Je těžké naučit se korejsky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
28.12.21 19:31

Je těžké naučit se korejsky?

Ahoj, zajímalo by mě, jestli je těžké naučit se korejsky. Je mi jasné, že když se jedná o úplně jinou jazykovou rodinu, nebude to, jako když se někdo učí anglicky. Spíš mám na mysli, jestli je těžká gramatika, výslovnost, apod.
Máte někdo s korejštinou osobní zkušenost? A kde jste se korejsky popřípadě naučili (jestli sami, na jazykovce,..?)
Popřípadě budu ráda za jakékoli tipy, jak s korejštinou začít :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
349
28.12.21 20:17

Učím se sama, asi půl roku a jsem spokojená, ale není to můj první asijský jazyk. Gramatika je přehledná, celkově je to hodně logický jazyk. Písmo je skvost, to máš v hlavě za půl hodiny, a pevně ovládnuté za týden. Trošku obtížnější je výslovnost (ale lehčí než u čínštiny a o parník lehčí než u vietnamštiny), ale dá se naposlouchat (seriály, talk show, YouTube). Hodí se pasivní znalost čínštiny, jednak se pak líp učí slovní zásoba (část slovní zásoby je podobná), jednak se s těmi znaky člověk leckde setká, i když bych to neoznačila za nezbytnost - v zásadě člověk na běžné porozumění plně vystačí s hangulem. Co vím z okolí, tak hodně lidí si chválilo kurzy Sejong institutu, taky znám několik koreanistů a všichni spokojení. Dneska se myslím dá všechno naučit z YouTube, spíš je to o vůli a dostatku času. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
28.12.21 20:22

Jo, a čím jsem začala: stáhla já si Integrated Korean, nějakou písanku a hodně jsem sledovala IG, kde jsou různé minikurzy, třeba na slovní zásobu. Plus teda ty seriály kvůli intonaci (vzhledem k množství produkce si tam každý najde oblíbený žánr :lol:).

A na co bacha: na nosovky, lidem s problémy s nosovkami bych korejštinu nedoporučovala. Třeba francouzština/portugalština je proti tomu procházka růžovým sadem. ;) Trochu přeháním, ale půlka slabik se vyslovuje jakoby s ucpaným nosem, a to každý jen tak nedá. Srozumitelnosti to úplně nevadí, ale Korejce to prý tahá za uši.

Taky záleží odkud jsi - třeba v Praze není problém na Korejce narazit a skamarádit se, to taky pomáhá, předpokladám, že jich bude dost i na Ostravsku/Olomoucku, nebo tam kde mají ty firmy.

Příspěvek upraven 28.12.21 v 20:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4995
28.12.21 20:24

Zkušenost nemám žádnou, ale tak z doslechu si myslím, že to bude snazší, než čínština nebo japonština, protože má slabičné písmo. Kamarád žil rok v Soulu a něco zvládnul pochytit a naučit se. Ale nevím, jakou roli tam hraje třeba to, jakým tónem se něco vysloví (v čínštině velkou), což je pro Evropana dost neintuitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
28.12.21 23:38

Zkusila bych sledovat k-drama i tím se můžeš časem naučit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu