, ale jistá si nejsem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
16.5.16 10:39

A co pharmatex? buď krém nebo globule. Před sexem normálně zavedeš..a mělo by to mít spermicidní účinky. Kamarádka se tak chrání už dlouho a nikdy neotěhotněla, ale já bych asi měla strach :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.5.16 10:43
@juliettee píše:
A co pharmatex? buď krém nebo globule. Před sexem normálně zavedeš..a mělo by to mít spermicidní účinky. Kamarádka se tak chrání už dlouho a nikdy neotěhotněla, ale já bych asi měla strach :mrgreen:

Ted jsem na to koukala taky na netu :think:. Proberu to jeste s pritelem. A je to volne prodejne?
K.

• Nahlásit
  • Citovat
3739
16.5.16 10:46
@Anonymní píše:
Ted jsem na to koukala taky na netu :think:. Proberu to jeste s pritelem. A je to volne prodejne?
K.

ano, myslím že by to měli prodávat volně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
16.5.16 10:50

Jen pozor na to, že spermicidy mají jen cca 72% účinnost. Jsou nejlepší když se používají ještě s nějakou jinou antikoncepční metodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
16.5.16 10:53
@KiwiT píše:
Jen pozor na to, že spermicidy mají jen cca 72% účinnost. Jsou nejlepší když se používají ještě s nějakou jinou antikoncepční metodou.

aha, to jsem nevěděla, jen vím že kamarádka přes to neotěhotněla, ale tak asi má štěstí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
16.5.16 10:56

@juliettee Já sama bych se teda dost bála :D Ale pokud to třeba kombinují s přerušovaným sexem tak ta úspěšnost už je asi 92% při normálním použití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
16.5.16 10:58

@KiwiT taky bych se bála :mrgreen: no kámoška říkala že chlap se nikdy neudělá do ní…ale tak kapka většinou asi stejně uteče :mrgreen: já radši užívám normální pilulky, tam je procento ochrany větší a můžeme jet až do konce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
16.5.16 11:06
@KiwiT píše:

Můžu se zeptat na zdroj tohoto tvrzení? Pharmatex uvádí perl index 0,4… tzn. otěhotnění 4 žen z tisíce.

Btw. já jsem taky spokojená uživatelka pharmatexu ve spojení s FemCapem jako krém i samostatně jako čípky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
16.5.16 11:07
@juliettee píše:
@KiwiT taky bych se bála :mrgreen: no kámoška říkala že chlap se nikdy neudělá do ní…ale tak kapka většinou asi stejně uteče :mrgreen: já radši užívám normální pilulky, tam je procento ochrany větší a můžeme jet až do konce :mrgreen:

Chlap vyvrcholil vždy do mě a těhotná jsem nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
16.5.16 11:08
@dalmati píše:
Chlap vyvrcholil vždy do mě a těhotná jsem nebyla.

tak to je fajn, třeba to nakonec bude docela spolehlivý :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
16.5.16 11:14
@juliettee píše:
tak to je fajn, třeba to nakonec bude docela spolehlivý :think:

Ještě dodatek, používala jsem ho přes 3 roky.

Jinak nevýhodou pharmatexu je, že je člověk maličko zaplácaný, ale hlavně se ty asi chlap nesmíte mít určitou dobu před a po užití mýdlem. Ted si to nepamatuju, návod mám vedle, ale od porodu totiž jsme zatím na kondomech - ze začátku jsem se blbě hojila, tak jsem do sebe nechtěla strkat pharmatex. Myslím, že se zase vrátím ke kombinaci pesar+krém. Tam to není tak patlavé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
16.5.16 11:17

@dalmati aha tak o tom mýdle jsem nevěděla, ono to nějak asi naruší ty účinky no…já věřím pouze pilulkám, nebo kondomu. Ale kondom nám není pohodlný takže jím prášky. I když, ty taky nejsou 100% :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
16.5.16 11:20
@juliettee píše:
@dalmati aha tak o tom mýdle jsem nevěděla, ono to nějak asi naruší ty účinky no…já věřím pouze pilulkám, nebo kondomu. Ale kondom nám není pohodlný takže jím prášky. I když, ty taky nejsou 100% :)

Musela jsem si během těhotenství chvíli píchat injekce na ředění krve a bylo mi řečeno, že kdybych brala HA, tak bych dostala mozkovou mrtvici, takže asi tak. Pilulky do mě nikdo nedostane, znám případ náhlé smrti 28 leté slečny. Skácela se na ulici a bylo po ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama