Šikana ve škole

Anonymní
22.4.21 00:33

Sikana ve skole

Ted mi je 23 let udělal jsem Bc. a jsem 4 rokem na Vysoké škole, muj zivot ve zkratce - sikana od 1 tridy(kdyz jsem to rekl vychovny poradkyni, tak mi rekla tak se bran, ona sama byla sikanovana a rekla mi tohle), posmesky, mlaceni to stejny na stredni., chtel jsem cvicit, ale nemohl jsem, protoze kvuli stresu ze skoly jsem mel zdravotni problemy-bolest bricha atd. vyhejbal jsem se lidem, neresil sikanu, nechodil ven, byl jsem nerd u kompu a o prazdninach nevylezl z baraku. Ted jsem na Vysoky mam kamarady, holku, ale nedokazu se smirit s minulosti, ze jsem se nechodil ven, nic nedelal ( i kvuli sikane mel jsem zdravotni problemy), neresil sikanu. Ted mam sice dobrej zivot, ale pripadam si jak odpad kvuli minulosti :( Pisu sem, protoze jsou tady mamy, tak snad se to vasemu diteti nestame.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5452
22.4.21 00:44

Nějaká psychoterapie by mohla pomoci. A mě ještě zaujal ten konec… Jakože tva matka šikaně jen přihlížela a nic neudělala?

Každopádně účinné řešení šikany moc neexistuje. Například jsem zjistila, že i na naší výběrové jazykové škole se šikana mete pod koberec. Ať je šikanovaný žák, nebo učitel, vždy se to řeší dost divně a vždy se to obrací proti oběti. Pro mě otřesné zjištění… Takže jo, bránit se všemi dostupnými prostředky, pokud se jedná o podobné prostředí a není šance ho změnit. Tím ovšem neříkám šikanovat ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34276
22.4.21 05:54

Najdi si dobrého psychoterapeuta. Určitě Ti pomůže.

V dnešní době se školy snaží proti šikaně bojovat, i za pomocí poradenských pracovníků ve škole-metodik prevence, školní psycholog, pokud škola má. Výchovný poradce je spíš přes volbu povolání, zvlášť dřív to byl takový inventář školy v podobě učitele, ale ve skutečnosti nic moc nevyřesil. Škola by měla mít zpracovaný minimální preventivní program(i proti šikaně), lze požádat o pomoc středisko výchovné péče, které umí pracovat s celým kolektivem. Ale souhlas s tím, že šikana se vyskytuje a je velkým problémem, zvlášť v kolektivech, kde jsou inteligentní děti(gymply, vyberovky), je nesnadné ji odhalit.

A další poznatek, výchovná poradkyně ani žádný jiný pracovník by neměl vést pomoc tak, že začne popisovat vlastní zkušenost se šikanou. Pokud terapeut něco takového prožil a ta zkušenost ho dovedla k pomáhání druhým, měl by mít své vlastní zážitky zpracované. Dnes se na to hodně dbá. Jsou pravidelné semináře a možnost supervize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
22.4.21 06:07

Ja mam sikanu na ZS taky za sebou. Zacalo to snad ve treti tride? Duvodem, proc si vybrali mne bylo, ze jsem se dobre ucila. A casem se pridalo o to, ze nemam znackove obleceni a mobil. Vzdycky k nam propadl nejaky lump a situaci „vylepsil“. Resila to i PCR. No obdobi zakladky bylo nejhorsj obdobi meho zivota a ja mam nekdy pocit, ze mi „ukradli“ cast detstvi. Ja se o tom bala mluvit, tak doma ani nikdo nic nevedel. I kdyz mne meli za sprtku, ucila jsem se o to vic, protoze jsem vedela, ze nikdo jiny se na mnou vybranou SS (v te dobe vyberovou) nedostane. A taky nedostal. Takze SS a nasledne VS byly zas uzasne roky, kdy mne skola bavila a ja mela konecne pratele a duvod se do skoly tesit.

Ted mam dve deti a uprimne se desim toho, ze jim bude takhle nekdo ublizovat. Snazim se je vest k tomu, nikdy nikomu neublizovali a aby se nebaly se mnou o čemkoli mluvit a jestli na ne bude nekdy neco takoveho zkouset, budu se za ne tvrde bit. Nechci, aby se trapili, jak ja…

Takze chapu, jak se asi citis. Ja na zadnou terapii nikdy nesla. Citim to v sobe porad, akorat jsem tyto zle vzpominky pouzila k tomu, aby mne „posilily“ a posunuly dal. Ale bez lidi okolo to neslo. Ted uz manzel mne vyslechl a pomohl jit dal… Nemuzes zabrednout v minulosti (kor, kdyz byla takova zla) a znicit si tim i budoucnost. Najdi si nekoho - at uz osoba ktere veris, nebo odbornik, a dostan to ze sebe ven a prebij ty hnusne vzpominky temi dobrymi. Nikdy nezapomenes, ale zkus to taky vyuzit k tomu, aby te to posunulo dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
22.4.21 06:53

Taky mě ma ZŠ sikanovali. Doteď nevím a sama sebe nechápu, proč jsem to nikomu neřekla. Tedy ono se to tak nějak vědělo, ale nikdo s tím nic nedělal. Bylo to hrozny období, v podstatě celý druhy stupeň, nejhorší část mého života. Ale „posílilo“ mě to natolik, že na SŠ jsem byla naopak vůdce party, na VŠ ve středu dění studentského života, teď mám taky dobre kamarády, nenechám si nic líbit, postarám se sama o sebe. A taky mam obavy, aby to stejne nepotkali moje děti. Příští rok budu mít prvnaka, je to takové geniální ťuňťa, ideální člověk pro šikanu, no už teď se bojím, on si nechá líbit všechno neřeší to, ale doufám, že by mi aspoň něco řekl… no uvidíme. 6y se. neboj vyhledat psychologickou pomoc. Nejaci blbci ze základy přece nestojí za to, aby sis ničím zbytek života myšlenkama a vzpomínkama na ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 07:32

Strašně moc ti rozumím protože něco podobného jsem zažila na střední. U mě byl důvod ten že prostě se vědělo to že rodiče mají peníze a děti mi to dost dávali sežrat protože si mysleli že doma máme služebnictvo a spíme na zlatých postelích. Pak za to taky mohla jedna učitelka na chemii. Celá třída nechápala látku tak jsem za ní šla jestli by nebylo možné udělat nějaké doučování A ona protože to byla pěkná svině tak celé třídě dala písemku se slovy tak vy tomu nerozumíte? No tak to doporučuji abyste tomu urychleně rozumět začali. Lidi si mysleli že jsem to prostě udělala schválně abych potopila celou třídu přitom jsem se naopak snažila pomoct a doufala jsem že se udělá nějaké doučko a vysvětlí látka. Od té doby to se mnou šlo z kopce neměli mě rádi ani holky ani kluci a víceméně jsem čtyři roky na střední tak nějak přetrpěla Přitom jsem se nikdy na nikoho nepovyšoval a naopak jsem se snažila zapadnout ale pak jsem to teda vzdala asi ve třeťáku a už jsem na ty lidi kašlala A ani jsem se zapadnout nesnažila No jenže když to nešlo. Navíc já byla taková trochu jiná nechodila jsem na diskotéky Facebook Instagram a tak to mi nic neříkalo takže jsem byla celkem pochopitelné cíl. Ale ono se hodně říká že takový ty lidi co byli dřív šikanovaný tak z nich vyrostou o to silnější jedinci. Tak si říkám že na tom Třeba něco bude. U sebe to v něčem pozoruji. Jinak tobě Doporučuji nějakou psychoterapii a hlavně to v sobě nedus.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 09:56

Znam to, na zakladce asi sest let. Nejaky dva roky sem se to snazila nekomu rict ale kazdymu to bylo fuk. Resila sem to nekutecnym prejidanim. Na ucnaku posmesky ale to uz bylo v pohode. i kdyz sem si pripadala hloupa a hnusna a nevedela co ma muj zivot za smysl nejak sem proplouvala a s nikym se extra nebavila. Pak sem si nasla chlapa kterej hodne pil a stale sem si pripadala neschopná a porad tam byli myslenky na zs. Az Jednou se stalo jeste neco horsiho nez na zs. Najednou zs zmizela veskery vzpominky, lidi ktery potkam delam ze neznam.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 03:38
:(
  • Citovat
  • Nahlásit
3
5.5.21 20:28

Nejlepší je si uvědomit, že za to ty nemůžeš! Není to tebou, ale tím, kdo si tě vybral a vybíjel si na tobě tu zlost, kterou v sobě měl. Jestli máš teď dobrý život, užívej si to jak jen můžeš… jsme mladí(podobného věku) a vše je zatím před námi. :mavam:

Jinak to, že si byl celý svoje mládí u počítače si taky nevyčítej…někdo udělá školu ve 4O, někdo si najde manželku v 50 a někdo si začne užívat života a žít na plno až ve 30. Pokud je čas, nech to za sebou a začni si užívat to, co máš! :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat