Dostanu se na zdravku?

27.4.21 16:54

Dostanu se na zdravku?

Dobrý den, chodím do 9. třídy a příští týden mám přijímačky. Podala jsem si přihlášku na střední zdravotnickou školu. (Obor praktická sestra) a na ekonomku.
Chci na tu praktickou sestru na tu ekonomku vůbec o tom rozhodla matka..
Průměr v 1.pololetí 8.třídy jsem měla průměr okolo 2,1 cca (matika 3, čeština 2, přírodopis 3,…) v 9.tříde jsem měla průměr 1,7-1,8 nějak tak (čeština 2, přírodopis 1, matika 3,..) Mám se šanci dostat nebo ne? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28638
27.4.21 16:55

Jak to máme vědět? Zálež přece na naplněnosti školy, na počtech přihlášených, na tom, kolik jich fakt projeví potom zájem opravdu nastoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
27.4.21 16:57

Tak to záleží na tom jak uděláš přijímačky. Známky jsou jen vedlejší část a máš je slušný. Jinak pokud by to nevyšlo, určitě podej odvolání, spousta lidí bude mít zdrávku jako vedlejší obor.

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6070
27.4.21 17:00

Na střední se většinou klesne s průměrem o stupeň až dva. Jestli máš z matiky už teď 3, tak počítej že na střední budeš mít vydrenou čtyřku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
27.4.21 17:05

@mackA159 mimo tema. Ale ja na uakladce z matiky sotva prolezla a az na stredni mi to dokazal nekdo poradne vysvetlit. A zrovna to nejtezsi co delalo problem ostatnim tak sem chapala perfektne. Na matice zalezi na ucitely. Ale to jen vsuvka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
27.4.21 17:11

Ty zakládáš diskusi o tom samém také každý den, průměr 2,1 není teda žádná sláva na střední školu, ale jestli se dostaneš, to ti tady nikdo neřekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5599
27.4.21 17:13
@Len123l píše:
@mackA159 mimo tema. Ale ja na uakladce z matiky sotva prolezla a az na stredni mi to dokazal nekdo poradne vysvetlit. A zrovna to nejtezsi co delalo problem ostatnim tak sem chapala perfektne. Na matice zalezi na ucitely. Ale to jen vsuvka

To jsi spíš výjimka. Většinou je to tak, jak píše @mackA159
Záleží, kolik bude uchazečů a jak moc budou dobří. Zase stoupla populační křivka, zájemců o maturitní obory je více než loni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
27.4.21 17:17

Záleží kolik bude uchazečů, jak uděláš přijímačky a jakou má ta škola prestiž. Nikdo ti tady neřekne jestli se 100% dostaneš nebo ne. Musíš zkusit a uvidíš. Hodně štěstí k přijímačkám :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7445
27.4.21 17:34

Letos je na zdrávkách dost převis. Šanci určitě máš, záleží, jak uděláš přijímačky. Nevím, na jakou školu se hlásíš, ale na školách, kam si dává přihlášky moje dcera, dostávaj děti body i za průměry na vysvědčení a za známky z češtiny, matiky, jazyka a přírodopisu.
Jinak trojka z příroďáku v osmičcce, kde se bere lidský tělo, nic moc teda. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 17:45
@PetraJ píše:
Letos je na zdrávkách dost převis. Šanci určitě máš, záleží, jak uděláš přijímačky. Nevím, na jakou školu se hlásíš, ale na školách, kam si dává přihlášky moje dcera, dostávaj děti body i za průměry na vysvědčení a za známky z češtiny, matiky, jazyka a přírodopisu.
Jinak trojka z příroďáku v osmičcce, kde se bere lidský tělo, nic moc teda. :D

To bylo v pololetí jsem to trochu poto* na konci roku mám 1

• Citovat
  • Nahlásit
6070
27.4.21 17:49
@truelly píše:
To jsi spíš výjimka. Většinou je to tak, jak píše @mackA159
Záleží, kolik bude uchazečů a jak moc budou dobří. Zase stoupla populační křivka, zájemců o maturitní obory je více než loni.

Ono je i jedno jestli se vlastně stimhle průměrem dostane. Důležité je jestli odmaturuje, ocemz pochybuju. Myslím že s trojkama je to na ucnak, ne na maturitní obor. A už vůbec ne zdravotnictvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4984
27.4.21 18:19
@mackA159 píše:
Na střední se většinou klesne s průměrem o stupeň až dva. Jestli máš z matiky už teď 3, tak počítej že na střední budeš mít vydrenou čtyřku.

Na zdrávce? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4984
27.4.21 18:20
@mackA159 píše:
Ono je i jedno jestli se vlastně stimhle průměrem dostane. Důležité je jestli odmaturuje, ocemz pochybuju. Myslím že s trojkama je to na ucnak, ne na maturitní obor. A už vůbec ne zdravotnictvi.

Chodí tam bohužel i s horším vysvědčením. A i odmaturují, alespoň většinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
27.4.21 18:22

No uvidis. Ja hloupa sem si ani nesnazila davt prihlasku kdysi. A ted toho lituju ze sem to ani nezkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21131
27.4.21 18:22

Záleží jak uděláš přijímačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu