Jaký koupit šicí stroj pro začátečníka?

yse
990
30.4.20 18:41

Jaky koupit sici stroj pro zacatecnika?

Ahoj, asi to neni uplne tema pro emimco, ale je tu urcite spousta zrucnych maminek. Chtela bych se naucit sit, zadna velka krejcovina, ale opravit pas u teplaku, nasit zaplatu, povlak na polstar, apod. Poradite mi sici stroj pro uplneho zacatecnika, ale aby to nebylo nejake orezavatko pro deti. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
538
30.4.20 18:49

Já si koupila Brother Inov-is 15 a jsem spokojená. Je to teda elektronický stroj, zákeží, jestli chceš mechanický nebo elektronický. A taky záleží, kolik do toho chceš investovat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12795
30.4.20 19:20

Neuděláte chybu se značkami Janome, Brother, Lada (klidně všechny v té základní řadě).
Nedoporučuji Singer, kvalita už je jinde (špatná).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
990
30.4.20 19:42

Dekuji, max 5 tis. Kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12795
30.4.20 19:45
@yse píše:
Dekuji, max 5 tis. Kc.

Ty výše uvedené mají základní řady do 5 tisíc. Potřebujete to na základní šití a to vám bude stačit. Dejte pozor, aby celý vnitřek byl kovový a aby stroj měl snadno dostupný servis. Jak jsem psala ty tři značky, s nimi chybu neuděláte. Jinak teď je to s dostupností šicích strojů trošku horší, vzhledem k potřebě šití roušek byla většina těch základních vyprodaná. Snad už je to teď trošku lepší, ale pár týdnů zpět byste nesehnala žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
30.4.20 19:48

Veronica optima 200 :palec:

Mam tenhle a je super. Nikdy jsem nebyla zadna svadlena, ucila jsem se sit sama podle videii na YouTube a z absolutni neznalosti a levoty jsem se na tomhle stroji vypracovala az na domaci siti za penize :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
30.4.20 20:39

@yse Jsem začátečník a koupila jsem Singer Brilliance z Lidlu (elektronický) za necelé 4 tisícovky a jsem spokojená. My měli co pamatuju starou šlapací singerovku a mě ani nenapadlo koukat na jiné značky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
990
30.4.20 21:27

Dekuji vsem za tipy. Hloupa otazka: Jak poznam, ze je vnitrek stroje kovovy? Objednavat budu z netu, takze bez sance se podivat dovnitr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
30.4.20 22:56

@yse Vidíš, to mě nenapadlo řešit. Vzhledem k tomu, že jsem nevybírala stroj v nejnižší cenové relaci, nepochybovala jsem o celokovovém vnitřku. Stroje kolem 5000 už budou fakt v pohodě. Pokud to nenajdeš v parametrech a nebudeš si jistá, napsala bych výrobci /prodejci. Ale třeba tu někdo ze zkušenějších poradí konkrétněji. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2975
30.4.20 23:06

https://www.raj-siti.cz/…her-rh-137-1?…

Myslím, že s modelem Brother RH 137 člověk chybu neudělá. Myslím, že asi všechny brothery maji kovový vnitřek. My nedávno pořizovali Brother NV 15 a spokojenost, ale to už je trošičku vyšší cena - i když pořád nižší kategorie. Mám kvalitní overlock, takže jsem nějaký extra hyper super rovnosteh nepotřebovala a šla jsem do max 8t.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.7.20 18:59

Prosím o pomoc s výběrem šicího stroje

Milé švadlenky, chci taky pořídit šicí stroj, ale když jsem si chtěla na internetu udělat představu, tak jsi byla překvapená, v čem všem se liší. Teď mám půjčenou starou Veritasku na jednoduché úpravy. Ráda bych vlastní stroj na zkrácování, úpravy a časem i přehozy a něco jednoduššího na oblečení.
Zaptám se blbě, ale jak slouží ořez nitě na těle stroje? U automatického odstřihu se nitě ustřihnou samy pěkně u látky? Jaký byste doporučili chapač (a proč)? A na co jinak bych se podle vás měla zaměřit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
14.7.20 20:07

@BB520

Mám šicí stroj Janome 60507. Docela dlouho jsem pátrala po nějakém robustním mechanickém šicím stroji, vhodném pro šití silných tkanin, džínoviny a zároveň je vhodným i pro elastické a jemné materiály. Nabízí 21 programů a automaticky šití knoflíkové dírky. Stroj je nejen kvalitní díky vnitřní kovové konstrukci, ale vynikající díky technologii rotačního chapače. Má silný motorek, tichý chod.
S ořezem nitě jsem spokojená. Navíc má ještě speciální výbavou 4 patek - patka pro aplikace, patka pro našívání korálků, patka pro našívání pásek a flitrů. Výhodou je také záruka 5 let. Jsem s ním hodně spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.11.20 23:42

Na džíny

Holky máte nějaká šicí stroj který prošije džíny nebo více vrstev látky? Cena kolem 4 tisíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4059
10.11.20 01:23

@Kracmari já má sice ladu, to je stroj bez extra pátek je cena 6000,– ale myslím zeby to asi měl zvladnout každý, každopádně já na džíny, montérky a více vrstev pevnější látky používám jehle na jeany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37060
18.2.21 11:47

Oživuji
doporučte konkrétní levnější značku šicího stroje pro začátečníka - primárně mi jde o to, aby to nebyl šmed, co se rozpadne úplně hned.
Plánuji šít záležitosti typu povlaky a zipy u kalhot - takže by neměl být úplně pomalý a slabý, ale nemusí mít ten owerlock (nebo jak se to píše) ani žádné extra funkce. Hlavně jednoduchá obsluha, žádné potíže při práci.

kdysi mi známá ukazovala stroj, který neměl dole takovou tu plastovou cívečku na spodní nit, ale nit se tam vkládala jen volně celá cívka do šuplíku - existuje to vůbec? to by se mi samozřejmě líbilo.

V Lidlu mají stroj asi za 2700 https://www.lidl-shop.cz/search?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat