Jdeme k soudu, poraďte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 21:05
Jdeme k soudu, poraďte prosím

Ahoj holky, omlouvám se za anonym. Prosím ty, které máte zkušenost. Jdeme k soudu, ohledně alimentů a styk dítěte s otcem. A moje otázka zní. V době, kdy jsem podávala návrh, tak jsem měla nízký plat, nyní se má situace zlepšila a mě zajímá, bude soud přihlížet i předchozímu nízkému platu nebo bude brát v potaz současný plat, který je vyšší než ten, který jsem uvedla do papíru k soudu? Zatím máme styk dohodou, která ale bohužel vůbec nefunguje. Je šance upravit styk tak, že otec bude dítě vídat 1× za 14 dní a jeden den v týdnu? Prckovi jsou tři roky. Myslím, že nebude souhlasit, protože styk probíhá jen podle jeho času. Nebo soud upraví jinak? Moc děkuji za rady :hug:

Reakce:
lampicka11
Závislačka 3429 příspěvků 5 inzerátů 20.08.18 21:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky, omlouvám se za anonym. Prosím ty, které máte zkušenost. Jdeme k soudu, ohledně alimentů a styk dítěte s otcem. A moje otázka zní. V době, kdy jsem podávala návrh, tak jsem měla nízký plat, nyní se má situace zlepšila a mě zajímá, bude soud přihlížet i předchozímu nízkému platu nebo bude brát v potaz současný plat, který je vyšší než ten, který jsem uvedla do papíru k soudu? Zatím máme styk dohodou, která ale bohužel vůbec nefunguje. Je šance upravit styk tak, že otec bude dítě vídat 1× za 14 dní a jeden den v týdnu? Prckovi jsou tři roky. Myslím, že nebude souhlasit, protože styk probíhá jen podle jeho času. Nebo soud upraví jinak? Moc děkuji za rady :hug:

U nás to bylo tak že u otce dítěte si vyjeli výpis z banky a říkali kolik platí na první dceru. Odvíjí se vše od současného platu který si soud může samozřejmě zjistit… 3roky zpět stará zkusenost

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 20.08.18 21:41

Rozumím tomu dobře, že chcete aby vám ótec vašeho dítěte platil víc, než by vám ze zákona mělo připadnout a ještě mu chcete omezit styk s dítětem?

Tak doufejme že má příčetného právníka.

A vy se začněte chovat férově, nebo dost významně poškodíte psychiku vašeho dítěte.

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 20.08.18 21:53

@Ou To jste si něco domyslel, co vůbec tak být nemusí.
Jinak si přečtěte pozorně, že otec si dítě bere jen když má on čas, takže paní píše, že se mu asi nebude líbit, když mu soud určí, kdy bude dítě dostávat. O omezování styku tam nic nečtu.
Myslím si osobně, že pokud je to normální táta a má se synem normální zdravý vztah, tak by měl dítě vidět častěji než 1× za 14dní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 21:55
@Ou píše:
Rozumím tomu dobře, že chcete aby vám ótec vašeho dítěte platil víc, než by vám ze zákona mělo připadnout a ještě mu chcete omezit styk s dítětem?

A vy se začněte chovat férově, nebo dost významně poškodíte psychiku vašeho dítěte.

Bohuzel to chapes uplne spatne, tak si prosim ponech nepatricne komentare.
:roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 21:57
@quinsley píše:
@Ou To jste si něco domyslel, co vůbec tak být nemusí.
Jinak si přečtěte pozorně, že otec si dítě bere jen když má on čas, takže paní píše, že se mu asi nebude líbit, když mu soud určí, kdy bude dítě dostávat. O omezování styku tam nic nečtu.
Myslím si osobně, že pokud je to normální táta a má se synem normální zdravý vztah, tak by měl dítě vidět častěji než 1× za 14dní.
:potlesk: ano, presne napsano.
Beckyttine5
Kecalka 312 příspěvků 20.08.18 22:01
@Ou píše:

Nevim, asi neumím číst…ale nikde nevidím, ale by zakladatelka chtěla zvýšit výživné a omezit styk… jeden den v týdnu a dva víkendy v měsíci jsou podle mě pro malé ditě v pohodě..

sianka
Kecalka 175 příspěvků 20.08.18 22:04

U nás chtěl soud doložit výdělky za posledních 6 měsíců a všímal si průměrného platu v tomto období. (také jsem měla poslední dva měsíce tohoto období vyšší plat a také vyšší než v době podání návrhu - takto to nepitvali, i když se to z toho vyčíst dalo, tak zmiňovali tu průměrnou částku)
Chtěli to doložit přímo od zaměstnavatele.
Ale my jsme se na všem dohodli, takže možná by to bylo jiné, kdyby jsme se nějak dohadovali o každou korunu.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1949 příspěvků 20.08.18 22:05

No ale i když bude mít určený styk, tak dítě si vyzvednout nemusí, bude mít jen právo, ne povinnost, takže si ho stejně může vyzvedávat podle sebe a ty budeš mít povinnost dítě připravit a hezky s ním o tom promluvit. V našem případě si soud nechal doložit příjmy 3 roky zpětně, ale zohlednil nejvíc příjmy současné, obzvlášť pokud příjmy vzrostly. Podrobně se zjišťovalo na soudním jednání, je to povinnost to uvést vše pravdivě. Švagr nesdělil podstatné skutečnosti a výživné se z toho důvodu vyměřovalo znovu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >