Jaký typ třídy je lepší pro děti MŠ

Anonymní
29.4.21 17:43

Jaký typ třídy je lepší pro děti MŠ

Ahoj, vypukly u nás zápisy do školky a já přemýšlím do jaké školky dítě přihlásit. Máme možnost školky, kde jsou věkově homogenní třídy a nebo smíšené. Co je pro malé 3 leté děti lepší? Školky jsou u nás naplněné do plné kapacity a mají výjimku tedy ve třídě je až 28 dětí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2353
29.4.21 17:56

Vse ma sve vyhody i nevyhody. Zalezi i jake to dite je. Paklize je moznost, tak bych se rozhodovala podle jinych veci. Hlavne referenci jinych rodicu. Popripade velikosti skolky. Dopravni dostupnosti. Jake je okoli skolky/zahrada. Stejne nejvic zalezi na konkretni ucitelce a to se vetsinou nevi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1653
29.4.21 17:57

Mama mela smisenou tridu snad poslednich dvacet let, moc si to pochvalovala. Mne se to taky libilo, kazdej rok meli jiny besidky, projekty, vylety, velky deti pomahali malejm, rodice se s tema ucitelkama fakt znali a tak. Ten kolektiv mi prijde takovej prirozenejsi, ale asi to chce uci, ktery to bavi. Dcera ted chodi do skolky s homogennima tridama - je tu jen jedna, a kazdej rok ty uci jedou to samy. Nejmensi deti jedou na vylet lodi po prehrade, starsi trida do zoo, besidky jak vejce vejci… Ale tak to je mozna jen problem ty konkretni skolky :D Ja bych se rozhodovala i podle povesti a zkusenosti rodicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53835
29.4.21 18:02

Měla jsem všechny děti ve školce v místě bydliště, kde spolu od počátku vyrůstala třída a stejná třída spolu přešla do první třídy. Pokračovala spolu ve stejném složení ve škole.
U nás jsou třídy ve školce rozděleny na několik mladších a dvě třídy předškoláků. Po 17r. se to rozdělilo, když nastoupila nová ředitelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3464
29.4.21 18:04

Měla jsem děti ve smíšené třídě a byla jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11573
29.4.21 18:06

Klicova je osobnost ucitelky, podle toho bych vybirala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16460
29.4.21 18:12
@Anonymní píše:
Ahoj, vypukly u nás zápisy do školky a já přemýšlím do jaké školky dítě přihlásit. Máme možnost školky, kde jsou věkově homogenní třídy a nebo smíšené. Co je pro malé 3 leté děti lepší? Školky jsou u nás naplněné do plné kapacity a mají výjimku tedy ve třídě je až 28 dětí.

Měla jsem možnost srovnání, moje děti chodily rok do smíšené třídy (spolu) a poté do homogenních. Druhá varianta pro ně byla po všech stránkách daleko přínosnější a mnohem víc naplňovala pojem „předškolní VZDĚLÁVÁNÍ“… v tom směru je práce se stejně starými dětmi mnohem efektivnější.

Záleží na Tobě, co konkrétně od školky očekáváš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
29.4.21 18:20

Mamka pracuje ve smíšené a dle ní je to pro ty děti lepší. Ona, ale i kolegyně, tou prací žijí, dětem se fakt věnují.
Pro učitelky je smíšená třída těžší, právě proto, že se musí věnovat dětem na různé úrovni.
Syn chodil do homogenní a vadilo mi třeba, že měl fakt primitivní hračky. O besídce ani nemluvím, to byla zoufalost. Ty učitelky byly zastydlé, tu třídu měly vždy 1 rok, takže pořád stejně staré děti a každý rok s nimi dělaly to samé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19729
29.4.21 18:26

Za mne, smíšená třída je super, pokud je tam více učitelek. Ale pokud je to Česká klasika, 28 děti, ráno a na didaktickou činnost jedna uca, druhá přijde až na procházku a oběd, tak se o nějakém rozvoji a vzdělávání dětí nedá moc mluvit. Učitelka je rada, že obslouží triletaky, něco udělá s předškoláky a prostřední ctyřleté děti jdou dost bokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16460
29.4.21 18:30
@Cuddy píše:
Za mne, smíšená třída je super, pokud je tam více učitelek. Ale pokud je to Česká klasika, 28 děti, ráno a na didaktickou činnost jedna uca, druhá přijde až na procházku a oběd, tak se o nějakém rozvoji a vzdělávání dětí nedá moc mluvit. Učitelka je rada, že obslouží triletaky, něco udělá s předškoláky a prostřední ctyřleté děti jdou dost bokem.

Přesně tak. Ze smíšených tříd nejvíce profitují ty nejmladší děti, protože jsou těmi staršími přirozeně taženy nahoru - ale vzdělávání a nějaká hlubší práce s těmi staršími je úplně o ničem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 18:39

Já od školky očekávám nejvíc asi socializaci a interakci s dětmi. Vzdělávání budeme stejně praktikovat doma. Učitelky jsou v obou školkách klasické statické, hlavně žádná změna a nic navíc po mě nechtějte.

• Citovat
  • Nahlásit
1773
29.4.21 18:43

Ja mam dwti ve smíšené a že by se s nimi nepracovalo si Teda nemyslím. Mají ze školky spoustu znalosti a dovednosti, sourozenci jsou spolu, předškoláci pracuji víc než dost… za mě super. No i kdyby ne, tak tady jsou tak všechny školky, nemáme na vyber. Teď se stěhujeme, skolku měníme a taky jsou tu jen smíšené třídy a já jsem ráda. Jak tu někdo psal o kolektivu co jde spolu do školy, tak to je přece i ve smíšených třídách, jsou tam od 3 let, jen každý rok odejdou nějakou předškoláci a přibudou třileti, ale ti z jednoho rocniku spolu chodí cele tri roky. A do školy spolu vůbec jít nemusí, někdo se odstehuje, někdo přistěhuje, někdo bude z vedlejší školky,… syn teď nastoupí do první třídy do místa, kde nezná vůbec nikoho. A nepředpokládám, že by v té třídě byl sám, kdo nebude nikoho znát. Já jsem do školy šla jen se dvěma dětmi ze školky, syn od kamarádky se 3…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1826
29.4.21 18:48

U nás je smíšená pro 3 a 4 lete, v pěti letech jdou do homogenní predskolacke. To mi přišlo nejlepší, v té smíšené těch malých není 26,ale cca 13,protoze dalších 13 už chodilo loni a třeba i pomůžou… A ti velcí předškoláci se můžou věnovat věcem pro velké a učitelka má čas…

Pro malé bych chtěla smíšenou (velcí jim pomůžou, potáhnou je), pro velké homogenní, (aby byl čas na věci pro velké a nebylo to jen o pomáhání mladším), ale to dost dobře nejde, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10737
29.4.21 18:50

Já mám dítě ve smíšené třídě, ale jsou na 20-28 dětí 2 učitelé a jedna praktikantka. A musím říct, že jsem naprosto spokojená. Syn se od starších dětí učí spoustu věcí, úplně jinak začal komunikovat i s námi. Mamky starších dětí si zase pochvalují, že se naučí vycházet s menšími dětmi. Výhodu vidím i v tom, že když dítě dostane odklad, tak mu nebude líto, že stejně staré děti odchází, protože tam zase zůstanou o rok mladší, které zná. Náš prcek má 3,5 roku a kamarádí se skoropředškolákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53525
29.4.21 18:52

První dítě jsem měla ve smíšené a druhé bych ráda taky. Fakt teda je, že prvé bylo až do 7 let jedináček, takže jsem jako jednu z výhod brala právě tu interakci s různě starými dětmi. A učitelky byly moc fajn, doufám, že se mi povede umístit druhé dítě do téže třídy.
Taky záleží, jak to má která školka uspořádané. Někde v homogenních třídách nastoupí kolektiv spolu a po celé tři roky je se stejnou učitelkou ve stejné učebně. A jinde se jim učitelka i učebna co rok mění. Někde dokonce děti v průběhu let přehazují mezi třídami tak, aby je měli věkově srovnané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat