Výpověď z práce na RD

Amelia1986
8.4.20 13:09

Vypoved z prace na RD

Ah

Příspěvek upraven 08.04.20 v 13:19

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4211
8.4.20 13:11

Ano, dostala si výpověď - právem.
Pokud ses vůbec nezajímala a se zaměstnavatelem nedomlouvala na dalším postupu tak je to tvoje chyba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1137
8.4.20 13:13

@Amelia1986 zaměstnavatel je povinen ti držet místo do 3 let dítěte, déle jen po domluvě (umožní to čerpat neplacené volno). Tady bude zaměstnavatel asi v právu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
8.4.20 13:13

No pokud byly diteti 3 roky a tys nenastoupila a ani sis nedomluvila neplacené volno, tak si hrubě porušila pracovní smlouvu. Rodicovskou dovolenou máš maximálně do třetích narozenin ditete, pak musíš nastoupit, ukoncit pomer, nebo kdyz zaměstnavatel dovolí si domluvit neplacené volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
8.4.20 13:16
@Amelia1986 píše:
Ahoj!
Poradte mi prosim, jestli se jedna o koser postup meho zamestnavatele, ktory mi poslal dnes mail, ze 2.1./20 jsem mela nastoupit do prace, do ktere jsem tedy nenastoupila, protoze mi to nikto nerekl, ani neposlal nijakou ofiko cestou. Ze mam okamzitou vypoved za neomluvenou absenci, nikde jsem nepsala ohledne toho kdy budu nastupovat, proste mi to nedocvaklo.
V lednu to byly 3 roky co jsem na rodicovske s druhym ditetem. Mam zmluvu neurcito. Poradte prosim!

No to jste ale měla nastoupit. Proč jste nenastoupila do práce? Proč by vám to měl jako někdo posílat apod. :D Se divím, že vám výpověď dali až teďka. A jinak je zaměstanvatel tady v plným právu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39218
8.4.20 13:17

@Amelia1986 zamestnavatel postupoval zcela korektne. Rodicovska dovolena ti skoncila v lednu, v den 3. narozenin ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
8.4.20 13:20

Ty ses celé tři měsíce dá se říct, vůbec nijak nezajímala o to, že už by si měla být v práci? A přijde ti „koser“, že tě zaměstnavatel vyhodil? A co si jako myslíš, že se dělá že zaměstnanci, kteří nechodí do práce? Logicky se s nimi ukončí pracovní poměr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
8.4.20 13:21
@Amelia1986 píše:
AhPříspěvek upraven 08.04.20 v 13:19

Smůla. Já to stihl citovat. Nepomohla jste si. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
8.4.20 13:26
@Cenarius píše:
No to jste ale měla nastoupit. Proč jste nenastoupila do práce? Proč by vám to měl jako někdo posílat apod. :D Se divím, že vám výpověď dali až teďka. A jinak je zaměstanvatel tady v plným právu.

Ja bych řekla, že si zakladatelka nastavila rodičovský příspěvek na 4 roky a tak nějak očekávala, že v práci je to stejné a tudíž se o nic víc nezajímala. No co se dá dělat, za blbost se platí :nevim: tak zakladatelko budeš muset kouknout po jiné práci, tady už máš smůlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71458
8.4.20 13:32
@Cenarius píše:
Smůla. Já to stihl citovat. Nepomohla jste si. :palec:

Sikulka, je videt, ze se tu vyznas :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
8.4.20 13:33

@thalasan me by teda zajimalo, kde zamestnaji matku malých dětí, ktera bude mít pragraf z minulé práce a jeste si myslí, ze kazdy za ní bude vsechno vyrizovat a na vsechno myslet :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1694
8.4.20 13:43
@thalasan píše:
Ja bych řekla, že si zakladatelka nastavila rodičovský příspěvek na 4 roky a tak nějak očekávala, že v práci je to stejné a tudíž se o nic víc nezajímala. No co se dá dělat, za blbost se platí :nevim: tak zakladatelko budeš muset kouknout po jiné práci, tady už máš smůlu.

Asi tak nějak to bylo. Bohužel spousta lidí si myslí, že rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek znamenají to samé. A ono bohužel, jsou to dvě odlišné věci, které spolu téměř nesouvisí.
Jinak to teda nechápu, že se někdo vůbec nezajímá. Já po celou dobu, co jsme doma s dětmi, čas od času do práce zajdu, ukázat děti, pokecat s kolegy a připomenout se, že existuji a že se budu chtít vrátit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
8.4.20 13:44

@Kriss Tina teď v té krizi :nevim: no bude to pro ni boj. Bohužel těch co si vyřídí RP a pak jen koukají už jsem tady pár viděla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11309
8.4.20 13:49
@Martis83 píše:
Asi tak nějak to bylo. Bohužel spousta lidí si myslí, že rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek znamenají to samé. A ono bohužel, jsou to dvě odlišné věci, které spolu téměř nesouvisí.
Jinak to teda nechápu, že se někdo vůbec nezajímá. Já po celou dobu, co jsme doma s dětmi, čas od času do práce zajdu, ukázat děti, pokecat s kolegy a připomenout se, že existuji a že se budu chtít vrátit :nevim:

ty jo já teda v práci musela vypisovat žádost o RD nebo něco takovýho a tam teda přímo bylo uvedeno, do jakýho data budu RD čerpat :think: ale jako tři měsíce zazdívat nástup do práce a pak se divit, to je síla teda :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2917
8.4.20 14:06

No u mě v práci by se to nestalo, u nás se i zaměstnavatel aspoň o své lidi zajímá, zavolá, napíše mail, když někdo nedorazí do práce, jestli je třeba vše v pořádku. Připoměl by se, zdravím p. Nováková, za týden s vámi počítáme v práci..jeho povinnost to sice není, ale aby mlčel po 3 měsíce, nedal vědět a rovnou poslal výpověď? Tak nějak v to asi doufal, tipla bych, že se jim to hodilo.

Tuhle když jsem u nás ještě nepracovala, jedna paní prý nepřišla do práce. Volali ji na druhý den, jestli je ok, jestli třeba není nemocná. Nedovolali se. Nedovolali se ani odpoledne. Tak přes kontakt na známého, jestli něco neví, nic. Následně nereagovala ani když za ní přišli domů. A co zjistili? Paní dostala infarkt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama