Jaký byl váš nejlepší učitel?

Anonymní
12.4.20 21:03

Jaký byl váš nejlepší učitel?

Ahoj. Jsem mladá učitelka a dost mě žerou problémoví žáci. Vím, že nikdy nebudou všichni mě a můj předmět milovat, já taky měla učitele, které jsem nesnášela, ale alespoň jsem je respektovala. Co si dneska děcka dovolují, z toho někdy nespím. Tak se vás chci zeptat, jací učitelé vám utkvěli v paměti jako ti nejlepší, hodní vašeho respektu i v těžké pubertě. Ideálně jazykoví učitelé. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17337
12.4.20 21:07

Vždyt přece nezáleží co učí, respekt si získali přístupem, jejich osobností…nej byla na základce učitelka matiky/přírodopisu a pak zeměpisář, na gymplu taky zeměpisářka/třídní.

Naopak učitelé na jazyky dost bída jak na základce tak na gymplu, čj i zahraniční. Nej by rodilý mluvčí na fráninu a pak na ajinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25380
12.4.20 21:08

Převážně to byli učitelé chlapi, ale našly se i ženský učitelky, který byly fajn.
V zásadě to byli ti, kteří uměli látku podat, vysvětlit a byli féroví a brali nás jako lidi, ne jako kusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.20 21:10
@Anonymní píše:
Ahoj. Jsem mladá učitelka a dost mě žerou problémoví žáci. Vím, že nikdy nebudou všichni mě a můj předmět milovat, já taky měla učitele, které jsem nesnášela, ale alespoň jsem je respektovala. Co si dneska děcka dovolují, z toho někdy nespím. Tak se vás chci zeptat, jací učitelé vám utkvěli v paměti jako ti nejlepší, hodní vašeho respektu i v těžké pubertě. Ideálně jazykoví učitelé. Děkuji

1. Spravedliví
2. Přísní
3. Měli nadhled a smysl pro humor
4. Nepištěli - týká se učitelek :mrgreen:

Víš děcka mají radar na to kdo jsi a co si mohou dovolit. Myslím, že je velmi těžké uměle dosáhnout úspěchu, pokud pro ně jistý šarm nemáš přirozeně. Nebuď příliš kamarádská, měj jasné mantinely a buď důsledná při jejich překročení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
12.4.20 21:11

Učitel zeměpisu na střední škole. Byl hrozně chytrej, férovej, jednal s námi jako z lidmi. přísný a přesto hrozně fajn. A ke všemu byl i hezkej.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64601
12.4.20 21:11
@Anonymní píše:
Ahoj. Jsem mladá učitelka a dost mě žerou problémoví žáci. Vím, že nikdy nebudou všichni mě a můj předmět milovat, já taky měla učitele, které jsem nesnášela, ale alespoň jsem je respektovala. Co si dneska děcka dovolují, z toho někdy nespím. Tak se vás chci zeptat, jací učitelé vám utkvěli v paměti jako ti nejlepší, hodní vašeho respektu i v těžké pubertě. Ideálně jazykoví učitelé. Děkuji

Učitel dějepisu, zažil válku, koncentrák.
Naučil mě dějepis a toto období žrát.. Zrovna učitel na aj byl starý ozrala, učitel na nj byl 10 vteřin před hrobem, měl rád jen pár lidí.. Učitelku na ZŠ sjem úplně nemusela. Ona byla strašně hodná, ale mě nesedla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 21:15

Nejlepší učitele pro mě matikaři. Přísní ale féroví. Na učitele matiky ze základky vzpomínáme všichni dodnes, pamatuje si nás doposud, bavíme se s ní. Fajn člověk, měl přirozenou autoritu, pomohl, poradil, výborně naučil a nikdo se v jeho hodinách nebavil (oproti jiným které jsme měli na háku) Prostě jsme věděli že k němu jen slušně. Za mě začal jako zástupce ředitele a skončil jako ředitel, zasloužil si to byl a je užasný i když on říkál že jako ředitel se nemohl věnovat studentům tak jako zástupce.
Stejně učitel matiky na střední fajn člověk, za slušnost a upřímnost byl férový on k nám.
Ale celkově učitele pro mě byli lepší než učitelky, které řešili každou kravinu a nedalo se s nimi normalně mluvit

• Citovat
  • Nahlásit
1342
12.4.20 21:15

Měla jsem na střední učitelku angličtiny, co prosila doslova na kolenou, aby student šel na zkoušení k tabuli.. no jaký měla respekt si asi domyslite.
Nejlepší vzpomínky mám ze střední na matikare. Pohodový chlap, na jednu stranu kamarádský, ale na druhou stranu vzbuzoval respekt. Celkově to byl sympaťák. Myslím, že už to musí mít člověk v sobě!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
12.4.20 21:16

Myslím, že jazykáři nikdy moc oblíbení nebudou… Si vezmi, že většina lidí má za to, že jazykář nic extra neumí - kdyby jo, pracoval by v zahraničí… Je to blbý, ale takový je jejich obraz. Prostě to nejsou exaktní vědy, vždyť si vezmi, že ten cizí jazyk umí de facto každý (nebo aspoň si to lidi myslí, že :mrgreen: ). U češtiny to je ještě horší, to už je bráno za úplně zbytečný obor…

Popravdě na učitele nijak nevzpomínám, ale pamatuji si všechny, svoji práci odvedli dobře, ale to je tak všechno. :nevim: Když tedy opominu švarné rodilé mluvčí na gymplu, do kterých jsme byly všechny holky zamilované, ale tak to je asi o něčem jiném… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25380
12.4.20 21:20

@martina.se my měli na střední dějepisářku, ze srandy jsme říkali, že všechno to, co nám vypráví, na vlastní kůži zažila, Janě z Arcu podpalovala hranici a Žižkovi čistila oční důlek. Nicméně to byla tak neskutečně chytrá ženská…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
12.4.20 21:21

Pro me bylo vzdy dulezite citit, ze ucitele bavi, co prednasi, a ze maji vztah k nam jako studentum. Ze nikomu okate nenadrzuji, nikoho nesrazi. Pokud tam byl nadhled, humor, idealni!

Na ucitele jazyku jsem stesti nemela, vetsinou jen nasprtat sloupy slovicek, sami moc neumeli:( dodnes pamatuju podrobne slepe mapy z nemciny, skutecne zaklad konverzace, znat reky s pritoky.

@martina.se tohle obdobi me vzdycky bavilo a zblaznila bych se, mit dejepisare, co to navic zazil, velka zavist!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64601
12.4.20 21:22
@lleennttiillkkaa píše:
@martina.se my měli na střední dějepisářku, ze srandy jsme říkali, že všechno to, co nám vypráví, na vlastní kůži zažila, Janě z Arcu podpalovala hranici a Žižkovi čistila oční důlek. Nicméně to byla tak neskutečně chytrá ženská…

Jo, to věřím.. U nás učitel prostě uměl zaujmout.. Ale nejvíc fakt 8. Třída, to byla 2.sv a já si doteď vybavim nejmenší detaily..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
10687
12.4.20 21:22

Můj matikář na gymplu. Úžasný človek, osobnost a přirozená autorita. A k tomu učil můj milovaný předmět…

Stejný učitel učil zamlada maminku mé kamarádky, prý ho tenkrát neměli studenti rádi - což je možné, netvrdím, že ne. Prostě se to řemeslo naučil.

Nedávno jsem s ním mluvila, je to už hodně starý pán a já mu za hodně vděčím, jsem ráda, že jsem mu mohla jako dospělá poděkovat.

Kdybych znamenala tolik pro jediného svého studenta, stačilo by mi to, není třeba chtít víc.
Se studenty většinou vycházím docela dobře, nemívám problémy. Ale asi abych nezpychla, narazila jsem nedávno na svoji Nemesis… Poprvé v životě zažívám absolutní odpor k člověku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64601
12.4.20 21:23

@Capretta jo, byli jsme s ním na exkurzi v Malé pevnosti, ukazoval nám celu, jak dělali bazén atd.. OSVĚTIM nebyla povolena vedením školy.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
12.4.20 21:23
@lleennttiillkkaa píše:
Převážně to byli učitelé chlapi, ale našly se i ženský učitelky, který byly fajn.
V zásadě to byli ti, kteří uměli látku podat, vysvětlit a byli féroví a brali nás jako lidi, ne jako kusy.

Přesně tak!!! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat