Přítel přisel o práci

Anonymní
10.4.20 12:39

Přítel přisel i práci

Ahoj holky, píšu anonymně skrze citlivé téma.
Přítel pracoval v hotelu v centru Prahy a teď po pěti letech přisel o práci. Má sice nárok na podporu (ani odstupné mu nedali), využívá dobrovolnické práce, hledá si práci na stálo, ale já jsem z toho velmi špatná. :,(, jelikož jsme oba plánovali rodinu a pochopitelně teď se jeho příjem razantně sníží.
Poraďte mi, jak se vyrovnat s tím, že mám najednou vedle sebe chlapa, který není produktivní a nelze se o něj materiálně opřít. Sama pracuju a tento stav mi v partnerství nevyhovuje :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11947
10.4.20 12:41

8o To myslis vazne, v aktualni situaci? Je to naprosto vyjimecny stav. Tak holt budes ted ta s tim hlavnim prijmem ty. Uz neni rok 1950, aby to byla nejaka katastrofa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4761
10.4.20 12:44

No to jsi teda holka do nepohody 8o Jak dlouho to trvá, že už ti připadá jako budižkničemu? V době, kdy je jeho obor v krizi… Aspoň se snaží, nesedí doma na gauči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792

Já bych se nemohla vyrovnat s tím, ze mám vedle sebe někoho jako jsi ty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4538

No tak holt počkáte. Jako tisíce dalších lidí. Až bude lépe, práci zase najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11947

Mozna by bylo celkove dobre se smirit s tim, ze zivot nejde naplanovat, bude se ti zit lip. Je dost zdroju kolem budovani psychicke odolnosti, vdecnosti a zivote v pritomnosti. Muzu ti dat nejake tipy v anglictine, jestli umis. Pak se budes mene hroutit z neocekavanych zmen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
10.4.20 12:45
@Anonymní píše:
Přítel pracoval v hotelu v centru Prahy a teď po pěti letech přisel o práci. Má sice nárok na podporu (ani odstupné mu nedali), využívá dobrovolnické práce, hledá si práci na stálo, ale já jsem z toho velmi špatná. :,(, jelikož jsme oba plánovali rodinu a pochopitelně teď se jeho příjem razantně sníží.
Poraďte mi, jak se vyrovnat s tím, že mám najednou vedle sebe chlapa, který není produktivní a nelze se o něj materiálně opřít. Sama pracuju a tento stav mi v partnerství nevyhovuje :?

Podpor ho, neasi.. Twl.. Ses partnerka na baterky.. Můj přišel o práci těsně před koronou, měl týden na to nastoupit na nové místo a nouzový stav, nástup zrušili, že až po.. Nechtějí ani pohovory atd.. Tak mu posílám prachy já.. Sakra, od toho jsou partneři, ne? On teď má aspoň čas makat na baráku.. Trvá to měsíc.. Ne roky.. Tebe bych poslala do háje já..

Příspěvek upraven 10.04.20 v 12:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1404

Hlavně bys mu měla být oporou. Práci si hledá, doma se neválí. Šikovný, zdravý chlap práci lehce sežene i v současné situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
@Anonymní píše:
Poraďte mi, jak se vyrovnat s tím, že mám najednou vedle sebe chlapa, který není produktivní a nelze se o něj materiálně opřít. Sama pracuju a tento stav mi v partnerství nevyhovuje :?

Mě s toho vyznívá jediné a to promiň.. Nemáš prachy, tak táhni.. Co takhle partnerská podpora?? Líbilo by se ti kdyby jsi přišla o práci ty a on tě poslal do háje? :think: Jak píšeš, tak se snaží pomáhat a tak.. Věřím, že práci si brzy najde.. A bere snad podporu.. Lepší než nic přece.. Já být tím chlapem, tak tě asi kopnu do zadele, protože s tvého dotazu zní zlatokopnictví :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16430
@Anonymní píše:

Takže chlap se dostal ne svoji vinou do průseru, který se snaží řešit a ty místo, aby jsi ho podpořila, píšeš, jak ti to nevyhovuje :think: Ty jsi nebyla nikdy nemocná? nevydělávala jsi míň něž on? to bylo ok, ale když má problém on, tak se najednou o něj nelze opřít :think: jak dlouho to trvá? měsíc? a když ty bude na MD a RD, tak budeš očekávat, že víc se finančně zapojí on a budeš se o něj opírat ty? 3-4 roky?
no, tebe bych jako partnera do života, do dobrého i zlého, fakt nechtěla. O něj se možná nedá opřít finančně teď, ale o tebe po stránce, že by jsi měla pomoct a podpořit v případě problémů, zřejmě nikdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7168

Nevím, co poradit, když situaci nezavinil, snaží se, práci hledá… Dost bych zvažovala rodinu s člověkem, kterému prestanu partnersky vyhovovat, jakmile se dostanu do průšvihu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
@Anonymní píše:

Přišel o práci proč? Z důvodu koronakrize nebo kvůli průšvihu? Pokud kvůli koronaviru, tak jseš teda partnerka k pohledání.
Vzhledem k tomu, že pracoval 5 let, pracuje i teď a aktivne praci hledá, měla bys mu být spíš oporou než rozmazlenou paničkou. Nejspíš to nebude notorický nemakačenko.
Holt budeš muset přidat Ty, to se tak běžně dělá.

Příspěvek upraven 10.04.20 v 12:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3448
10.4.20 12:46

Umí třeba řídit? kuryry shání stale

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
641

Podle nadpisu jsem cekala neco jako prosbu o rady jak chlapa podporit, podrzet, stat pri nem… a jako, docela cumim a ani nevim co na to rict… mozna jako cozeee??? 8o :roll: :zed:
Tvl materialne oprit, to je pojem… on asi o praci prisel nejakym svym kixem, že?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3097
@Anonymní píše:

Naprosto vazne ti rikam, ze partnera jako jsi ty bych vedle sebe nesnesla. Doba je pro pracovniky v hotelnictvi a gastru slozita, tvuj partner je bez prace evidentne chvili, aktivne hleda a bylo by na miste ho podporit. Ty misto toho fnukas, ze se o nej na chvili nemuzes materialne oprit? Nejsi partnerka pro zivot a pro rodinu uz vubec ne. Charaktery se obvykle projevi v krizovych okamzicich, nikomu nevyhovuje nezamestnany partner, ale je treba prihlizet k okolnostem a stat pri sobe v dobrem i zlem.
Neni peniz, neni laska, vid?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama