Plexisklo místo obkladaček za kuchyňskou linkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
brucmelda3
Nováček 5 příspěvků 14.12.17 23:03
Plexisklo místo obkladaček za kuchynskou linkou?

Neprůhledné plexisklo místo obkladaček za kuchynskou linkou? Máte někdo zkušenost s kusem plastu za linkou?…případně jak pak plexisklo připevnit na zed…půjdou do toho pak navrtat růžné závěsové systémy?..díky za každou reakci :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Netopirek
Echt Kelišová 7951 příspěvků 14.12.17 23:09

My jsme to chtěli. Ale průhledné s fototapetou. Když jsme, ale ujistili cenu, aby mohla být i za sporákem tak jsme raději koupili dlaždičky. Taky mě docela děsilo jak by to mohla poškrábat kočka. V obchodě kde jsme se na to koukali to lehce poškrábané měli.

MARKETAB81
Závislačka 3609 příspěvků 14.12.17 23:22

Máme již 10 let a nemuzu si stezovat. Jen doporucim at jsou okolo listy mi ji na linku nedali a obcas tam jakoby neco zatece a musim to vic cistit. Dělali jsme si to sami kuchyňské studio to dělat nechtělo ze se to za varnou desku nedává. Dlaždičky tedy spary by asi po 10ti letech vypadali hur. My zatím plexi máme žárivky a i pridelanou tyč na zavesny systém.

lachtanice86
Kelišová 6640 příspěvků 15.12.17 06:58

Plexisklo nam udělat nechtěli a tím, že u plynového 5ti sporáku co máme, to není bezpečné. Tak máme sklo za celou kuchyni, ale taky tvrzene. Jo a mame to sklo riznute tak ze tam je jen jedna spara po cele delce a zrovna za sporakem ani jedna. Takže mytí je pohoda. A asi měli pravdu. Po dovareni je to sklo fakt horký.

Heivka
Závislačka 3252 příspěvků 15.12.17 07:09

Závisí jaký máte sporák a jak často vaříte. Pokud máte plyn a vaříte opravdu často, tak plexisklo v žádném případě, jedině buď žáruvzdorné tvrzené sklo (tam je nevýhoda, že už si nic nedovrtáte, musí být všechny otvory už z výroby, nebo to velmi drahé sklo praskne) nebo dlaždičky. My nakonec dali dlaždičky, protože máme plynový sporák a vařím hodně a dlouho a byly asi za čtvrtinu ceny skla a měly mnohem menší požadavky na rovnost povrchu k montáži.

Ale jako alternativu jsem našla probarvenou kovovou desku s libovolným motivem, bylo to moc hezké ani moc drahé (cena dlaždiček) ale taky to nemohlo jít za plyn, protože by mohla ta barevná vrstva začít hořet.

Niky2
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 50 inzerátů 15.12.17 07:18

Varim na plynu a za sporakem mame tvrzene protipozarni sklo v cerne barve. Skvele ladi k varne desce a vypada elegantne.Snad kazda navsteva obdivuje :palec: Daval nam ho tam truhlar, ktery montoval celou linku a myslim, ze je lepene. Zadne vrtani videt neni.

Strecha
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 15.12.17 07:37

My mame bile tvrzene sklo a vubec to neni spatne. Umyvam jako okna a jak je bile, tak na tom ani neni nic videt (smouhy z lesteni). Cervena omacka samozrejme ano:-)Z plexiskla bych mela trochu strach-co by se stalo, kdyby ses ho napr. nechtene dotkla rozpalenou panvi nebo plechem?

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 15.12.17 07:46

Asi bych do toho nešla, my jsme nakonec dali sklo v odstínu float, to je takové úplně světle šedé. Nemůžu si to vynachválit, sice je to dražší, ale vydrží a dobře vypadá.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 15.12.17 07:50

Spíš bych volila mléčné sklo, je super na údržbu. Navíc se vyrábí v různých barvách.

katuska1984
Kecalka 382 příspěvků 21.12.17 11:28

@Netopirek vam chodi kočka k sporaku?

Netopirek
Echt Kelišová 7951 příspěvků 21.12.17 11:33

@katuska1984 teď máme plynový tak ne. Ale po elektrickém chodila. Teď chodí jen po lince, když si myslí, že ji nikdo nevidí

samá práce
Ukecaná baba ;) 2247 příspěvků 21.12.17 11:40
@Borůvka1990 píše:
Spíš bych volila mléčné sklo, je super na údržbu. Navíc se vyrábí v různých barvách.

A od kdy se mléčný sklo vyrábí v různých barvách?  ;)

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 21.12.17 12:16
@samá práce píše:
A od kdy se mléčný sklo vyrábí v různých barvách? ;)

Nejen v různých barvách, ale i drátěná verze ;)

samá práce
Ukecaná baba ;) 2247 příspěvků 21.12.17 12:27

@Borůvka1990
Tak to jo. Já měl za to, že mléčný sklo je od slova mléko a to značí taky jeho barvu, pak už je to barevný sklo. Což je uváděný ve všech katalozích.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 21.12.17 12:39
@samá práce píše:
@Borůvka1990
Tak to jo. Já měl za to, že mléčný sklo je od slova mléko a to značí taky jeho barvu, pak už je to barevný sklo. Což je uváděný ve všech katalozích.

Hele já se v tom tak nevyznám, ale dle mě je mléčné sklo jako poloprůhledné, spíš neprůhledné. Proč by se jinak uvádělo mléčné sklo bílé? :nevim: Ale třeba máš pravdu :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >