Je to aft?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
verrda
Závislačka 3791 příspěvků 06.10.14 07:43
Je to aft?

Dobrý den maminky, máte některá zkušenost s něčím takovým? Dcera 21 měsíců už 4 den špatně spí, před dvěma dny se jí udělalo na špičce jazyku toto, nevím, je to aft? Teploty momentálně nemá (měla horečky 2 dny, cca před měsícem, zřejmě to nesouvisí), dnes trošku rýma. špatně jí, ale pije… Mažu fialkou, Calgelem, ale zatím nic moc nepomáhá, včera mi probrečela celý den, už nevím, jak pomoct. K dr. se mi zatím nechce, skoro neotevře pusu, tak nevím, co by bylo tam. Navíc je tam plná čekárna nemocných dětí a moc se mi ji tam nechce tahat… Dávám sirup s vit. B + rozpustné céčko.

Reakce:
Tardulka
Závislačka 3624 příspěvků 06.10.14 07:52

Tak to já už bych hnala k doktorovi. Musí ji to desne bolet chudinku. Nebo alespoň zavolat když se ji ti tam nechce brát. Aft na jazyku moc nepoznam, ale manžel na ne hoooodne trpí na dasnich, no snad všude v ústech a vždy trpí jak zvíře. Pomáhá mu na to Cordosil ustni desinfekce a Tea tree olej. Ovšem nevím jestli to může takto male dítě.

zdenka_v
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 08:02

Zkus ústní vodu Aloclair na afty. A Bcomlex.
Dceři to pomohlo.
Takový aft musí moc bolet, děti pak nejí…

verrda
Závislačka 3791 příspěvků 06.10.14 08:05

Ja porad zvazuju, vetsinou me doktorka nikdy nic kloudneho neporadila a trcet v cekarne 2 hodiny, aby mi pak pnapsala fialku, ale taky se bojim… Pujdu ale, doufam, ze je to fakt jen aft!

verrda
Závislačka 3791 příspěvků 06.10.14 08:11

A ustni vodou pomazat? To si dost dobre nedokazu predstavit, to vyplachovani…

zdenka_v
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 08:36

Voda je od 3 let, ale jen kvůli tomu vyplachovani. Můžou i mladší. Pak je taky Aloclair gel. Kombinace obojího je ideální.
Tak bych to asi potřela.
Tohle totiž není palivé, narozdíl od jiných.
Dceři to zabralo, druhý den už to bylo výrazně lepší a za 2 dny pryč.

zdenka_v
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 08:40

http://m.lekarna.cz/aloclair-gel/
Je to i na jiné „defekty“ v puse, tak by to snad mělo zabrat.

zdenka_v
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 08:41

Jinak s afty, jak jsem zjistila za zkušenosti s dcerou, se chodí spíš k zubaři.

Margott
Ukecaná baba ;) 2027 příspěvků 06.10.14 08:48

Jako aft mi to nepřipadá. Když mám oslabenou imunitu, dělají se mi i na jazyku. Nejdřív vypadá jako bílý pupínek, pak praskne a je z toho „kráter.“ Nikdy ne rozlezlý flek. :think:

V lékárně prodávají na afty vatové tyčinky namočené v roztoku. Bývají tři v balení a jedno stojí tuším kolem 16,–

Co to zkusit ukázat v lékárně, když ji nechceš brát k doktorce?

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 47072 příspěvků 06.10.14 08:52

Tak velky aft jsem teda jeste nikdy nevidela 8o to ji musi silene bolet, treba ji na to napise nejakou znecitlivujici masticku

hofka
Neúnavná pisatelka 15044 příspěvků 06.10.14 09:04

Když měla holka afty-měla tedy i s horečkami, doporučila ji doktorka kapky Kaloba (přírodní).. v návodu tedy není nic o aftech, ale co jsem různě hledala, používá se to na ně opravdu.

verrda
Závislačka 3791 příspěvků 06.10.14 10:33

Holky děkuji, byly jsme u dr., fakt jsem tam nemusela chodit, za to čekání mi to fakt stálo! Je to něco jako aft, nebo podobného mi bylo řečeno… natírat tím, co se dá koupit v lékárně. Hotovo :-D

Takže jsem koupila Neocide gel, prý nepálí, tak snad jí to zabere…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >