Jít do rekonstrukce bytu s malými dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

strummer02
Kecalka 107 příspěvků 25.12.17 08:41
Jít do rekonstrukce bytu s malými dětmi?

Ahoj maminky, jdu si pro radu. Možná jste některá řešila něco podobného.
Kupujeme byt 3+1 v paneláku před komplet rekonstrukcí. Máme 2 kluky - 4 roky a 2 měsíce. Po zaplaceni vsech nákladů a daní spojených s koupí nám zbyde pouze 300 tis. A do toho se musi vejit i kuchyne. A já teď řeším, jestli si půjčit a udělat reko komplet nebo udelat jen koupelnu a podlahy + levnou linku a vzit nase starsi spotrebice s tim, ze komplet reko udelame za 4 roky, az bude starsi potrebovat vlastni pokoj. Pak predelame na 4+kk. Jde to velmi jednoduchou upravou bez bourani.
Varianta částečné reko vyjde na 200 tis., takže bych mohla nechat ještě udělat vestavěné skříně.
Zvazuju, jestli jit do te pujcky, kdyz je pred nami jeste to narocne obdobi od roku do dvou let, kdy se nekde neco vyleje, opatla zed, pocmara, apod. (Pokud to vase deti nedelaji, gratuluju :), moje druhe urcite bude, stejne jako prvni).
Sedacku a jiny nabytek mame, takze to bychom vymenili az kluci povyrostou. Laka me to udělat vše naráz, ale finančně by to bylo náročnější + možnost zničení dětmi.
V pripade te levnejsi varianty, se bojim, jak to budeme řešit, když už vy bytě budeme bydlet. Jak je narocne delat treba elektriku, menit dvere, premistit kuchyn, kdyz uz se v byte bydli a jsou pokoje zarizene?
Dekuji moc za postřehy. Krásné Vánoce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

katyna1984
Kecalka 461 příspěvků 25.12.17 08:49

@strummer02 za mě půjčit si a předělat hned. Zeď se jen vymaluje kdyžtak, ne? To pak není náročná rekonstrukce. Nastěhovali jsme se do nepredelaneho bytu, pořád to odkládali, až dětí ještě trochu povyrostou a ejhle, ono přišlo nečekaně třetí. Rekonstrukce je potřeba komplet i s vybouraním jádra, což znamená někam se na tu dobu odstěhovat. Strašně mě to tu štve, stydím se zvát si návštěvy, mám nevyhovující linku, málo zasuvek a tak..ani uklízet mě to nebaví. Ale vůbec nevím, jak to zorganizovat a kam se na tu dobu uklidit. Takže minimálně rok, spíš dva zas ještě nic nebude. :zed:

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 25.12.17 08:58

Za mě taky hned…

My jsme nechali jen částečnou a teď se biju do hlavy…podlahy nové, necelé dva roky, a kdybych to chtěla předělat komplet (jak mám v plánu) tak je zničím…

Dneska už bych to udělala hned

strummer02
Kecalka 107 příspěvků 25.12.17 09:01

@katyna1984
Toho se prave taky trochu bojim, ze co se neudela hned, tak nebude nikdy, protoze se nam pak nebude chtit. Jadro bychom ale meli hotovy uz ted. Pak by nas cekaly podlahy, elektrika, dvere a nabytek na miru + kuchyne.
Ted by ta rekonstrukce komplet vysla 700 tis. Ta levnejsi (jenom jadro a podlahy) na 200.

mpavlic
Kecalka 164 příspěvků 25.12.17 09:13

Taky bych to udelala hned. Delame postupne jeste nam zbyva kuchyn a koupelna a uz nikdy bysme to tak nedelali. Je to strasne takz mame kkuka a cekame druhe a vubec netusim kdy to budeme delat.

Monchichik
Závislačka 3778 příspěvků 25.12.17 09:23

Určitě bych to udělala hned, protože až v tom bytě budeš bydlet, nebude se ti do toho chtít. Rekonstruovat byt, když už v něm bydlíš, navíc s malýma dětma, je katasrofa a kdybych měla na výběr, nikdy bych do toho nešla. Opatlanou zeď vymaluješ, to není problém. Ale aby ti tam předělávali elektriku, když v tom bytě už budeš, to je blbost. Stejně bys musela z bytu odejít, v tom se nedá být a nebudeš moc dát malýho ani třeba po obědě spát, kde mu uvařit, když budeš přemisťovat linku atd.

alisekR
Závislačka 4904 příspěvků 25.12.17 09:44

Za mě hned. My zrekonstruovali celé patro v baráku…předělávka z bytové 2+1 na kuchyň spojený s obývákem a jednu koupelnu, včetně el. vody a odpadů, podlahy, stropy, zdivo, nové kuchyně na míru, dveře…takže to jsme měli krásné a nové. Z horního patra jsem udělali jen ložnici a pokoje, nové podlahy a nábytek a zbývala nám koupelna v horním patře, ale to už jsem byla podruhé těhotná, sice krátce, ale na další stavbu ani pomyšlení. a ten rok rekonstrukcí mi stačil. Byla to chyba, neposlechla jsem strejdu instalatéra…měli jsme to udělat hned. Do koupelny jsme se pustili až po skoro 4 letech, protože její stav byl fakt už děsný. A s milou koupelnou jsem se crcali přes půl roku. Mám ji luxusní, to ano, ale měli jsme jí mít už dávno. Vzhledem k tomu, že máme novou koupelnu v dolním patře, tak nás k tomu nic nenutilo. Jsem ráda, že jsem to na podzim dotáhli a že máme plně funkční dům a vše nové, dokud jsme mladí a děti malé. To spodní patro užíváme od rekonstrukce necelých 5 let a už budem malovat vše znova, děti jsou špindíry a malovači na zeď 8)

Hoa Mai
Kelišová 5470 příspěvků 13 inzerátů 25.12.17 09:49

@strummer02 rekonstruovali jsme loni byt 3+1 - komplet až na cihlu, rozvody, podlahy atd atd. Dětem byly 3 a 1 rok. Partner dělal spoustu věcí sám, nebo s pomocí kamarádů, takže mu to zabralo spoustu času, já jsem navíc v té době začala chodit na půl úvazku do práce. Bylo to náročné, ale dalo se to, stihli jsme to za půl roku.
Pokud můžete, snažte se udělat aspoň část věcí sami, ušetří to opravdu dost peněz.
Co rozhodně nedoporučuju je dělat jakékoliv rozvody za provozu, nota bene s dětmi. Je to fakt masakr. Když si vzpomenu, jak to tu vypadalo…v té době jsem sem s dětmi radši ani nechodila. Tchánovci dělali elektřinu za provozu a i když jsou sami bez dětí a chodí do práce, bylo to pro ně hodně náročné. Ono i třeba jen malování s dětmi není úplně jednoduché. Kluci chtěli malovat taky a na zdi, kterou malovali (bíle) byly i po přetření námi dospělými vidět cákance. V tomhle případě to nevadí, záměrně jsme jim určili zeď, kde jsme plánovali tapetu, takže to nejde vidět, ale všude bych to mít nechtěla.
Podlahy bych taky udělala hned. Nevím, jak který typ podlah, ale my máme dlažbu, vinyl a hlavně parkety s tím, že se musel rovnat podklad a to bych teda za provozu taky dělat nechtěla. Hlavně se po tom nesmí nějakou dobu chodit, to nevím, jak by se v praxi dělalo.
Nám nakonec nevyšly peníze na úplně celou rekonstrukci, chybí některé vestavěné skříně a nová kuchyňská linka, místo toho máme starý nábytek, ale bydlet se v tom dá a doděláváme postupně.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30696 příspěvků 25.12.17 10:51

Já bych to udělala hned, ale tak, aby perfektně byly udělané hlavně takové ty stavební práce, co se pak těžko dělají, když se tam bydlí, třeba linku bych klidně koupila starší a vyměnila bych ji „až na to bude“…
Já bych se snazila si půjčit (hlavně na mateřské) co nejmíň…

Grey b
Nováček 9 příspěvků 25.12.17 11:06

Radeji vse hned, delal jsem rekonstrukci 4+1 v panelu, a kdyz jsem videl jak delal elektrikar rozvody v panelech, tak je to masakr, taky dokud tam nejsou veci co je potreba zachovat tak je mozne vybrat nejjednodussi postup prace a nedelat kompromisy.

Heivka
Závislačka 2899 příspěvků 25.12.17 14:15

Určité to udělejte hned, my rekonstruovali 3+1 v paneláku firma to měla za 4měsíce hotové, dělalo se jádro, kuchyně, podlahy, elektřina tažená v podhledech druhé dveře do průchozího obýváku (do nosné zdi, takže pocuc se stavebním povolením, statickým výpočtem a přídavnými výztužemi), vyřezání starých futer, nové štuky a výmalba. Kdybychom to dělali sami, tak to bude trvat snad rok a ani jeden z nás není úplně zběhlý he stavebních pracích takže výsledek by byl značně diskutabilní. Za pochodu jde dodělat nábytek (snad kromě kuchyně, kde musí být přesné rozvody vody, elektřiny a případně plynu) nebo výmalba, hrubší stavební práce dělají tolik prachu, že je, zvlášť s dětmi, potřeba byt opustit. Stačil mi ten bordel a prach, když nám měnili okna a vyzdívali meziokenní vložky za plného provozu, naštěstí jsme v té době neměli ani děti ani psy.

strummer02
Kecalka 107 příspěvků 25.12.17 15:16

@Heivka a kolik vas to vyslo, jestli ti to nevadi? My tedy neplanujem rezani nosneho panelu.
Asi se vydame cestou komplet reko, kdyz to tak ctu. Ja si taky myslim, ze je to lepsi, v nejhorsim pak vymenim podlahu. Prvni syn mi totiz laminatovou behem 3 let celkem zdemoloval :) porad bylo neco vylityho, takze se zacala kroutit, poskrabany od aut, sem tam nejaka dirka, kdyz mu neco nesikovne upadlo a tak…

strummer02
Kecalka 107 příspěvků 25.12.17 15:19

My sami urcite nic delat nezvladneme. Nemame na to ani cas ani silu, navic muj muz je trochu… no proste neni technicky typ ;), a platit najem a ve volnych chvilich predelavat koupeny byt mi nepripada moc vyhodny.

Heivka
Závislačka 2899 příspěvků 25.12.17 15:24

@strummer02 Tak hrubé práce vyšly na nějakých 400-450 tisíc (podlahy máme v celém bytě zátéžové PVC) kuchyně stála od truhláře bez spotřebičů cca 130 tisíc. Ale ve spoustě věcí by se dalo ušetřit, třeba jenom za vanu jsme dali 35k kvůli tomu, že máme velké psy a chtěli jsme odtok uprostřed, normální vana z polymerů stojí kolem 5-8k. My si ještě nad koupelnu a záchod nechali udělat úložné prostory (strom jsme tam snížili o 50cm) a taky máme naddimenzovaný počet zásuvek, což na drátech dělá hodně. A vyřezání nových dveří a futer spolklo 80k.

strummer02
Kecalka 107 příspěvků 25.12.17 15:42

@Heivka diky, tak to bychom se snad vejit do tech 600 i s kuchyni mohli. To je super napad, to snizeni stropu u koupelny. Mate tam zvenku normalni dvirka? Poslala bys mi fotku? Ja porad resim ulozne prostory a porad mi prijde malo, hlavne na takovy veci jako kufry a objemny veci po prvnim diteti, ktery schovavam pro druhy. A to snizeni by tomu urcite pomohlo. V koupelne a na zachode by mi to pocitove urcite nevadilo. V predsini bych to nechtela. Ted bydlime ve velkem byte a mam vsechny tyhle kramy v garazi ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama