Jané Slalom Formula Matrix - 2009

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mufka
Povídálka 40 příspěvků 24.06.09 14:30
Jané Slalom Formula Matrix - 2009

Ahojky, nemate prosim nektera zkusenosti s kocarkem Jané Slalom Formula Matrix - 2009? V cem je treba lepsi nez predchozi verze Jane slalom. Me u te stare verze vadi, ze je rukojet dost nizko a jelikoz je manzel dost vysoky, tak tento typ jsme zamitli. Je to sice nova kolekce, ale moozna uz ho nektera ma :wink: Dekuji.

Reakce:
zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 24.06.09 14:53

měla jsem kolekci 2007 a teď mám 2009.Změna je v použitých materiálech, střihu stříšky. Neměla by padat ta zadní brzda prý.
Rukojeť je ale stále stejná…

formula Matrix je sporťák Slalom s korbou a autosedačkou v jednom - Matrix. Vyšla špatně v testech, do ní bych nešla.Raději autosedačku a korbu zvlášť… celkem bych ale neřekla, že by se něco změnilo ;-)
Kdyby tě něco ještě zajímalo, tak se ptej ;-)

pokud ti ale nevyhovovala výška rukojeti, tak to se nezměnilo ;-)

mufka
Povídálka 40 příspěvků 24.06.09 15:52

Diky za info.. spatne v testech vysla ta autosedacka? Takze ty nemas trojkombinaci? A muzu se zeptat, jakou mas korbicku a autosedacku? Diky moc :wink:

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 24.06.09 15:55

Mufi: Špatně vyšel ten Matrix jenom… myslím 2007 nebo tak, ale i do 2009 bych nešla -raději korbičku a autosedačku. Mám korbičku Jané a autosedačku Concord Ion 2009, Concord je sesterská firma Jané a korbičky i autosedačky pasují na podvozky obou - lze kombinovat. Ion je prostornější než autosedačka Jané Strata a je podle testů taktéž bezpečná ;-)

jinak mám barvu UTOPIA sporťák, LAGOON korba a autosedačka Concord Ion barva POLAR , vše kolekce 2009

PetraKu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.11 19:26
Jané x XLander ?

Ahoj holky, teprvese začínám nořit do problematiky kočárků. Původně jsem myslela, že mám jasno, že půjdu do XLandera…ale když čtu diskuze, tak v nich zjišťuju, že má relativně malou korbu. Druhá varianta je Jané slalom, kde se ale zase trochu bojím tříkolky. Můžete mi někdo, kdo tyto kočárky máte napsat opravdové vnitřní rozměry korbičky? Na netu u výrobce je velký rozdíl, XLander 85×46×29 a Jané 101!!x61×51. Zdá se mi to jako diametrálně odlišné. Nevím,zda jeden neměří vnitřní a druhý vější rozměr. Díky všem

PetraKu
Nováček 4 příspěvky 05.02.11 19:50

aha, tak jsem si sama částečně odpověděla - Xlander udává rozměry korbičky (stále nevím,zda vnitřní nebo vnější), zatím co u Jané jsem narazila na rozměry složeného a rozloženého podvozku. No, viditelně se msím jěště odně učit.
Ale ty vnitřní rozměry by mi holky pomohly.
 Díky

he.nax
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.11 20:40

Zejtra Ti sem hodím rozměry vaničky 2010. Sice si dělám do vlastního hnízda, protože pomlouváním Jane snižuji jeho hodnotu až ho budu chtít prodat, ale jsem zklamaná. Oceňuji, že je lehounký (jezdím hodně autem), oceňuji zádržný systém vany (miminko je upoutáno tříbodově ve vaničce plus celá vana se poutá k bezpečnostním pásům), jinak je bezvadně hluboká a z plastu, takže ochrání. To se ovšem nedá říct o boudičce. Je to jen látka natažená na rukojeti, prý je ale neprodyšná. Snad jo, nemám pocit, že by mi na miminko foukalo. Máme 5 měsíců, jsme drobeček (63cm/něco přes 7 kg), je teprve únor, ale moc rezervy už tam nemáme :roll: . Co mě hrozně zklamalo je upínání autosedačky do auta bez izofixu (za ten chtějí téměř dalších 5000.-) a se sporťákem zatím nevím, máme 5 měsíců. Ale už teď jsem sousedce poměřila sedačku z Jane tuším 2008 cca 24 cm a nám jsem naměřila se zavřenýma očima 20 cm. Máme drobečka, ale i tak jsem zvědava na příští zimu, kdy nám bude rok a čtvrt, jak se napasujeme i s fusakem :-/ .Ostatní značky jsem před koupí moc nezkoumala, vaničky mi přišly dokonce menší a plytší. Obávám se, že problém bude s tím sporťákem, že bude úzký. Mít jen trochu větší bejby, tak asi kupujeme něco na doježdění zimy.

Nemáte někdo šířky sedaček zhruba ve výši 25 cm ? Docela by mě to zajímalo. Pokukuji teď třeba po Teutonce a tak …

PS : jo a košík není z největších a velice špatně se do něj leze. Na nákupy jezdím spíše autem, ale někdy při procházce zajdu na chleba a nějaké základní potraviny a dostat tam třeba půlku chleba … :evil:

PetraKu píše:
aha, tak jsem si sama částečně odpověděla - Xlander udává rozměry korbičky (stále nevím,zda vnitřní nebo vnější), zatím co u Jané jsem narazila na rozměry složeného a rozloženého podvozku. No, viditelně se msím jěště odně učit.
Ale ty vnitřní rozměry by mi holky pomohly.
Díky
PetraKu
Nováček 4 příspěvky 06.02.11 16:41

Já jsem tady v různých diskuzích narazila na většinový názor, že podvozek by si holky kupovaly nový, a korbu z roku 2009 nebo 2008. Prý byla větší, a v r 2008 měla delší stříšku. Prostě kombinace.

Taky jsme oba dost vysocí, 175 a 185, a když k tomu přidám výšku pohorek, nebo nedej bože kolečkových bruslí!! NEní mi moc dobře, a kor teď během chřipek se mi nechce vyrazit do obchodů osobně, ale stejně mě to asi nemine, a s metrem! Tak budu vděčná za všechny míry, které mikdo pošle.

he.nax
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.11 17:47

Takže dno vany Jane Transporter 2010 má míry 72×30 cm. My jsme narození koncem srpna, jsme drobnější a už mám obavu z konce zimy. Na druhou stranu je hodně hluboká. K podvozku mimo ten košík nemám taky nic, naopak si manžel chválí konstrukci do písmene C, protože jak jde, tak do ní nekope.

PetraKu píše:
Já jsem tady v různých diskuzích narazila na většinový názor, že podvozek by si holky kupovaly nový, a korbu z roku 2009 nebo 2008. Prý byla větší, a v r 2008 měla delší stříšku. Prostě kombinace.Taky jsme oba dost vysocí, 175 a 185, a když k tomu přidám výšku pohorek, nebo nedej bože kolečkových bruslí!! NEní mi moc dobře, a kor teď během chřipek se mi nechce vyrazit do obchodů osobně, ale stejně mě to asi nemine, a s metrem! Tak budu vděčná za všechny míry, které mikdo pošle.
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >