Jaký typ úzkostí máte?

Anonymní
22.9.21 08:28

Jaký typ úzkostí máte?

Dobrý den, uvažuji o nasazení AD, protože můj život totálně ovládly strachy ze zdravotních potíží, které se na mě opravdu negativně podepisují (viz vysoky TK, sex. život nanic, neustálé strachy o život atd). Už s nimi nějak nedokážu bojovat sama bohuzel. ☹️ Není den kdy bych měla klid. ☹️ A chci se vás zeptat, jakými druhý úzkostí nebo strachu trpíte vy, kteří berete AD a zda vám léky pomáhají… Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.9.21 13:35

Zdravím, zrovna jsem v noci dočítala knihu od Viktora Frankla (rozšířenou verzi), doporučuji přečíst, protože vesměs zodpověděl, co je původcem našich moderních úzkostí a jak s nimi pracovat, co brát nepomůžu, já trpěla úzkostmi roky, sem tam je utlumila léky typu neurol, ale bylo to vždy horší, teď už se sama k sobě chovám jinak a úzkosti nemám (v překladu úzkosti jsme si udělala přehnaným tlakem sebe na sebe), anonymní, kvůli zdr. stavu, ať se daří

• Citovat
  • Nahlásit
3806
22.9.21 13:40
@Anonymní píše:
Zdravím, zrovna jsem v noci dočítala knihu od Viktora Frankla (rozšířenou verzi), doporučuji přečíst, protože vesměs zodpověděl, co je původcem našich moderních úzkostí a jak s nimi pracovat, co brát nepomůžu, já trpěla úzkostmi roky, sem tam je utlumila léky typu neurol, ale bylo to vždy horší, teď už se sama k sobě chovám jinak a úzkosti nemám (v překladu úzkosti jsme si udělala přehnaným tlakem sebe na sebe), anonymní, kvůli zdr. stavu, ať se daří

Prosím specifikovala bys tu knížku? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4179
22.9.21 16:30
@Anonymní píše:
Zdravím, zrovna jsem v noci dočítala knihu od Viktora Frankla (rozšířenou verzi), doporučuji přečíst, protože vesměs zodpověděl, co je původcem našich moderních úzkostí a jak s nimi pracovat, co brát nepomůžu, já trpěla úzkostmi roky, sem tam je utlumila léky typu neurol, ale bylo to vždy horší, teď už se sama k sobě chovám jinak a úzkosti nemám (v překladu úzkosti jsme si udělala přehnaným tlakem sebe na sebe), anonymní, kvůli zdr. stavu, ať se daří

Ahoj, ja od Frankla četla A přesto říci životu ano. To taky doporučuji. On byl zakladatel psychoterapeutickeho směru logoterapie, který mi po vyzkoušení více terapii nejvíce sedl. Jinak úzkosti mám 14 let, přidružené k poruše osobnosti a psychoze. Snažím se s nimi bojovat, ale někdy mi to moc nejde. Každopádně držím palce a doporučuji terapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 18:13

Já mám něco podobnýho. Rozjelo se mi to potom, co mojí mamce byla diagnostikována nevyléčitelná nemoc. Roky utrpení, doktoři moc nepomáhali, každou noc jsem přemejslela, jakou nasadit bylinku, jakýho zkusit léčitele…to byl pro mě spouštěč. Každou nemoc teď vidím úplně katastrofálně, mam z toho fobií, vždy vidím tu nejhorší diagnózu, googluju, je z toho kolotoč. Beru Zoloft, je to lepší…možná i KBT by pomohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 21:47
@Anonymní píše:
Já mám něco podobnýho. Rozjelo se mi to potom, co mojí mamce byla diagnostikována nevyléčitelná nemoc. Roky utrpení, doktoři moc nepomáhali, každou noc jsem přemejslela, jakou nasadit bylinku, jakýho zkusit léčitele…to byl pro mě spouštěč. Každou nemoc teď vidím úplně katastrofálně, mam z toho fobií, vždy vidím tu nejhorší diagnózu, googluju, je z toho kolotoč. Beru Zoloft, je to lepší…možná i KBT by pomohlo.

A jak přesně se tvoje uzkosti prosím projevují?

• Citovat
  • Nahlásit
73
22.9.21 22:03

Ahoj, já už mám úzkosti několik let a to jsem celkem mladý člověk :D Postupně se mi stavy zhoršovaly ale vždy to byl takový divný tlak na hrudi, dušnost, třes, někdy také motání hlavy, zimnice nebo nevolnost. Jako sos prášek mi pomáhá lexaurin, brala jsem skoro rok AD ale pak vysadila a teď se mi stavy zase vrátily…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 22:37

Lecila jsem se s uzkostnou poruchou.
Když to shrnu, léky ti jen dají čas, aby ses s úzkostmi vypořádala sama.
Brala jsem 1,5 roku AD (Triticco, pak Brintellix), ale hlavní byla změna, kterou jsem udělala se svým životem - přestala jsem kouřit, skoro nepiju, pravidelně spím a jim, začala jsem běhat a chodím na rehabilitace se zady. Myslím na sebe a dopravam si radosti (například saunu a čokoládu) a nepřemýšlím negativne. Taky už vím, že nemusí být všechno a hned a nemusím to udělat já.
To asi po mně moje tělo a hlava chtěli, když na mě úzkosti seslali.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 05:49

Mám to samé, letos mi zemřel sourozenec a od té doby mám úzkosti, zvažuji také nasazení AD. Mám brnění, bušení srdce, pocit těžkých lýtek, vnitřní třes… A katastrofické scénáře…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 16:48

Ahoj, to same. Začalo to někdy v červnu, v noci se probudím a zrychlený dech..no nic, pytlík a dýchám. Vyšetření na krev, vse ok. A pak zase najednou tep přes 160 z relativního klidu, normálně mám bradychardii :roll: A postupně se přidávali další epizody a strachy, obavy, třes, zadýcháváni..no nic, psychiatr a už pár dní mám AD. Ale můj psychický stav se zhoršil, fyzicky možná trochu lepší. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
4
27.9.21 21:55

Já měl strašný stavy před kolonoskopii, proste jsem byl přesvědčen ze mám rakovinu.Ale výsledek byl OK Pak přišlo období koronaviru a já musel k doktoru.To co jsem zažíval bylo peklo hlavně v noci ataka za atakou Přišly problémy s močením, zazíváním atd. Teď je to půl roku co beru A. D a je to lepší i když Cipralex mi moc nesedí Teď beru teda bez vědomi dr jen 5mg protože mi po něm mimo jiné píska v usich A na noc mám Trittiko Nejraději bych to vše vysadil člověk není sám sebou ale před půl rokem mě to zachránilo Teď chci vyhledat psychoterapeuta snad poradí jak zvládat to věčné napětí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 10:06

Take jsem měla jednu dobu hrozné úzkosti. Bylo to že všeho toho shonu dnešní doby (hodně třeba z dojíždění do práce a samotné prace). Určitě bych se teď už spíš snažila hledat příčinu. Ideálně si jet někam vyčistit hlavu do prirody, třeba nějakou tůru( aby se člověk na to mohl podívat s odstupem). Snažit se poznat sám sebe(co mi dělá dobře a co naopak špatně). Nestykat se s lidmi, se kterými nám není dobře, myslet víc na sebe a nepodléhat tlaku okolí..

• Citovat
  • Nahlásit
4
29.9.21 18:02

No ono když to člověka přepadne jen tak se ho to nepustí Já teď žiju klidný život takže bych měl byt v pohodě. V hlavě se mi ale vytváří napětí strach různé příběhy co když. Stále něco řeším a jsou to hlouposti :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
21.10.21 13:32

Ahoj :mavam: :mavam:, také se s Vámi chci podělit o zkušenost s úzkostí, resp. s „mým“ typem. Už rok trpím úzkostí z nemocí, rozjela to nejspíš smrt blízké osoby v mladém věku a od té doby chodím po doktorech. Vždy chvíle klidu a pak tomu zase propadnu, že mám určitě nějakou vážnou nemoc. :zed: Nyní už docházím i na psychoterapie 4 měsíce a příští týden jsem objednaná na psychiatrii. Je až k nevíře, jak mi prostě hlava nepustí to, že jde opravdu o úzkosti a ne žádnou jinou nemoc. Taky vás tyto stavy tak zmáhají? Je tu někdo, s kým bych si mohla popřípadě vyměnit nějaké zkušenosti, rady a ujištění :D :D Mám za sebou dost lékařských vyšetření, krevních testů a pořád se kupí nějaké obtíže, úzkosti, strachy a ataky. Hodně se snažím s tím pracovat a psychoterapie jsou teda perfektní, ale myslím, že bez pomoci psychiatra už to nejspíš nepůjde. Vždy jsem byla úzkostná a měla na sebe velké nároky a snažila se být pro všechny ten perfektní silák. Ale teď už nechci, mám dvě děti, které mě potřebují a chtěla bych nyní udělat vše pro to, abych začla opět fungovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7640
21.10.21 13:54

@Thea84 Zrovna dnes jsem do jednoho krátkého textu psal o tom, jak těžké je někdy vžít se do pocitů a prožitků člověka, který něco podobného prožívá a jak často se vlastně potká s naprostým nepochopením. Jakto, že na to musíš myslet, to je přeci blbost, tak na to nemysli… apod.
Dobré je, že to řešíš. Když se v myšlenkách vrátíš do doby, kdy to propuklo - máš to svázané s nějakým uvědoměním v návaznosti na smrt toho blízkého? Že nás nemoc může potkat všechny, že všichni umřeme, a že to období umírání je zpravidla nehezké? Nebo to vzniklo bez nějakých takových zjevných myšlenek, pouze přišel ten všeovládající strach?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat