Jeseníky, Dolní Morava

28414
26.1.09 21:48

Jeseníky, Dolní Morava

Ahoj, chtěla bych nějaké informace o tomhle ski areálu (Sněžník). V sobotu tam parta lidí s dětma jedeme. Hlavně mě zajímá, zda je tam lyžařská škola i pro děti, a jak jste tam byli spokojení :wink:
Teda doufám, že tam někdo byl :lol: Něco na netu už jsem nastudovala, ale tohle tam zrovna nebylo. Jsem strašně natěšená :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.1.09 23:40

Ahoj, na Dolní Moravě jsme byli loni a byla jsem nadšená. Odkaz na lyžařskou školu i půjčovnu (v jednom) se všemi informacemi: http://www.skielefant.cz/. Učí po skupinách, po dvojicích, individuál, záleží na domluvě, instruktoři byli bezva. Děti mají svoji část sjezdovky oddělenou takovým plotkem s vlastním vlekem (lano). Jo a přímo pod sjezdovku jezdí autobus, autem tam můžou jen hoteloví hosté, jinak je tam zákaz vjezdu a parkoviště je dole pod docela dlouhým kopcem. Ale místní nám poradili, ať vyjedeme nahoru, vy:,–(íme děti a jeden dospělý se holt s autem vrátí dolů, že prý se tot ak toleruje, tak jsme to tak dělali a asi nejen my a fungovalo to. Jinak v Dolní Moravě jsou kromě hlavních sjezdovek A a B ski Sněžník ještě další dvě sjezdovky - jedna vlevo od silnice Větrný vrch (http://www.dolnimorava.cz/lyzovani1.php) a druhá vpravo od silnice, budete je míjet cestou na Sněžník. My lyžovali kromě Sněžníku i na té vpravo, je tam i pobočka Ski Elefant, jeden den jsme si půjčili lyže nahoře na Sněžníku a vrátili je druhý den po lyžování „dole“ na té sjezdovce vpravo od silnice … prostě všechno bez chyb :-) Tak ať se Vám tam líbí! Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.1.09 08:47

Ahoj, jezdím na Dolní Moravu už zhruba 25 let :wink: a jedu taky tuto sobotu. Za posledních zhruba 5 let přímo pod svahem vyrostlo hodně penzionů, takže i stravování je tam teď už hodně v pohodě. Vloni jsme dceři (tenkrát 2,5) půjčovaly lyž. výbavu a pokud jsem měla možnost vypozorovat, tak fungování lyžařské školičky a přístup instrukorů se mi moc líbil. Jinak vlek - lano fungoval i pro ostatní navštěvníky a ohraničený prostor se mi zdá docela velký.

Ale ráda bych se někoho zeptala, zda je možnost vozit dítě na vleku poma nebo laitner na noze. Dcera jezdí docela obstojně, ale samotnou na vlek bych měla docela strach ji pustit.

Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
1367
21.2.16 19:40

Zdravím všechny :kytka:. V létě pojedeme do Dolní Moravy s dětmi na tři noci, budeme ubytovaní v místním penzionku a chceme na večeře docházet jinam, když budeme přes den brouzdat po okolí. Chtěla bych se zeptat, kde se dá s dvěma dětmi (8 let a 3 roky) kvalitně povečeřet v Dolní Moravě? Uvažovala jsem nad hotelem Vista, Vyhlídka, bufetové luxusní večeře, zahrádka, ale nevíme, zda tam můžeme docházet, když tam nejsme ubytovanými hosty. 4 večeře v roce si chci užít bez vaření a chystání, umývání všeho kolem. Chceme v klidu posedět, kvalitně se najíst (myslím hodně, ne zase megaluxusně - kde je hrc prc na talíři zaypané rukolou). Děkuji za tipy. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8777
21.2.16 19:52

@Voltiček Podle webovek hotelu Vista bych si myslela, že ta restaurace Vyhlídka bude jen pro ubytované :nevim: Ale zkus tam zavolat, na recepci Ti to řeknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1488
25.5.16 10:49

@Voltiček stravování jsem zjišťovala teď, protože se tam taky chystáme, snídaně i večeře i pro neubytované dělají v hotelu Prometheus i v hotelu Morava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
25.5.16 17:49

@lucik2011 :kytka: Děkuji, využijeme :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1488
25.5.16 17:53

@Voltiček kdy se tam chystáte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
31.5.16 07:42

@lucik2011 začátek srpna :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1488
31.5.16 08:24

@Voltiček my tam byli tento víkend a na snídaně jsme chodili do hotelu Morava, záleží kde budete ubytovaní, jinak restaurací na oběd je tam dost, stejně tak atrakcí pro děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
1.6.16 07:57

@lucik2011 Penzion Jiřinka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu